Ankieta: Kto Waszym zdaniem powinien wygrać walkę John - Marquez?
Chris John
Juan Manuel Marquez
Remis
Każdą punktację uważam za dopuszczalną.
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chris John - Juan Manuel Marquez (2006-03-04)
19-01-2013, 07:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 01:13 PM przez Szakal.)
Post: #1
Chris John - Juan Manuel Marquez (2006-03-04)
LINK DO TEMATU GŁÓWNEGO: http://forum.bokser.org/thread-696.html

Chris John - Juan Manuel Marquez

[Obrazek: John_marquez1.jpg]

Data: 2006-03-04
Miejsce walki: Karang Melenu Sports Hall, Tenggarong, Kutai Kartanegara, Indonezja
Stawka walki: WBA World Featherweight Title
Sędzia ringowy: Guillermo Perez Pineda
Sędzia punktowy 1: Oscar Perez (116-110 John)
Sędzia punktowy 2: Takeshi Shimakawa (117-111 John)
Sędzia punktowy 3: Pinit Prayadsab (116-112 John)
Link do nagrania: John - Marquez

O walce: Postaci obu pięściarzy nikomu interesującemu się boksem przedstawiać nie trzeba. Obaj mają już statusy legend (przy czym John głównie w swoim kraju, a Meksykanin bardziej "globalnie"), obaj to świetni i bardzo utytułowani bokserzy, obu ogląda się w ringu z niekłamaną przyjemnością. John i Marquez zmierzyli się ze sobą w marcu 2006 roku, a zwycięzcą po świetnej technicznej walce ogłoszony został Indonezyjczyk. Opinie na temat tego werdyktu są skrajnie różne: jedni uważają, że "Dinamita" został pokrzywdzony, inni widzą zwycięstwo "Dragona", a jeszcze inni uważają, że werdykt tej ciekawej potyczki mógł iść w obie strony. W takiej sytuacji nie ma lepszego wyjścia, niż samemu obejrzeć i wypunktować, więc przekonajmy się kto powinien wygrać Waszym zdaniem.


Tak jak zawsze, czas w którym czekam na Wasze karty to 2 tygodnie.
Zapraszam do punktowania, mam nadzieję że kart będzie więcej niż w tygodniu poprzednim ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 03:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2013 04:11 PM przez RoyJonesJr.)
Post: #2
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Runda 1 John 10-9 Marquez
Zapoznawcza runda dla Johna -skuteczniejsze ciosy proste.
Runda 2 John 9-10 Marquez (Total 19-19)
Druga zdecydowanie dla skuteczniejszego Marqueza w dodatku zachwiał Chrisem.
Runda 3 John 9-10 Marquez (Total 28-29)
W tej było dość agresywnie, jednak kontrataki Juana i celne kombinacje przechylają szalę na jego korzyść. ahh ten prawy prosty.
Runda 4 John 9-10 Marquez (Total 37-39)
Runda bardzo wyrównana. Ale walczący na przednim biegu Marquez zdaje sie być nieco skuteczniejszy.
Runda 5 John 9-10 Marquez (Total 46-49)
Częste kombinacje i dosć mocne ciosy Marqueza spadają na głowe Johna przez większosc rundy.
Runda 6 John 9-10 Marquez (Total 55-59)
Marquez nieustannie w roli agresora pełno celnych ciosów a za tym idzie dosknoala skutecznosc.Pierwsza polowa walki dla JMM.
Runda 7 John 10-9 Marquez (Total 65-68)
Ta w miare wyrównana. Jednak John sprytnie już nie daje sie łapać na kombinacje Marqueza w dodatku trafia miniamlnie częsciej.
Runda 8 John 9-10 Marquez (Total 74-78)
Po raz kolejny równa walka szybkie tempo obu bokserów, niesamowite widowisko jednak minimalnie dla nieco skuteczniejszego Juana.
Runda9 John 9-10 Marquez (Total 83-88)
Ciągle łeb w łeb, własciwie nikt nie zaznaczył tu przewagi. Jednak Marquez po raz kolejny wydaje sie być skuteczniejszy.
Runda 10 John 10-8 Marquez (Total 93-96)
Marquez dwukrotnie poniżej pasa za co odjęty został mu punkt. Runda nudna jednak szale lekko przechylił John.
Runda 11 John 10-8 Marquez (Total 103-104)
Juan znów poniżej pasa, kolejny stracony punkt a Chris był w tej rundzie minimalnie skuteczniejszy.
Runda 12 John 10-9 Marquez (Total 113-113)
Runda finałowa minimalnie na korzyść Johna który wydawał być sie bardziej aktywny i nieco skuteczniejszy od Marqueza.

Mój werdykt : 113-113

Jak widać punktacja remisowa i bardzo niska. Dziwnie wypunktowana końcówka przez faule JMM dzięki którym stracił dwa punkty i zapewne wtedy mój werdykt wyglądał by 115-113 Marquez.
Jednak wahałem sie czy przy 10rundzie nie dać 9-9 jednak w tej nudnej rundzie jednak to John wydawal sie nieco lepszym bokserem. Gdybym zapunktował wlasnie tak to punktacja wyglądała by 114-112 Marquez.
Końcowe rundy dość trudne do punktowania.
Według mojej punktacji padł REMIS choć ZWYCIĘSTWO Marqueza też mogło być bardzo sluszne. Jedno jest pewne. John tej walki na pewno nie WYGRAŁ a tym bardziej nie tak wysoko.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 05:04 PM
Post: #3
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
R1:10-9 Juan Marquez
R2:10-9 Juan Marquez
R3:10-9 Chris John
R4:10-9 Chris John
R5:10-9 Juan Marquez
R6:10-9 Chris John
R7:10-9 Juan Marquez
R8:10-9 Chris John
R9:10-9 Juan Marquez
R10:10-8 Chris John
R11:10-8 Chris John
R12:10-9 Chris John

115 - 111 Chris John
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 08:43 PM
Post: #4
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Fajnie, że w końcu po "ospałym" tygodniu 5 liga zaczęła odżywać ;] Swoją kartę dodam jeszcze dzisiaj, mam też nadzieję że jeszcze inni wrzucą swoje punktacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 09:00 PM
Post: #5
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Pewnie dlatego że powastała ankieta i to użytkownicy decydują co chcą punktować i to robią . Rządy Ludu Wink jak w starożytnej Grecji. w 7mym też pewnie posypią sie karty . Ja po raz drugi z rzędu głosuje B-Hop-Wright i chyba nic z tego .hehe ;p ale tą walke też mi sie dzisiaj przyjemnie oglądało. Ogólnie przyjemnie sie ogląda Marqueza w piórkowej.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 08:12 PM
Post: #6
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Runda 1 - Chris John
Runda 2 - Juan Manuel Marquez
Runda 3 - Juan Manuel Marquez
Runda 4 - Chris John
Runda 5 - Juan Manuel Marquez
Runda 6 - Juan Manuel Marquez
Runda 7 - Juan Manuel Marquez
Runda 8 - Juan Manuel Marquez
Runda 9 - Chris John
Runda 10 - 10-8 Chris John
Runda 11 - 10-8 Chris John
Runda 12 - 10-9 Chris John

114-112 Chris John

Świetna walka, przypadła mi do gustu. Moim zdaniem, gdyby nie 2krotnie odjęcie punktu Marquezowi to on by zwyciężył w tym pojedynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 03:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 03:43 PM przez Szakal.)
Post: #7
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Miałem dodać kartę przedwczoraj, ale skutecznie uniemożliwiły mi to problemy z Internetem. W każdym razie, jestem moją kartą nieźle zaskoczony. Zanim zacząłem tym razem oglądać tę walkę, obiecałem sobie odłożyć na bok wszelakie sympatie (Marquez to jeden z moich ulubionych bokserów, stąd to postanowienie) i być maksymalnie obiektywnym. No i chyba byłem, bo moja karta prezentuje się tak:

Runda 1: 10-9 John
Runda 2: 10-9 Marquez
Runda 3: 10-9 John
Runda 4: 10-9 John
Runda 5: 10-9 Marquez
Runda 6: 10-9 Marquez
Runda 7: 10-9 John*
Runda 8: 10-9 Marquez
Runda 9: 10-9 Marquez
Runda 10: 10-8 John
Runda 11: 9-9 Remis*
Runda 12: 10-9 Marquez*
OGÓŁEM: 113-113 Remis
Punktując wyrównane rundy dla Marqueza: 114-112 Juan Manuel Marquez
Punktując wyrównane rundy dla Johna: 115-111 Chris John

Cóż, jak widać walka mogła iść w obie strony. Marquez swoje rundy wygrywał pewniej, ale John wcale nie był o wiele słabszy i jego zwycięstwo chyba przestanę uważać za naciągane. A pomyśleć, że gdy okazało się iż to właśnie ta walka będzie bohaterem tego tygodnia ligi byłem święcie przekonany, że znowu zobaczę zwycięstwo Meksykanina...
Poza tym, była to świetna walka. Oglądanie tych dwóch wybitnych (nie boję się użyć tego określenia w stosunku do Chrisa) bokserów to czysta przyjemność.
--------
[EDIT]Przy okazji: jestem bardzo zadowolony, że temat ligi odżył. Tak trzymać! ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 04:09 PM
Post: #8
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Tak ładnie poszło i nagle PAF zatrzymało się.
Szakal
Kogo zaznaczyłes ? wyszedł ci taki wynik jak mi a w ankiecie remis jest zaznaczony tylko przeze mnie.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 05:11 PM
Post: #9
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Ojjj troche zamulilem, sorry Szakal. Dwa dni i moja punktacja sie tu pojawi, wiec zaczekajcie z podsumowaniem.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 08:43 PM
Post: #10
RE: LPW, Tydzień 6: Chris John - Juan Manuel Marquez
Nie ma sprawy, Panowie. Macie jeszcze trochę czasu, bo tydzień zamknę i podsumuję dopiero w sobotę, tak więc nie musicie się spieszyć ;]

@Roy
W ankiecie zaznaczyłem, że każdą punktację uważam za dopuszczalną. Gdyby wyrównane rundy rozpisać inaczej, to wtedy decyzja mogłaby iść w obie strony, stąd mój głos.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości