Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gołowkin vs Rosado
16-01-2013, 07:47 AM
Post: #1
Gołowkin vs Rosado
Po kilku tygodniach przerwy od wielkiego boksu w sobotę 19.01. ponownie będziemy mogli obejrzeć kilka pojedynków na wysokim poziomie. W najciekawiej zapowiadającej się walce, której stawką będą pasy WBO i IBO w wadze średniej, Gennadij Gołowkin (Kazachstan) zmierzy się w nowojorskiej hali Maddison Square Garden z Gabrielem Rosado (USA).

Zdaniem wielu ( w tym i moim) 30-letni Gołowkin już w tej chwili jest jednym z najlepszych na świecie bokserów P4P. Przeciwnicy takiego poglądu wysuwają argument, że dotąd z nikim wybitnym nie walczył. To prawda, ale na podstawie chociażby jego ostatnich pojedynków z Simonem, Fuchigamim i Proksą można dostrzec olbrzymie możliwości tego boksera. Gołowkin jest bokserem kompletnym bez słabych punktów. Potrafi tez dopasować styl walki do przeciwnika.

Młody 27-letni Rosado to także duży talent, który do tej pory boksował w junior średniej. Wprawdzie zaliczył już aż 5 porażek (w tym jedną przed czasem z Alfredo Angulo), ale od ponad 2 lat ma znakomitą passę. W 2012 pokonał przed czasem kolejno Soto Karassa, Powella i Whittakera. Dysponuje przyzwoitą techniką i niezłym ciosem na poziomie kategorii junior średniej. Jednak wagę wyżej jego uderzenie będzie daleko niewystarczające, aby stawić czoło Gołowkinowi, który bije (wg słów jego sparringpartnerów) z siłą boksera wagi ciężkiej.

Duże znaczenie w tej walce odegra taktyka. Rosado ma 183 cm wzrostu (przy 178 cm Gołowkina) i olbrzymi zasięg 198 cm. Walka z nim na dystans byłaby dla Gołowkina bardzo niewygodna. Dlatego sądzę, że w przeciwieństwie do pojedynku z Proksą, w Maddison Square Garden zobaczymy Gołowkina swarmera, wywierającego presję i atakującego w półdystansie. Myślę, że Rosado polegnie przed czasem, jak jego poprzednicy, chociaż zapewne stawi silniejszy opór, niż Proksa, czy Fuchigami.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 12:33 PM
Post: #2
RE: Gołowkin vs Rosado
Dobra walka się szykuje, jak dla mnie Golovkin to przyszły dominator tej kategorii wagowej.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 08:57 PM
Post: #3
RE: Gołowkin vs Rosado
Oglądałem ostatnio walkę Rosado... w niczym mnie nie zachwycił. Łatwa walka dla Golowkina. No cóż, ale czego się spodziewać skoro wszyscy unikają Gennadija jak ognia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 09:03 PM
Post: #4
RE: Gołowkin vs Rosado
Gołowkin zupełnie zdominuje fizycznie Rosado, dla którego naturalną wagą jest junior średnia. Rzeczywiście, wszyscy mistrzowie ( nawet Martinez ) nie rwą się do walki z Kazachem. Po cichu liczę, że Grzesiek Proksa zabierze pas któremuś z mistrzów, a następnie solidnie przygotowany weźmie rewanż na Gołowkinie, bo potencjał ma wg mnie nie mniejszy od niego.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 09:07 PM
Post: #5
RE: Gołowkin vs Rosado
@Pakman
Walki z Hop'em nie były dla Proksy łatwe a co dopiero walki o jakieś wyższe cele... trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, Proksa może być mistrzem Europy, ale świata nigdy nie będzie. A Golowkin ile by razy z nim do ringu nie wyszedł i tak za każdym razem będzie Grzesia deklasował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 09:15 PM
Post: #6
RE: Gołowkin vs Rosado
@AdamekFightPL

Myślę, że się mylisz. Sturm i Geale są w zasięgu Grześka już teraz. Do pokonania Gołowkina jest potrzebny bardzo dobry trener i profesjonalne przygotowania. Do pierwszej walki z Hopem Proksa wyszedł zupełnie nieprzygotowany. W drugiej żadnych problemów nie widziałem. Walka z Sylvestrem pokazała jakim talentem dysponuje Super-G. Musi być tylko odpowiednio prowadzony.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 09:15 PM
Post: #7
RE: Gołowkin vs Rosado
@AFPL
Przesadzasz. Pierwsza walka z Hopem była jaka była, ale złożyło się na nią kilka czynników, drugą Grzesiek wygrał przed czasem - i moim zdaniem tym nokautem udowodnił wszystkim że jest od Kerry'ego lepszy. Jeśli teraz "Super G" odpowiednio pokieruje swoją karierą, to moim zdaniem ma szanse aby w przyszłości sięgnąć po mistrzowski tytuł, bo talentem dysponuje na pewno nieprzeciętnym.
Gołowkin nie jest cyborgiem, jest tylko człowiekiem. Nie uważam go za jakiegoś przereklamowanego buma, to jest naprawdę znakomity bokser, ale nadal czekam na jego walki z czołówką, tak samo jak czekam na takie walki np. Saula Alvareza. Inna sprawa, że Kazach takich walk chce, tylko wielu (jak np. Sturm) go unika, ale życzę mu największych pojedynków, żeby mógł udowodnić swój potencjał.

Zaś co do walki z Rosado, to typ moim zdaniem jest prosty: Gołowkin przed czasem. Ale pojedynek może być ciekawy, bo wiele zależy od tego, jakie taktyki obiorą trenerzy obu pięściarzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-01-2013, 09:54 PM
Post: #8
RE: Gołowkin vs Rosado
Wygra Golovkin co tu dużo mówic. Rosado nie jest zły ale jednak to trochę nie ten poziom. Mit Golovkina trochę za szybko powstał bo z nikim jeszcze nie walczył no ale w tej walce nie ma innej możliwości niż wygrana Kazacha przed czasem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2013, 02:40 PM
Post: #9
RE: Gołowkin vs Rosado
@Szakal
Ale mimo wszystko druga walka Grzesia z Hop'em do momentu nokautu jakimś spacerkiem dla niego nie była... a kim jest Hope a kim np. Barker, Geale czy Sturm...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2013, 02:55 PM
Post: #10
RE: Gołowkin vs Rosado
Pakman
Fakt,Gołowkin jest bardzo silny,ale też bym tak nie marginesował Rosado w tym aspekcie,to gość który defakto ma chyba lepsze warunki fizyczne niż Gienek.

Co do samej walki to myślę że Gołowkin rozprawi się z Rosado dość szybko,5/6 runda.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości