Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka ogólnie.
21-09-2013, 05:25 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2013 05:34 AM przez Splint3rPL.)
Post: #141
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
Nie ma się co dziwić, że media milczą na temat takich wydarzeń jak rocznica wybuchu II Wojny Światowej, Zbrodnia Katyńska, czy Uderzenie ZSRR na Polskę. Obecnie patriotyzm jest passe. Nie wypada znać historii naszego kraju, a co dopiero o niej głośno mówić. Po co mamy wspominać jakichś starych dziadów? Kogo oni obchodzą? To niemodne. I bardzo niewskazane towarzysko. Media starają się obecnie pozbawić nas tożsamości narodowej bombardując autorytetami pokroju Dody, Wojewódzkiego, czy mamy Madzi z Sosnowca. Mamy być piękni, kolorowi, roześmiani, głupi i łatwiejsi do kontrolowania. Problem w tym, że ludzie tego nie kumają. Nie rozumieją, że oglądając te durne showy, programy i teleturnieje z uśmiechem na twarzy dają się ru**ać w dupę. I te wzorce promowane przez media niestety wsiąknęły już w ludzi. Teraz wskazane jest być modnym idiotą. W modnej czapeczce, bucikach, z najnowszym kawałkiem jakiegoś komercyjnego gówna w słuchawkach. Patriotów nazywa się obecnie faszystami. To mnie przeraża. Te dwa słowa naprawdę są obecnie używane w mediach naprzemiennie. Ktoś kto pragnie by Polska była wielkim, niezależnym krajem, kto jest dumny ze swojego obywatelstwa jest obecnie wyśmiewany, albo kreowany na faszystowskiego buca. A społeczeństwo łyka to jak kisielek i w Święto Flagi wymachuje czymś różowym.
Żyjemy w kraju, w którym lansuje się ludzi nie reprezentujących sobą NIC. Gwiazdki, które istnieją tak długo, jak długo nachalnie wciska się je ludziom. Znane z tego, że są znane. Najpopularniejszym politykiem jest były komunista, który przebiera się za babę. I każdy kto uważa, że to nienormalne jest nazywany nietolerancyjną świnią. Jeżeli facet założy sobie sukienkę wciąż jest dla mnie facetem i nic tego nie zmieni. Nie zacznę nazywać marchewki jabłkiem, bo ktoś mi tak karze.
Naprawdę, mam dość wciąż tych samych mord w sejmie. Mord, które w dupie mają interes Polski. Żrą się wszyscy ze wszystkimi, obrażają się na siebie, zmieniają partie polityczne jak rękawiczki byleby tylko nie dać się oderwać od koryta.
Z kanonu lektur szkolnych już zaczęto usuwać utwory o charakterze patriotycznym. Wiem, że takie "Przedwiośnie" to nie jest książka, którą czyta się najprzyjemniej na świecie. To samo z "Panem Tadeuszem". Ale pewne wartości jednak przekazują. To samo tyczy się historii. Dlaczego tak szczegółowo omawia się jakieś zupełnie nieistotne dla szarego obywatela bitwy między Rzymianami, a Gotami, a prawie w ogóle nie wspomina się o PRLu? To są czasy, które mają realny wpływ na to, co się dzieje obecnie. Ba, wielu polityków wciąż uczestniczy w życiu publicznym. Ale nie. Wygodniej jest, kiedy społeczeństwo nic nie wie. Nasz historyk (swoją drogą świetny gość) opowiadał nam o różnych rzeczach "ponadprogramowo". Gdy opowiedział o pewnym zamieszaniu dotyczącym olimpiady historycznej związanej z Katyniem, nie mogłem uwierzyć w to co słyszę. Nie przytoczę tej historii, bo miało to zostać "między nami" : ). Kubalala pewnie pamięta o co mi chodzi.

Aha... Kwintesencja obecnej postawy mediów i przykład wzorców jakie lansują. Gdy pierwszy raz zobaczyłem to na oczy, myślałem że to jakiś ponury żart. Ale niestety to są nasze realia. Zwróćcie uwagę, że oni nie krytykują wykonania tej piosenki. Nie oceniają wokalnego talentu tego gościa. Oni go brutalnie zjechali za tematykę. Jak to powiedziała jedna z szanownych pań w jury: "Ohyda". I ten sarkastyczne tekst na koniec: "Polska jest najważniejsza." No ręce opadają.




Eeh... Jest godzina 6 rano, nie mogę spać i stwierdziłem, że to dobry moment, by wyrzucić z siebie tą żółć... Dobranoc.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 09:38 AM
Post: #142
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
Splint3rPL
Jasne, że pamiętam. Człowiek się tylko zastanawiał, czy czasem panu profesorowi się na czarny humor nie zebrało przypadkiem. Nie do uwierzenia.
Co do piosenki. Niestety, młodych ludzi, którzy mają coś powiedzenia w kwestiach historycznych i mówią to głośno, się tępi. Dla mnie zachowanie jury to błazenada i skandal. "Nie śpiewaj patriotycznych piosenek, bo to ohyda". WTF? No tak, bardziej na czasie jest odśpiewywanie ciągle Rafała Brzozowskiego czy Eneja. Mógł zaśpiewać Rafała Brzozowskiego to by było wszystko cacy. A za to ironiczne "Polska jest najważniejsza", ktoś powinien dostać w mordę. Po prostu nie wypada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 11:11 AM
Post: #143
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
Polsat to prywatna telewizja i niestety każdy robi se co chce. Wojewódzki może wsadzić polską flagę w gówno i nie spotka go żadna nieprzyjemność. Jednak jak naraził się feministkom to omal go nie zlinczowano. Ja w TV oglądam praktycznie tylko sport. Informacje z innych dziedzin życia czerpię z internetu. Wydarzenia, Wiadomości, Fakty to jedna i ta sama tuba propagandowa. Nawet kolejność newsów mają taką samą.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 12:35 PM
Post: #144
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
@kubala
Powinien dostać nie w mordę lecz ktoś powinien ch*ja połamać !

@Pakman

Mam tak samo , w TV tylko oglądam sport , innych rzeczy nie da się oglądać ..

@Splint3r
Mamy takie samo poglądy kolego Wink Nadmieniłbym jeszcze datę 27 grudnia - rocznice powstania wielkopolskiego bez którego nigdy nie odzyskalibyśmy Wielkopolski i części Kujaw ! Ku*wa to jest skandal ,że świętuje się jakieś zasrane wstąpienie do UE a zapomina się o bohaterach ! Co to za czasy , że patriota nazywany jest faszystą , jak tak dalej pójdzie to z żołnierzy wyklętych zrobią faszystów. Po co w szkole wspominać o Wołyniu , lepiej pouczmy się o biednych żydach,pedałach i transach -.- Dobra już nie będę się dalej rozpisywał bo obecna sytuacja w Polsce za przeproszeniem mnie wkur*ia , wielkie propsy dla Ciebie !

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 02:47 PM
Post: #145
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
(21-09-2013 12:35 PM)KrychuTMT napisał(a):  świętuje się jakieś zasrane wstąpienie do UE a zapomina się o bohaterach ! Co to za czasy , że patriota nazywany jest faszystą , jak tak dalej pójdzie to z żołnierzy wyklętych zrobią faszystów.

Pełna zgoda. To co od kilku lat dzieje się w mediach to skandal...ale niestety masy to kupują...
Co do wejścia Polski do UE to wstąpienie do tego grona akurat było dla nas bardzo korzystne i dziś czerpiemy z tego profity więc akurat tu bym się niczego złego nie doszukiwał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 02:54 PM
Post: #146
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
Niektórzy na wejściu do Unii sporo stracili, ale jednak gdyby nie to to burdel byłby tutaj nieziemski.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 03:36 PM
Post: #147
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
(21-09-2013 02:54 PM)Pakman napisał(a):  Niektórzy na wejściu do Unii sporo stracili

Kogo masz na myśli?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 03:45 PM
Post: #148
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
Drobnych urzędników. Nie tych co zarabiają krocie i tylko grzeją dupska na państwowych posadach, lecz tych co zarabiają po 2-3 k PLN miesięcznie. To właśnie z ich pensji zrzucano się na początku na składki do kasy unijnej.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 03:50 PM
Post: #149
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
@Pakman
W każdym razie jesteśmy największym beneficjentem UE i możemy tylko się z tego cieszyć. Gdybyśmy wchodzili do Unii np. wtedy kiedy Hiszpania (1986) to dziś Polska byłaby zupełnie innym krajem.....ale mieliśmy taki ustrój, że nawet nie mogliśmy o tym marzyć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2013, 03:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2013 03:56 PM przez KrychuTMT.)
Post: #150
RE: Rząd PO - najgorszy od 89 r. ?
(21-09-2013 02:54 PM)Pakman napisał(a):  Niektórzy na wejściu do Unii sporo stracili, ale jednak gdyby nie to to burdel byłby tutaj nieziemski.

A teraz za przeproszeniem co mamy w Polsce? No chyba nie porządek skoro ludzie którzy rządzili za PRL nadal bawią się w politykę i robią hajs,kraj tonie w korupcji .Porządku w tym kraju nie ma , zostaliśmy sprzedani , nic nie mamy . A no przepraszam mamy ciemne masy ogłupione przez machinę propagandową , kochaną lewacką Unie ,bandę dziadów z wiejskiej no i biedę Big Grin To jest porządek ?

Co do wypowiedzi o urzędnikach , to o nich się nie martw 2-3 tys to nie tak mało jak na dzisiejszą sytuacje

@Martin
Polska byłaby innym krajem gdyby w 89 naprawdę upadła komuna . Magdalenka i okrągły stół to zwykły układ , nie żadne zwycięstwo .

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości