Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
13-09-2017, 12:02 PM
Post: #5831
RE: Piłka nożna ogólnie
Zgadzam się z @Gogoliusem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 12:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2017 12:36 PM przez Gogolius.)
Post: #5832
RE: Piłka nożna ogólnie
Koleś wyciągnął mistrzostwo Polski w tamtym roku, zrobił świetny wynik w lidze mistrzów i odpadł z honorem z LE.

Obecnie ma dwa punkty straty do lidera. Na początku był dół, ale później zanotował fajną serię 3-1 z Piastem, 1-0 w Płocku, trudne 2-1 z mocnym Zagłębiem. I teraz powinęła mu się noga ze Śląskiem - typowa decyzja podyktowana chwilą.
I to jakim Śląskiem - drużyna ciut niżej od Legii. Drużyna, która jest niepokonana od pięciu meczy, ma na koncie ogranie Lechii, a niedawno wygrana z Cracovią i remis na wyjeździe z mocną Jagiellonią.
Rzeczywiście, przegrać z taką drużyną to wstyd. Rozumiem jakby Legia zanotowała 1 punkt w trzech meczach z Piastem, Płockiem i np. Arką.

Kolejna sprawa to czas zwolnienia: z jednej strony na początku sezonu, gdzie drużyna ma prawo się docierać. Z drugiej strony tuż po zamknięciu okna transferowego: najpierw Magiera układa drużynę pod siebie, ogarniają tematy sprzedaży-kupna. Mijają dwa tygodnie września -> Magiera zwolniony,a nowy trener ma zadanie ogarnąć klimat.

Rozumiem temat gdyby był konflikt na linii piłkarze-Magiera, zarząd-Magiera. Rozumiem, jakby panowie pogadali, określili plan na najbliższe pięć lat i się z tym nie zgadzali (ale to trzeba było kminić podczas wakacji, żeby nowy trener zaczął z czystą kartą).
Albo jeśli miałby przyjść jakiś Guardiola czy inny Conte - spoko.

Ale jeśli to jest na zasadzie" przegrałeś nam puchary, wtopiłeś ze Śląskiem, masz dwa punkty do lidera, spadaj" to trochę kiszka.

Prawda jest taka, że Magiera zostawia Legię w lepszej kondycji i z lepszymi wynikami (overall przez ten prawie cały rok) niż ją zastawał rok temu.

Dwa cytaty, najpierw Mioduski po porażce z Astaną:

"Jeszcze kilka tygodni wcześniej Mioduskiemu nie przeszkadzała nawet utrata szansy na grę w Lidze Mistrzów po porażce z kazachską Astaną. O Magierze mówił tak: "Szykuję dla niego nowy kontrakt. Jesteśmy po wstępnych rozmowach, ale nie ma czasu, by dopiąć szczegóły. Ma wielki komfort i spokój pracy. Dostanie ofertę, która zapewni mu spokój. A, kiedy przetrwa kryzys, będzie jeszcze lepszy. Zwolnienie go to najgorsza rzecz, jaką mógłbym zrobić".
"Długa i dobra rozmowa wczoraj z Jackiem Magierą. Wierzę w niego i ma moje pełne wsparcie. Wierzę w tę drużynę i klub. Wyjdziemy z tego" - podkreślał Mioduski w mediach społecznościowych."

Sorry, ale jak było takie poparcie po tragedii z Astaną ( i aż trzy tygodnie czasu od porażki z Sheriffem, gdzie Legia zaczęła wychodzić z dołka) i nagle była zmiana decyzji "bo Śląsk" no to lipa.

"Jacek Kacprzak (były piłkarz Legii): - Nie jestem wewnątrz klubu, ale ja bym jeszcze wytrzymał ciśnienie. W ostatnich tygodniach było sporo zawirowań w drużynie, przyszło sporo nowych piłkarzy. Trzeba było dać Jackowi jeszcze trochę czasu. W tamtym roku wszystko fajnie poukładał. Nie wiem, jaki będzie efekt tych roszad, bo przecież nowy szkoleniowiec niezależnie od tego, kto nim zostanie, będzie potrzebował sporo czasu, żeby poznać się z piłkarzami i poukładać zespół. Ale szkoda mi Jacka. Mam do niego sentyment. Graliśmy razem w Legii, a jako trener pokazał, że się zna."

cały wywiad: http://sport.interia.pl/klub-legia-warsz...Id,2439879

Słusznie zwracają uwagę na fakt, że zwolnili Magierę na koniec dwutygodniowej przerwy reprezentacyjnej a nie na początku, co prowadzi nas do wniosku, że faktycznie zadecydowała porażka ze Śląśkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 03:12 PM
Post: #5833
RE: Piłka nożna ogólnie
Nowym trenerem Legiuni Romeo Jozak.
Tak tak, mi też to nazwisko kompletnie nic nie mówi. Dyrektor sportowy Dinama Zagrzeb...
Kolejny Hasi? Oby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 07:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2017 07:53 PM przez Wietnam.)
Post: #5834
RE: Piłka nożna ogólnie
A tam Megiera, zaraz Spurs vs BvB hit kolejki ligi mistrzów.
Trzymam kciuki za Totkami, Kane może załatwić BvB.

@Boks, widzę że cały czas jesteś Boks, myślałem że
już zmieniłeś nick, na sponge Bob, czy inaczej. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 08:38 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2017 08:39 PM przez Wietnam.)
Post: #5835
RE: Piłka nożna ogólnie
No proszę Boruc i Fonfara chcą zainwestować w
Zagłębie Sosnowiec.

Dwóch fanów Legii.
Planuje kupno klubu Zagłębie Sosnowiec.

Ze Sport pl :

Dużo powiedzieć nie mogę, ale przecież nie będę zaprzeczał. Tak, jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap – powiedział prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski.

Z naszych informacji wynika, że pozytywnie na wpuszczenie takich właśnie inwestorów zapatruje się prezydent miasta Arkadiusz Chęciński" - czytamy na Weszło.

Zagłębie Sosnowiec gra w 1. lidze, ale już kilkukrotnie ocierało się o awans do ekstraklasy.

Obecnie po ośmiu kolejkach nowego sezonu zajmuje jedenaste miejsce
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 11:50 AM
Post: #5836
RE: Piłka nożna ogólnie
Szczerze mówiąc nie wróżę im znakomitej przyszłości Big Grin Ale powodzenia zawsze można życzyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 12:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2017 12:49 PM przez Wietnam.)
Post: #5837
RE: Piłka nożna ogólnie
Nowym trenerem Legii Romeo Jozak, Wink
dotychczas tylko dyrektor sportowy.

Chorwat pierwszy raz poprowadzi
indywidualnie klub piłkarski.

Lepiej dla reszty zespołów naszej ligi Wink

Z Legii został zwolniony również Michał
Żewłakow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2017, 02:04 PM
Post: #5838
RE: Piłka nożna ogólnie
Carlitos ratuje Wisłę, po raz kolejny Tongue Mam nadzieje, że nie puszczą go za jakieś grosze po sezonie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2017, 02:47 PM
Post: #5839
RE: Piłka nożna ogólnie
Super zawodnik jak na naszą ligę, .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2017, 07:29 PM
Post: #5840
RE: Piłka nożna ogólnie
Widzę, że spadające gwiazdy z Hiszpanii rządzą naszą ligą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości