Ankieta: Jakim wynikiem zakończy się walka?
Afolabi przez KO/TKO
Afolabi na punkty
Janik przez KO/TKO
Janik na punkty
Remis
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łukasz Janik vs Ola Afolabi
03-11-2013, 05:17 AM
Post: #41
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Miałem 116:112 dla Afolabiego. Kilka rund było wyrównanych (z pamięci 1,2,9,12), ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Ola bił bardziej precyzyjnie, a jego ciosy na korpus robiły wrażenie na Janiku.

Łukasz pokazał się od bardzo dobrej strony, zostawił w ringu serce i co najważniejsze - dał twardą walkę zawodnikowi top5-10 Cruiser. Na pewno dostanie jeszcze ciekawe oferty. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego dyspozycją.

Afolabi moim zdaniem pokazał lepszą formę niż w ostatniej walce z Huckiem, gdzie był ospały. Podobały mi się jego ciosy na korpus. Dobrze byłoby widzieć go częściej w ringu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 09:00 AM
Post: #42
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Bardzo dobra walka Janika, którego należy pochwalić nie tylko za waleczność, ale i za taktykę ( także trenera Łapina). Nie przyjął walki na dystans, ale narzucił rywalowi wymianę w półdystansie, w której czuł się lepiej. Polak pomagał sobie częstym klinczowaniem, ale skoro sędzia na to pozwalał, to znaczy, że chyba nie przekroczył granic przyzwoitości. Janik dobrze wypadł pod względem siłowym i szybkościowym, natomiast o przegranej zadecydowały braki w wyszkoleniu zarówno w ofensywie (ubogi repertuar ciosów), jak i defensywie (nieszczelna garda, mało skuteczny balans). Poprawienie techniki jest możliwe i jeśli do tego dojdzie, to Janika będzie stać na duże sukcesy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 10:23 AM
Post: #43
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Janik zaprezentował się świetnie, w moim odczuciu był bliski wygranej tego pojedynku, tak na prawdę robotę zrobiły te ciosy w wątrobę... Łukasz mając na nie receptę wygrałby z palcem w nosie z Afolabim, był aktywniejszy, zadawał więcej ciosów. Pokazał serce do walki, dzięki tej walce cenię go bardziej od Masternaka... i wcale nie jestem taki pewny kto wygrałby ew. rewanż Janik-Masternak, Mateusz ostatnimi czasy zaliczył regres formy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 10:25 AM
Post: #44
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Tak naprawdę poza 2 ostatnim rundami, w których Afolabi stracił koncentrację, to jego przewaga nie podlegała dyskusji. Janik straszliwie pruł powietrze tymi sierpowymi. W połowie walki myślałem, że finał będzie podobny do Gołowkin vs Macklin.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 10:54 AM
Post: #45
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Afolabi wygrał zasłużenie, ale Janik pokazał, że ma jaja. Brawo Łukasz. Myślę, że Janik przy odpowiednim doborze kolejnych rywali ma jeszcze szansę na zaistnienie i cała kariera jeszcze przed nim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 11:01 AM
Post: #46
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Dobra walka Janika , dużo nie brakło i by wyrwał remis co byłoby sporym osiągnięciem , w końcu Afolabi jest w TOP 5 cruiser. Chciałbym zobaczyć rewanż z Masternakiem .
Sam punktowałem 115:113 dla Oli , dając 9 dla Janika wyszło 114:114 .

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 12:40 PM
Post: #47
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Szacun dla Janika, jak dla mnie walczył najlepiej jak tylko możliwości mu na to pozwalały. Świetna taktyka, która nie pozwoliła Afolabi w pełni wykorzystać jego umiejętności walki z kontry, czyli częste klincze zaraz po ciosie, przy tym ciągły ruch, ciosy w kombinacjach - część w barki czy rękawice ale duża część wchodziła, przy tym kondycja naprawdę imponująca bo walczył w naprawdę świetnym tempie a przyjął też dużo bomb na dół które wyraźnie odczuwał. Nie wygrał, ale może być dumny z walki życia.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 04:31 PM
Post: #48
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Bardzo dobra walka w wykonaniu Janika, dał radę w 100%, narzucił ostre tempo ładnie pracował na nogach, zabrakło trochę precyzji i większego arsenału ciosów, na tak dobrego boksera jak Afolabi dwie kombinacje 3-4 ciosów to za mało. Janik może być dumny z tej walki, naprawdę widać było, że dał z siebie wszystko. Mocno zapunktował w moich oczach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 07:35 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2013 07:35 PM przez Adammobp.)
Post: #49
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Janik się trochę od Kliczki pouczył. I te klincze spełniały swoją rolę znakomicie. Jak Janik nie będzie pił, to jeszcze sporo z niego będzie Big Grin Więcej niż z Kołodzieja.

Na eastsideboxing napisali, że sędzia pozwalał na zbyt wiele Janikowi, przez co walka była brzydka do oglądania. Wynik 114-114 uznali za zawyżony na korzyść Janika.

Zamieszczam link do wideo z walki:
http://www.dailymotion.com/video/x16qn6w...anik_sport

A w ogóle powiem wam, że Janik to mi z twarzy do Marka Piotrowskiego podobny.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 09:15 PM
Post: #50
RE: Łukasz Janik vs Ola Afolabi
Adammobp
No nie wiem czy sędzia pomagał Janikowi. Przykład choćby taki, że Afolabi uderzył go wyraźnie poniżej pasa, a Anglik dostał tylko upomnienie. A w następnej walce w niemal analogicznej sytuacji Perez od razu dostał upomnienie... Także nie do końca wiem na czym miała ta pomoc polegać...
A piunktacja? No remis to niezasłużony, ale jakby się uparł to da radę tak wypunktować i nie będzie to wałek tylko kontrowersja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: