Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Uwaga na Erkana Tepera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Trwa świetna seria niemiecko-tureckiego boksera wagi ciężkiej Erkana Tepera. 3 miesiące temu już w 1 rundzie rozprawił się z Michaelem Sprottem, a wczoraj ten sam los spotkał innego brytyjskiego boksera Martina Rogana. Sprott i Rogan to nie jest ekstraklasa HW, ale to też nie są jakieś bumy. Teper wyrasta na najlepszego niemieckiego ciężkiego i może trochę namieszać w swojej kategorii.
Wspomniałem o nim w offtopie. Mimo wszystko odprawienie w 1 rundzie takich weteranów jak Rogan czy Sprott robi wrażenie... Jednak Teper ma już 31 lat więc mistrzem nie będzie, ale może dać kilka fajnych walk.
31 lat w wadze ciężkiej to nie jest dużo. Zwłaszcza, jak się boksuje dopiero 3 lata.
W sumie racja, ale nie ma co wyrokować, tak jak napisałeś Rogan czy Sprott do ekstraklasy HW nie należy.
(17-11-2013 06:17 AM)Hugo napisał(a): [ -> ]Teper wyrasta na najlepszego niemieckiego ciężkiego i może trochę namieszać w swojej kategorii.

Teper stoi u Ciebie wyżej niż Charr?
@Martin
Chyba tak. Po tych dwóch błyskawicznych zwycięstwach nad Sprottem i Roganem Teper przeskoczył w moich oczach Charra. Chociaż w sumie Teper, Charr i Hammer są na bardzo podobnym poziomie. Trzech najlepszych niemieckich bokserów wagi ciężkiej, czyli Turek, Arab i Rumun.
Szykuje się walka Tepera z Ustinowem. W kim upatrujecie faworyta?
Jeżeli Ustinow wykorzysta warunki fizyczne to powinien pokonać Tepera spokojnie. W ostatniej walce z Duhaupasem, który pokonał ostatnio Charra nie było widać aż tak wielkiej siły Tepera, ale wygrał zasłużenie. Naturalizowany Niemiec to solidny pięściarz, ale ma małe szanse na poradzenie sobie z tak sporym rywalem. Jedyna jego szansa to cios. Może się uda skoro Pulew nie słynący z mocnego uderzenia dał sobie radę.
Też widzę faworyta w Ustinowie, może dlatego, że Teper jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonał, ale jeśli dojdzie do tej walki to spodziewam się bardzo wyrównanej potyczki.
Dla mnie pewnym faworytem jest Teper. Poza gabarytami góruje nad Ustinowem pod każdym względem. Najbardziej dla mnie prawdopodobny rezultat to wysokie punktowe zwycięstwo Tepera, ale nie wykluczam jego wygranej przed czasem.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie