Piłka nożna ogólnie
25-06-2016, 10:47 PM
Post: #3711
RE: Piłka nożna ogólnie
(25-06-2016 10:45 PM)Martin napisał(a):  Ja po meczu Polski ze Szwajcarią chciałem zrobić przerwę od piłki więc poszliśmy na wrocławski rynek na piwo, a tam wszędzie w knajpach mecze Big Grin.

Gramy z Portugalią a więc niesamowicie trudny rywal, ale wszystko możliwe, choć faworytem nie będziemy na pewno.

Dlaczego? Portugalia poza CR i Nani'm to jakieś kopaczki z ligi portugalskiej. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2016, 11:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2016 11:00 PM przez Gogolius.)
Post: #3712
Cytat: I nie patrzmy na to co Portugalia grała w fazie grupowej, faza grupowa, faza ko
dwie różne sprawy.
Dwie różne sprawy?

Portugalia w grupie grała piach, ale strzeliła 4 bramki. Portugalia w fazie ko gra piach i strzela jedną bramkę oddawszy dwa celne strzały przez 120 minut. Oba strzały w jednej akcji na cztery minuty przed końcem.
Nie ma żadnej różnicy. Są do zrobienia, jak tylko przygotowanie fizyczne i koncentracja będą jak podczas pierwszej połowy ze Szwajcarią to Portugalia może nawet nie wychodzić z szatni.
25-06-2016, 11:08 PM
Post: #3713
Na tych Mistrzostwach nie ma drużyny, która by wzbudzała grozę, tak jak kiedyś Hiszpanie czy na ostatnich MŚ Niemcy. Wydaje się, że przy odrobinie szczęścia każdy może wygrać z każdym ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie Portugalii. Dzisiaj podobnie, jak Chorwaci próbowali awansować do następnej rundy "na cwaniaka". I udało się to Portugalczykom. Właściwie zachowali wszystkie siły, jakby nie grali meczu tylko wyszli sobie na spotkanie na dziesięć minut aby strzelić gola. Będą od nas o wiele bardziej świeżsi. Ale są do przejścia choćby z tego powodu, że nie będą we trzech pilnowali Lewego bo nie mają takie zwyczaju. A to otworzy Lewemu szanse na zdobycie bramek. Bo jak sądzę to on będzie musiał w tym meczu poprowadzić nas do zwycięstwa.
25-06-2016, 11:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2016 11:14 PM przez Wietnam.)
Post: #3714
Nie wychodzić z szatni dobre Wink
Żadnen z naszych zawodników nie ma takiej techniki jak Nani, Ronaldo , Quaresma,
Piach dzisiaj grali, ? No ale jak się ogląda raz gale a raz mecz, to się mało wie,
Nie pozwolili na nic Chorwacji która ograła Hiszpanie,.

Tak dwie różne sprawy , Stres i doświadczenie.
Super grająca Chorwacja z Hiszpanią, dzisiaj Pepe wyczyścił im wszystkich zawodników,
i Croatia nie istniała.

Za szybko robisz z nas mistrzów Gogolius, zupełnie jak ci dziennikarze którzy piszą to samo,

"Portugalia rywalem Polski, nie mamy się czego bać"

Oni mieli dwa dni tylko odpoczynku, a w dogrywce wyglądali lepiej niż nasi w 50 minucie meczu.

Wilczek , właśnie tak jak piszesz, .
Ale niektórzy już nie każą wychodzić Portugalii z szatni Wink Wink
26-06-2016, 12:49 AM
Post: #3715
Zastanawia mnie czemu uparcie Santos dobry taktyk, zostawia od początku spotkań
Quaresme na ławce, kosztem Jao Mario, przecież Cigano po wejściu robi Portugalczykom,
całą grę dobrze współpracując z Nanim, widać że Sanchez nawet częściej gra te piłki
do Ricardo niż Ronaldo, .
Wczoraj był tam gdzie miał być, i dobił uderzenie CR7.
26-06-2016, 09:25 AM
Post: #3716
No więc jednak Portugalia. Rywal bardzo trudny, ale spokojnie do pokonania. Coś jak Szwajcaria, która jednak grała chyba nieco lepiej na tym turnieju. Co jednak odróżnia Portugalczyków to obecność w składzie kilku grajków o kosmicznych umiejętnościach. Natomiast z drugiej strony kilka pozycji mają fatalnie obsadzonych, gdzie przynajmniej na papierze powinniśmy mieć sporą przewagę. Sądzę, że Portugalia stylowo będzie nam dużo bardziej leżeć od Chorwacji, dlatego też delikatnie ucieszyłem się, że zagramy właśnie z nimi. Nawet mecze bezpośrednie w XX wieku często były rozgrywane pod nasze dyktando. Bałkańce jak zagrają dobry mecz, są w stanie pokonać praktycznie każdego. Szybkie akcje, dynamiczne skrzydła - no co by nie mówić, nie leżą nam tak grające zespoły. A Portugalia? Wolne, spokojne konstruowanie akcji, często kończone indywidualnymi akcjami Ronaldo albo Naniego. Mało zespołowości tam jest, bardzo mało.

Ciekawy jestem jak ten mecz będzie wyglądać od strony taktycznej. Wczoraj Portugalia wygrała cierpliwością i wyrachowaniem. Oddała piłkę Chorwatom, postawiła mur w defensywie, a na akcje ofensywne decydowała się bardzo rzadko. To był idealny patent na Chorwację, która raczej gra radosny futbol do przodu. Z nami to nie przejdzie. Spotkają się oba zespoły lubujące się w grze z kontrataku i któryś będzie musiał atakować pozycyjnym. Jestem cholernie ciekawy jak będzie wyglądał ten mecz w środku pola.

Portugalia jest wciąż silna, ale moim zdaniem to najsłabsza Portugalia od kilku mistrzostw. Nasza drużyna jest najlepsza od wielu lat. Dlatego też szanse oceniam 48/52 na korzyść Ronaldo i spółki. Spodziewam się nudnego dla obiektywnego kibica i słabego meczu, gdzie zadecyduje jedna akcja czy strata w środku pola. Samego Cristiano jakoś specjalnie się nie boję. Mam wrażenie, że gość z takim charakterem jak Lewandowski, mimo, że gra słaby turniej, daje zespołowi sporo więcej niż Portugalczyk.

Podsumowując; liczę na sukces. "Łatwiejszego" przeciwnika w ćwierćfinale ciężko było oczekiwać. Do boju Polsko, bo jest szansa na coś historycznego. Medal na wielkim turnieju reprezentacji Polski w piłce nożnej? Dwa lata temu za takie marzenia wyśmiałbym sam siebie.
26-06-2016, 12:33 PM
Post: #3717
Kubala szapo ba.
Widać chłodna i rozsądna analiza kibica który się zna na piłce.

To jest tylko jeden mecz. Już Chorwacja miała Portugalię rozjechać. Takie spotkanie można wygrać jedną akcją a Portugalię stać chociaż na to.

Myślę że Gogolius tylko się tak januszowo wyrwał, Wink
Post: #3718
Zdf - Francja vs Irlandia, Niemcy vs Słowacja , Wegry vs Belgia.

Najszybsza bramka Euro,
Irlandia prowadzi od 3 minuty po rzucie karnym. Faulował Pogba.
Brady strzelcem, Francuzi trochę spanikowani.
26-06-2016, 02:39 PM
Post: #3719
Irlandczycy świetnie się bronią jak starczy im sił możemy mieć sensację, .
26-06-2016, 02:41 PM
Post: #3720
Kibicuję Irlandczykom, mam nadzieję, że sprawią sensację i wyeliminują gospodarzy. Tylko czy im starczy sił?