Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Rosji
22-03-2012, 05:16 PM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Rosji
Rosja (a przedtem ZSRR) ma olbrzymie tradycje i osiągnięcia w boksie amatorskim, które jednak jak dotąd nie przełożyły się odpowiednio na sukcesy na zawodowych ringach. Począwszy od 1990 wielu rosyjskich bokserów próbowało zrobić karierę na zawodowych ringach, ale udało się to nielicznym. Największe sukcesy odniósł Kostya Tszyu, ale startował w barwach Australii. Pod rosyjską flagą walczyli natomiast tacy bokserzy, jak Jurij Arbaczakow, Oleg Maskajew, czy Nikołaj Wałujew. Dopiero jednak obecna generacja z Lebiediewem, Powietkinem i Pirogiem na czele spopularyzowała boks zawodowy w Rosji do tego stopnia, że gale bokserskie zaczęły się tam cieszyć dużą popularnością. Po igrzyskach w Londynie można spodziewać się, że szeregi rosyjskich zawodowców zostaną mocno zasilone przez grupę utalentowanych amatorów.

1. Denis Lebiediew - waga cruiser
Lebiediew jest o tyle nietypowy dla rosyjskich czołowych zawodowców, że nie ma za sobą bogatej amatorskiej kariery. Jego największym atutem jest potężny cios, którym zmiótł z ringu m.in. Maccarinellego, Aleksiejewa i Jonesa Juniora. Przegrał na punkty z Huckiem, ale był to werdykt niesprawiedliwy. Jego mankamentem są słabe warunki fizyczne, lecz obok Hucka i Hernandeza jest powszechnie zaliczany do najściślejszej czołówki wagi cruiser. Posiadacz "półpaśca" WBA. Wychodzący do ringu zawsze w niebieskim berecie piechoty morskiej Lebiediew jest ogromnie popularny w swoim kraju.

2. Dmitrij Pirog - waga średnia
Pirog to jedyny rosyjski pełnoprawny mistrz świata (WBO), który to tytuł zdobył nokautując Daniela Jacobsa. Bronił go dotąd skutecznie dwa razy, ale z przeciwnikami bardzo przeciętnej klasy. Pirog to wysoki bokser bazujący na silnym ciosie i dużej odporności. Dopiero przyszłe walki z wymagającymi rywalami pozwolą obiektywnie ocenić rzeczywiste możliwości tego zawodnika.

3. Rachim Czakijew - waga cruiser
Tak wysokie miejsce 29-letniego Ingusza jest z pewnością na wyrost, jednak potencjalne możliwości mistrza olimpijskiego i wicemistrza świata amatorów wydają się bardzo duże. Obok Lebiediewa i Włodarczyka dysponuje chyba najmocniejszym uderzeniem w wadze cruiser. Jest też waleczny, szybki i niezły technicznie.

4. Aleksander Powietkin - waga ciężka
Sukcesy na ringu amatorskim (mistrz olimpijski, mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy) z góry predestynowały Powietkina do wielkiej zawodowej kariery. Odniósł szereg cennych zwycięstw (m.in. nad Byrdem i Chambersem), potem jednak jego kariera stanęła na parę lat w miejscu, przy czym posądzano go o strach przed pojedynkiem z którymś z braci Kliczko. Odniesione w dobrym stylu zwycięstwa nad Czagajewem i Boswellem ponownie uczyniły go numerem 3 w wadze ciężkiej i przyniosły "półpasiec" WBA, ale kiepska postawa w kontrowersyjnie wygranej walce z Marco Huckiem poważnie zachwiała jego wizerunkiem.

5. Zaurbek Bajsangurow - waga junior średnia.
Silny fizycznie Czeczen szedł przez ringi jak burza do momentu, kiedy poległ przed czasem po ciosach Corneliusa Bundrage'a. Otrząsnął się jednak po tej porażce i odniósł szereg zwycięstw, które zaowocowały dość wątpliwym pasem WBO Interim. Nękany przez kontuzje bokser rokuje niezłe perspektywy na przyszłość.

6. Siergiej Kowalow - waga półciężka
Bardzo silnie bijący bokser zmiótł z amerykańskich ringów kilkunastu przeciwników (na ogół bumów), co jednak zupełnie nie przybliżyło go do walk o większą stawkę i pieniądze. Powrócił więc do Rosji i znokautował niezłego Romana Simakowa, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Kowalow dysponuje także niezłą szybkością i zupełnie przyzwoitą techniką.

7. Dmitrij Suchocki - waga półciężka
Kolejny bokser, którego największą zaletą jest silny cios. Pokonał m. in. przed czasem Aleksego Kuziemskiego. Już w 2008 mógł zostać mistrzem świata, ale po wzbudzającej kontrowersje walce uległ Juergenowi Braehmerowi. Być może niebawem otrzyma kolejną szansę walki o tytuł, tym razem przeciwko Nathanowi Cleverlemu.

8. Denis Bojcow - waga ciężka
Niepokonany prospekt wagi ciężkiej, który jednak ma na rozkładzie jedynie bumów i przeciętniaków. Od pewnego czasu jego kariera drepce w miejscu, częściowo opóźniana prze kontuzje. Bojcow jest efektownie walczącym bokserem, który łączy dobrą technikę i szybkość z silnym ciosem. Mankamentem są słabe warunki fizyczne.

9. Denis Szafikow - waga junior półśrednia
Mistrz EBU to jeden z największych prospektów swojej kategorii wagowej. Po Amirze Khanie chyba najlepszy Europejczyk w junior półśredniej. Efektowny i wszechstronny bokser o ringowym przydomku Czyngiz-chan.

10. Aleksander Aleksiejew - waga cruiser
Bokser o bogatej karierze amatorskiej (mistrz świata z 2005). Na zawodowym ringu okazało się jednak, że trochę brakuje mu siły fizycznej, czego efektem były porażki przed czasem z Ramirezem i Lebiediewem. Doskonały technik, w ostatniej walce wysoko pokonał Licinę i zdobył pas EBU. Jednak w pojedynkach z licznymi w tej kategorii bombardierami jego szanse widzę dość marnie.

Druga dziesiątka (bez kolejności miejsc):

Grigorij Drozd
Aleksander Ustinow
Rusłan Prowodnikow
Habib Ałłachwerdiew
Matt Korobow
Maksim Własow
Dmitrij Michajlenko
Anton Nowikow
Magomed Abdusalamow
Denis Graczow

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2012, 05:32 PM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Na takie coś czekałem. Rosyjski rynek mam słabo rozpoznany, więc nie będę może się kolejności czepiał, chociaż brakuje mi trochę Saszy Bachtina, najlepszego rosyjskiego boksera niskich kategorii wagowych.

Poza tym, mam kilka pytań:
-czy Gołowkin jest etnicznym Rosjaninem? wiadomo, że startuje pod flagą Kazachstanu, gdzie się urodził, ale na Kazacha nie wygląda.
-Bajsangurow nie startował przypadkiem ostatnio pod flagą Ukrainy, gdzie zazwyczaj walczy, albo pod flagą Czeczenii (nie oglądałem tych walk po porażce z Bundrage)?
-Szafikow jest Tatarem (widziałem flagę rosyjską na jego walce, ale chodzi mi o pochodzenie)? Ciekawe też, że jeśli się nie mylę, to walczy dla fińskiego promotora.

Wykorzystam ten temat, żeby uzupełnić wiedzę o wschodnioeuropejskim boksie, ponieważ czuję, że tutaj mam akurat braki (częściowo przez niewielką ilość informacji na anglojęzycznych i hiszpańskojęzycznych portalach, częściowo przez nieznajomość języka rosyjskiego i cyrylicy, przez to ciężko mi znaleźć transmisje).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2012, 09:53 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Wiem, że temat się tyczy Rosji, ale jeżeli wziąć pod uwagę CAŁY były ZSRR lista wraz z rezerwą poszerzy się o parę miejsc np: Czagajew, Liachowicz, Gołowkin, Szumenow i dużą liczbę bokserów z Ukrainy.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2012, 10:25 PM
Post: #4
Bug RE: Najlepsi bokserzy Rosji
(22-03-2012 05:32 PM)Maynard napisał(a):  -czy Gołowkin jest etnicznym Rosjaninem? wiadomo, że startuje pod flagą Kazachstanu, gdzie się urodził, ale na Kazacha nie wygląda.
Wielu obywateli Kazachstanu jest etnicznymi Rosjanami. Ale ja widzę pewne cechy etnicznego Kazacha w jego twarzy. Możliwe, ze pochodzi z rodziny mieszanej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2012, 11:18 PM
Post: #5
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Układając ranking, kierowałem się przynależnością państwową (rosyjską), a nie narodowością. Być może później zajmę się bokserami reprezentującymi inne kraje postradzieckie. Co do podnoszonych przez Maynarda kwestii, to:
- w przypadku Gołowkina zarówno imię, jak i nazwisko wskazują na pochodzenie rosyjskie
- co do Bajsangurowa, to czytałem, że jego wielkim sympatykiem jest oficjalny prorosyjski prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow. Nie sądzę więc, żeby występował pod inną flagą, niż rosyjska. Być może zdarza się, że występuje pod 2 flagami: rosyjską i czeczeńską.
- nie udało mi się jednoznacznie ustalić pochodzenia Szafikowa. Chrześcijańskie imię Denis sugerowałoby Rosjanina, ale wygląd (ewidentnie skośne oczy) w korelacji z miejscem urodzenia (Ural) wskazują na pochodzenie tatarskie lub baszkirskie. Rzeczywiście ma fińskiego promotora.

Ciekawym przypadkiem jest też Abdusalamow. Jako amator reprezentował Rosję, a jako zawodowiec przez pewien czas walczył w barwach Azerbejdżanu, po czym wrócił pod flagę rosyjską. Jego kuzyn Magomedrasul Medżidow zdobył mistrzostwo świata amatorów w wadze ciężkiej dla Azerbejdżanu. Abdusalamow pochodzi z Dagestanu, gdzie żyje wiele narodów. Przypuszczam, że jest Lezginem, bo to jest grupa zamieszkująca pogranicze Dagestanu i Azerbejdżanu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 11:09 AM
Post: #6
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Zawodowy boks rosyjski znajduje się na fali wznoszącej. W ostatnim okresie bokserzy tego kraju zdobyli kilka mistrzowskich pasów, a można się spodziewać dalszych sukcesów. Nie tylko w wagach najcięższych, ale także w lżejszych. Siłą rosyjskiego boksu jest stałe zasilanie przez utalentowanych amatorów.

Waga super kogucia

Aleksander Bachtin to do niedawna jedyny rosyjski bokser dobrej klasy boksujący w niższych kategoriach. W 2012 zdobył on wakujący pas IBO, pokonując Roli Gascę. Pierwsza obrona pasa zapewne też wypadnie pomyślnie, bowiem przeciwnikiem będzie bumowaty Carlos Rodriguez z Meksyku. Bachtin jest bokserem technicznym preferującym walkę na dystans, ale niezbyt silnym fizycznie.

Waga piórkowa

Jewgienij Gradowicz to chyba największe objawienie w rosyjskim boksie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Boksujący w USA bokser w nieco ponad 2 lata od profesjonalnego debiutu został mistrzem świata IBF, pokonując na początku 2013 Billy'ego Diba. Pochodzący z Syberii 26-letni Gradowicz jest silnym i nieustępliwym swarmerem.

Waga lekka

Denis Szafikow ma 27 lat i do niedawna boksował w kategorii junior półśredniej. Odnotował w niej wiele sukcesów, zdobywając pas EBU i pokonując takich bokserów, jak Lee McAllister, Brunet Zamora i Albert Mensah. W 2013 Szafikow przeszedł do wagi lekkiej i w pierwszej walce pokonał Aliszera Rachimowa. Bokser o pseudonimie Dżyngis - Chan walczy w sposób ofensywny i widowiskowy.

Eduard Trojanowski ma 32 lata i za sobą 4 lata dość chaotycznej profesjonalnej kariery. Początkowo walczył w Niemczech ( a nawet w barwach Niemiec), potem jednak wrócił do Rosji. Trojanowski jest niepokonany, a jego największym sukcesem jest znokautowanie już w 2 rundzie doświadczonego Waltera Estrady. Wcześniej zakończył też karierę naszego Macieja Zegana. Trojanowski to slugger o sporych brakach technicznych, ale bardzo silnym uderzeniu.

Waga junior półśrednia

Habib Ałłachwerdijew pozostał jedynym liczącym się bokserem tej kategorii w Rosji po odejściu Szafikowa i Prowodnikowa do innych wag. 30-letni Lezgin z Dagestanu prezentował w ostatnim czasie wyborna formę. Zdobył pas IBO, deklasując Kaizera Mabuzę, a potem tytuł WBA po zwycięstwie nad Joanem Guzmanem. Mistrzowskich pasów będzie bronił wkrótce w pojedynku z Breidisem Prescottem. Ałlachwerdijew jest wszechstronnym bokserem bez słabych punktów.

Ciąg dalszy nastąpi.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 12:33 PM
Post: #7
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Waga półśrednia

Rusłan Prowodnikow zyskał światowy rozgłos po stoczonej w ostatnia sobotę, minimalnie przegranej walce o pas WBO z Timothym Bradleyem. Wcześniej boksował także w większości w USA, z tym że kategorię niżej. Nie zanotował w niej jakichś oszołamiających sukcesów, chociaż pokonał kilku niezłych rywali, w tym DeMarcusa Corleya. Prowodnikow to niewysoki, mocno zbudowany bokser walczący ofensywnie i dysponujący potężnym ciosem.

Asłanbek Kozajew to 25-letni niepokonany bokser pochodzenia osetyńskiego. Jego największym dotychczasowym sukcesem było pokonanie Sashy Yengoyana. W ostatnia sobotę walczył z niżej notowanym Dawidem Awanesjanem i wywalczył zaledwie remis. Kozajew jest niewysokim swarmerem dążącym do półdystansu i wywierającym silna presję na rywalach.

Anton Nowikow to 25-letni mańkut, który w 26 walkach nie odniósł ani jednej porażki. Boksuje głównie w Rosji, ale kilka walk stoczył w USA i paru krajach europejskich ( w tym jedną w Polsce). Nie walczył dotąd z dobrej klasy przeciwnikami. Ma 175 cm i preferuje ofensywny styl boksu.

Roman Bielajew ma 22 lata i od początku kariery boksuje na ringach niemieckich. Odniósł do tej pory 10 zwycięstw, z czego 8 przed czasem. Najlepszym pokonanym rywalem był Frank Haroche Horta. Bielajew jest silnym fizycznie swarmerem.

Waga junior średnia

Zaurbek Bajsangurow jest z pochodzenia Czeczenem. Na 28 walk stoczonych na zawodowych ringach przegrał tylko raz, przez nokaut z Corneliusem Bundrage'em. W 2011, nokautując Mike'a Mirandę zdobył pas interim WBO, a w 2012 po zwycięstwach nad Michelem Soro i Lukasem Konecnym pełnoprawny pas WBO oraz tytuł mistrzowski IBO. Bajsangurow jest bokserem silnym fizycznie i bardzo walecznym. Dysponuje też żelazną kondycją, ale jego technika, szybkość i odporność na ciosy nie są na najwyższym poziomie.

Waga średnia

Dmitrij Pirog ma 32 lata i doskonały bilans 20(15) - 0. W 2010 nokautując Daniela Jacobsa, zdobył pas WBO, który potem trzykrotnie bronił z powodzeniem. Unikanie walk z silnymi rywalami spowodowało jednak odebranie Pirogowi tytułu mistrzowskiego. Pirog jest wysokim bokserem preferującym walkę na dystans i obdarzonym przyzwoitą techniką i mocnym uderzeniem.

Matwiej Korobow ma za sobą piękną amatorską karierę, w tym dwukrotne mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Jako zawodowiec od początku kariery (2008) boksuje w USA. Pomimo zwycięskiej serii 19 zwycięstw do tej pory nie może się przebić do walk z silnymi rywalami.

Ciąg dalszy nastąpi.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 02:56 PM
Post: #8
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Waga super średnia

Maksim Własow to 26-letni bokser o doskonałych warunkach fizycznych (190 cm wzrostu). Na 26 walk odniósł 25 zwycięstw, ulegając jedynie na punkty Isaacowi Chilembie. Pokonał natomiast zdecydowanie w 2012 Chorena Gewora i Gaerda Ajetovicia. Własow dysponuje silnym ciosem i doskonale walczy na dystans, natomiast w walce półdystansowej bywa bardzo nieporadny.

Marat Kułumbegow to niewysoki (175 cm), mocno zbudowany bokser pochodzenia osetyńskiego. Ma dopiero 22 lata i jest uważany za duży talent. Preferuje atak w półdystansie i jest obdarzony silnym ciosem. Jest niepokonany, ale dotychczas nie walczył z rywalami dobrej klasy.

Waga półciężka

Siergiej Kowalow to bokser owiany złowrogą sławą od czasu śmiertelnego w skutkach nokautu na Romanie Simakowie. Dysponuje ogromną siłą ciosu i na 20 zwycięskich walk aż 18 wygrał przez nokaut. Również technika i szybkość Kowalowa są na bardzo przyzwoitym poziomie. W styczniu 2013 już w 3 rundzie rozprawił się z doskonałym technikiem Gabrielem Campillo. Jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia pełnej dominacji w swej kategorii.

Dmitrij Suchocki to typ ofensywnego sluggera. Bije bardzo mocno, ale jego szybkość i umiejętności techniczne nie stoją na najwyższym poziomie. Suchocki ma 31 lat i 181 cm wzrostu. W 2009 roku był bliski zdobycia pasa WBO, ale ostatecznie uległ na punkty Juergenowi Braehmerowi. W 2012 niespodziewanie wysoko przegrał na punkty z Corneliusem White'em. Poza tym zanotował 19 zwycięstw, z tego 14 przed czasem (m. in. nad Aleksym Kuziemskim).

Denis Graczow to zawodnik, który od MMA (mistrz świata) przeszedł do boksu. W 2012 sprawił olbrzymią niespodziankę, pokonując przed czasem Ismaiła Siłłacha. Potem sprawił sporo kłopotów Lucianowi Bute, ale ostatecznie uległ słynnemu Rumunowi na punkty. Pod koniec marca br. zmierzy się z Zsoltem Erdeiem. Graczow jest bokserem siłowym o dość skromnych umiejętnościach technicznych.

Ciąg dalszy nastąpi.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2013, 03:06 PM
Post: #9
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Temat bardzo szeroki bo Rosja ma paru poważnych pięściarzy. Brawo Hugo za dawkę wiedzy,ekstra!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 06:32 AM
Post: #10
RE: Najlepsi bokserzy Rosji
Waga cruiser

Denis Lebiediew doszedł do tytułu mistrza świata WBA na skutek decyzji władz federacji, ale tym niemniej jest chyba najstabilniejszym i najsolidniejszym ze wszystkich aktualnych mistrzów świata kategorii cruiser. Broni pasa przeciwko niezbyt silnym rywalom, jednak zwycięża ich w sposób bezdyskusyjny. Największym atutem Lebiediewa jest potężne uderzenie, ale w innych elementach sztuki bokserskiej też wypada nieźle. Jedynym jego mankamentem są słabe warunki fizyczne (180 cm wzrostu).

Grigorij Drozd jest rówieśnikiem Lebiediewa (33 lata), ale nie odniósł dotąd tak wielkich sukcesów. Od szeregu lat zalicza się jednak do szerokiej czołówki wagi cruiser i na 36 walk poniósł tylko jedna porażkę (z Firatem Arslanem przez tko). Drozd jest bokserem lubiącym walczyć na dystans, o przyzwoitej technice i umiarkowanej sile ciosu.

Aleksander Aleksiejew był doskonałym amatorem, jednak na zawodowych ringach nieco brakuje mu siły fizycznej i twardości charakteru, czego efektem były porażki przed czasem z Victorem Emilio Ramirezem i Denisem Lebiediewem. Mimo wszystko, Aleksiejew liczy się w wadze cruiser i zapewne niebawem powalczy z Yoanem Pablo Hernandezem o pas IBF. Jest bokserem wysokim (188 cm) o wyśmienitej technice i szybkości.

Rachim Czakijew jest z pochodzenia Inguszem. Jako amator był mistrzem olimpijskim (Pekin 2008). Walczący z odwrotnej pozycji Czakijew jest bokserem dość wszechstronnym, przy czym największym jego atutem jest siła ciosu. Na zawodowych ringach jest niepokonany, ale jego kariera stanęła w miejscu po rozwiązaniu niemieckiej grupy Universum, w której boksował. Być może będzie rywalem Krzysztofa Włodarczyka w starciu o pas WBC,

Medżid Bektemirow to bardzo ciekawa postać. Ten 25-letni Kumyk z Dagestanu był mistrzem świata w wushu (chińskie sztuki walki) i walkach bez reguł. Jako zawodowy bokser stoczył 11 walk, z których wszystkie wygrał, w tym 9 przed czasem. Bektemirow boksuje w USA, a jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest pokonanie cenionego journeymana Zacka Page'a.

Waga ciężka

Aleksander Powietkin jest niepokonanym mistrzem świata (WBA regular), jednak w odbiorze kibiców nie zasługuje na mistrzowski pas. Przez wiele lat unikał konfrontacji z braćmi Kliczko, wybierając łatwiejszych przeciwników. Powietkin jest wszechstronnym bokserem, ale w pojedynku z Marco Huckiem zademonstrował bardzo słabą kondycję.W kolejnej obronie swojego pasa już w 2 rundzie rozprawił się z weteranem Hassimem Rahmanem.

Denis Bojcow jest kolejnym niepokonanym rosyjskim bokserem wagi ciężkiej. Ma 27 lat i od początku kariery boksuje w Niemczech. Jego wspaniały bilans 32(25) - 0 nie ma oparcia w zwycięstwach odniesionych nad silnymi rywalami. Poza kiepskimi warunkami fizycznymi trudno dostrzec u Bojcowa jakieś ewidentnie słabe elementy.

Magomed Abdusalamow jest nie tylko niepokonany, ale wszystkie 17 profesjonalnych walk rozstrzygnął przed czasem i to najpóźniej do 5 rundy. Silny jak tur Dargijczyk z Dagestanu zmiata kolejnych rywali z ringu pomimo ewidentnych braków technicznych i szybkościowych. Być może ma szansę zostać współczesnym odpowiednikiem Rocky'ego Marciano.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: