Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
15-08-2017, 03:33 PM
Post: #691
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Król umarł, niech żyje król! Meksyk chyba wreszcie doczekał się autentycznej (a nie sztucznie wykreowanej) gwiazdy boksu zawodowego.
https://www.youtube.com/watch?v=vHcMuAsPc8A

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 06:49 PM
Post: #692
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Ja bym bardzo chciał zobaczyć Nery'ego w kolejnej walce z Ryanem Burnettem. Jak dla mnie to w tym momencie dwaj najlepsi pięściarze w wadze koguciej. Brytyjczyk doskonale zaprezentował się na tle solidnego Lee Haskinsa, któremu nie oddał nawet rundy. Mielibyśmy starcie dwóch różnych stylów: boksujący na dystans, unikający półdystansu, bardzo szybki Anglik, zadający pojedyncze i mocne uderzenia oraz agresywny, niezmordowany i bijący seriami Meksykanina. Obaj młodzi, zdolni i szalenie ambitni.

Wiem, że ze względów biznesowych nie ma prawa do takiej potyczki dojść, bo obaj będą szli swoimi ścieżkami, ale to jedna z ciekawszych walk do zorganizowania w niższych kategoriach wagowych.

Co do Yamanaki to nie jest jeszcze skończony. To wciąż TOP3 koguciej i jesli będzie mu się chciało ciężko trenować po takiej poraźce, to spokojnie może odzyskać jakiś pas mistrzowski i toczyć wiele ciekawych walk w Japonii.

W ogóle jest to bardzo ciekawa kategoria wagowa, bo oprócz tej trójki liczą się jeszcze kapitalny Zolani Tete, który każdemu z nich mógłby dać piekielnie trudną walkę czy Jamie MacDonnell, dla mnie mocno przereklamowany (wałek w pierwszej walce z Kamedą i problematyczne zwycięstwo z Solisem), ale posiadający jakiś tam poziom. Solidny wydają się także Takuma Inoue czy Żanat Żakijanow, który niedługo zmierzy się z Burnettem z Wielkiej Brytanii i będzie dla niego na pewno zdecydowanie większym wyzwaniem niż Haskins.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 09:39 PM
Post: #693
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Trudno obiektywnie ocenić Nery'ego na podstawie walki z Yamanaką, tym bardziej że jego poprzedni rywale nie byli z tak wysokiej półki. Corrales też wyglądał genialnie w pojedynku z Uchiyamą, ale już z Castellanosem okazało się, że do geniuszu mu daleko. Technicznie przez 3 rundy lepiej prezentował się Yamanaka, a Nery pokazał dość dziwną mieszankę poprawnego dystansowego boxera i sluggera cepiarza. Myślę, że o przegranej Yamanaki przesądziła jego niepewna szczęka, będąca jego piętą achillesową nie od dziś (podobnie zresztą było z Uchiyamą). Yamanaka leżał dwukrotnie w pojedynku z Solisem, potem z Moreno (który przecież do szczególnie mocno bijących nigdy nie należał) i nie było w tym przypadku. Nery dzisiaj parę razy mocno trafił i zamroczony Japończyk nie dotrwał do gongu, chociaż ambitnie i umiejętnie o to się starał.

W koguciej najlepszym pięściarzem wydaje mi się Zolani Tete, który jednak jest trwale dyskryminowany i zapewne zestarzeje się nie doczekawszy walki o pas. Ciekawym bardzo niekonwencjonalnie walczącym bokserem jest Ryan Burnett, ale w jego przypadku też jeszcze za wcześnie na ostateczną ocenę. Jamie McDonnell, Liborio Solis i Marlon Tapales to zawodnicy solidni, ale nie wybitni i każdy z nich ma swoje słabe strony. Jeszcze niżej oceniam Żanata Żakijanowa, który jest dość jednostronnym osiłkiem siepaczem. Natomiast Takuma Inoue to dla mnie na razie bokser wagi super muszej. Jedna walka z nieznacznie przekroczonym limitem nie czyni jeszcze z niego autentycznego koguciego. Z grona prospektów najlepiej rokują Nordine Oubaali i Emmanuel Rodriguez.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2017, 06:32 AM
Post: #694
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Machado wygrał z Moralesem, ale jednak na punkty UD (99:90, 99:90, 98:91), a nie przed czasem, chociaż miał rywala na deskach w 2 rundzie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 12:11 PM
Post: #695
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Nery złapany na dopingu. Czeka na otwarcie próbki B.

http://www.ringpolska.pl/163-boks-zawodo...na-dopingu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 05:31 PM
Post: #696
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Dwie niespodzianki. Jedna w Japonii, gdzie mistrz WBA w super koguciej Shun Kubo w fatalnym stylu stracił pas mistrzowski na rzecz mało znanego dotąd Daniela Romana. Druga w Meksyku, gdzie w super muszej bliżej nieznany Iran Diaz jednogłośnie na punkty pokonał byłego mistrza WBA Luisa Concepciona. W tym drugim przypadku był to jednak ordynarny wałek.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 05:13 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 05:30 AM przez kubala1122331.)
Post: #697
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Znakomita gala w Carson na razie. Juan Francisco Estrada to na razie dla mnie najpoważniejszy kandydat do walki roku. Masa emocji, kosmiczny poziom, kapitalna walka z obu stron.

Naoya Inoue nie mógł rozbić twardego Antonio Nievesa, ale w końcu zlitowal się narożnik i poddał pretendenta.

A Gonzalez - Wangek dopiero się zaczyna i ja liczę na podobną wojnę jak za pierwszym razem.

Wisaksil Wangek znokautował w czwartej rundzie Chocolatito. Ciężki nokaut. Smutno mi, oglądając tak upadajacego Gonzaleza Sad O jedną wagę za wysoko Romek...

Wangeka z Inoue to bym oglądał jak szalony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 09:41 AM
Post: #698
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Wangek nowy Pacquiao ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 10:07 AM
Post: #699
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Roman jest już rozbity, niestety z jego stylem skakanie z wagą w górę musiało się tak skończyć. Szkoda tej pierwszej walki, bokserski biznes zniszczył wielkiego zawodnika.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 10:25 AM
Post: #700
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
(10-09-2017 05:13 AM)kubala1122331 napisał(a):  Wisaksil Wangek znokautował w czwartej rundzie Chocolatito. Ciężki nokaut. Smutno mi, oglądając tak upadajacego Gonzaleza Sad O jedną wagę za wysoko Romek...

No właśnie, o jedną wagę za wysoko...

Tak się kończy skakanie po kategoriach, patrz Brook, patrz Gonzalez.....pytam się po co? Żeby też Crawford się nie przeliczył...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości