Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 05-11.XI.2012
06-11-2012, 03:35 PM
Post: #11
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
Huguś Balzsay miał Regular Wink. Do tego ostatnio w aktualnościach pojawiają się wpisy np: Bute vs Graczew. Pisałeś że nie masz czasu na robienie tygodniówek, być może ci się znudziło? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 05:10 PM
Post: #12
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
@Bandit
Może nie w każdym tygodniu mam czas, może mi się znudziło, a może mam ochotę na coś innego, czyli zamiast pobieżnej analizy 20 walk w tygodniu dokładniejszą 3 walk, które mnie najbardziej interesują. To w końcu moja sprawa. W każdym razie Szakal robi tygodniówki na dobrym poziomie, czego nie można powiedzieć o twojej ostatniej (5 walk).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 05:30 PM
Post: #13
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
Miło mi, tylko mi nie chodziło o to, żeby ci dowalić. Wybacz w następnym tygodniu opiszę połowę boxreca Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 07:12 PM
Post: #14
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
@Bandit
Ja też nie chcę nikomu dowalać. Odebrałem twój post jako pretensję, że wrzucam w aktualnościach niektóre walki i robię w ten sposób konkurencję dla tygodniówek. Przecież jedno nie przeszkadza drugiemu, bo ja wrzucam najwyżej 3 walki z tygodnia, przy czym nie te najważniejsze dla ogółu. Zresztą za 2-3 tygodnie pewnie znowu braknie mi czasu, żeby się produkować na forum. Teraz chwilowo mam go dużo, więc poruszam różne tematy.

Chyba się ze mną zgodzisz, że ostatnia tygodniówkę zrobiłeś trochę na odpierdol. Pewnie miałeś powody. Zresztą to jest twoja sprawa. W sumie jednak się cieszę, że z Szakalem ciągniecie wątek, który zacząłem. W przyszłym tygodniu nie musisz wrzucać połowy Boxreca, ale przydałoby się co najmniej ze 20 walk, bo to będzie następny bogaty tydzień.

Łapa na zgodę.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 07:34 PM
Post: #15
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
Dałem 5 konkretnych pojedynków, myślałem ze takie bardziej interesują. Nastepny tydzien sporo ciekawych walk m.in Demarco - Broner.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 08:35 AM
Post: #16
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
@bandit

Nie odbierz tego jako wymądrzanie się, tylko jako życzliwą radę. 5 walk to naprawdę było sporo za mało. Powinieneś uwzględniać nie tylko te walki, które ciebie interesują, ale wyczuwać, co kogo może zainteresować. Ja też na początku np. nie uwzględniałem walk z najlżejszych kategorii, bo sobie myślałem, że jakaś tam super musza, czy słomkowa nikogo nie interesują. A okazało się, że interesują i mnie też to wciągnęło.

Jeszcze 2 drobiazgi (także pod rozwagę Szakala):
1. Zapewne tak, jak ja lecicie według Boxreca i zwracacie uwagę na ilość gwiazdek. Uważajcie na jedną rzecz. Czasami jakiś dobry bokser wraca na ring po dłuższej przerwie. Wtedy nie jest klasyfikowany przez Boxrec i jego walka ma zero gwiazdek. Żeby więc nikogo ważnego nie przeoczyć, warto przelecieć chociaż oczami po nazwiskach wszystkich bokserów.
2. Stosowałem pewną zasadę, którą i wam doradzam, a mianowicie robiłem zestawienie (w konkretnym dniu) ze wschodu na zachód według stref czasowych, co odpowiada kolejności walk w danym dniu. A więc najpierw Australia, potem Japonia, potem Rosja, Polska, Niemcy, Wielka Brytania, w USA najpierw wschodnie wybrzeże itd.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 09:11 PM
Post: #17
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
@Hugo
Co do punktu pierwszego, to akurat gwiazdkami się nie sugeruję. Gdy pisałem tę tygodniówkę, to dla przykładu walka Russela Jr'a oceniona była na tych gwiazdek zero, więc patrzenie na nazwiska jest po prostu najpewniejsze i dlatego właśnie na to zwracam uwagę.

Zaś co do punktu drugiego, to dzięki za informację. Szczerze mówiąc podczas czytania Twoich tygodniówek jakoś nie zwróciłem na to uwagi, a to naprawdę dobra zasada i zacznę się do niej stosować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 10:08 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2012 10:10 AM przez Maynard.)
Post: #18
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
Zdecydowanie najważniejsza i przypuszczam, że najciekawsza walka tygodnia, to Mares vs. Moreno. Czego możemy się spodziewać? Na pewno Mares będzie agresywniejszy, postara się wywrzeć presję na rywalu i tym sposobem wygrywać rundy, a może i pokusić się o zakończenie przed czasem. Moreno ma znakomitą obronę, refleks, pracę nóg, więc trudno go konkretnie trafić. Jednak, jeśli już się to zdarzy, nie wiadomo, ile takich ciosów jest w stanie przyjąć. Sam "Chemito" zapewne będzie starał się punktować swoim długim jabem, tańczyć na ringu i nie dopuszczać do walki w zwarciu. Dlatego obawiam się sporej ilości klinczów.

Stawiam na wygraną Moreno po dość wyrównanej walce. Natomiast obawiam się nieco, jak sędziowie wypunktują pojedynek, gdyż Mares to "złote dziecko" promotora. Agresja vs. technika. Takie potyczki zazwyczaj punktuje się niezwykle trudno, więc przeważyć mogą względy pozaringowe.

Leo Santa Cruz powinien łatwo poradzić sobie z rywalem z niższej kategorii. Na co zresztą mam nadzieję, ponieważ powinno skłonić to promotora do zapewnienia mocniejszego rywala następnym razem (McDonnell jest obowiązkowym pretendentem).

Gary Russell Jr dostał słąbego rywala, gdyż poprzedni wycofał się na ok. tydzień przed walką. To chyba mówi wszystko o szansach obecnego oponenta, który przegrywał już przez KO ze słabszymi pięściarzami, niż Russell.

John vs Piriyapinyo, to już za chwilę. Cóż, stream mało prawdopodobny, więc poczekam na wynik. Liczę na niespodziankę, jednak stawiam na kolejne zwycięstwo punktowe "Smoka". Trzeba pamiętać cały czas jednak o tym, że nieznani Tajowie często okazują się naprawdę nieźli, o czym boleśnie przekonał się choćby AJ Banal ostatnio.

Mikey Garcia dostał doświadczonego rywala. Z tym, że Barros pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy, a młody Amerykanin możliwości ma ogromne. Ciągle do poprawy jest szybkość, ale reszta elementów sztuki bokserskiej jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Powinien skończyć Argentyńczyka przed czasem, jeśli liczy na "title shot" w kolejnej walce. Stawiam na to, że tak właśnie się stanie.

Ostatni pojedynek, który mnie interesuje, to długo wyczekiwany eliminator WBC w junior średniej, pomiędzy Erislandy Larą, a Vanesem Martirosyanem. Obawiam się, że ten akurat pojedynek będzie bardziej jednostronny, niż się tego spodziewamy i Kubańczyk szybko rozbije i znokautuje Vanesa.

Ogólnie, bardzo fajny weekend, bo także fani "ciężarnych" kategorii wagowych mogą coś dla siebie znaleźć. Walczy w końcu dwóch głównych "człapiących" tej kategorii - Wach i Helenius. Dobrze, że nie między sobąWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 09:34 PM
Post: #19
RE: Tydzień 05-11.XI.2012
Maccarinelli vs McKenzie
W pełni zgadzam się z opisem. Nie sądzę, aby wynalazek pt. Rozbity Maccarinelli w LHW wypalił.
Typ: McKenzie przed czasem

Spodziewam się też gładkiego zwycięstwa Russela Jr.

Kliczko vs Wach
Chociaż o ten pojedynek w tygodniu pytało mnie kilka osób, których o jakiekolwiek zainteresowania boksem bym nie podejrzewał, to ta walka nie budzi we mnie specjalnych emocji. Myślę, że będzie to łatwa walka dla Kliczki, spodziewam się jego zwycięstwa do szóstej rundy. Jak Wach to wygra to będzie to dla mnie największa sensacja na mistrzowskim poziomie w HW ever.

Tak poza tym liczę na pewne zwycięstwo Jackiewicza.

Czakijew wygra z Taylorem przed czasem, innej możliwości nie widzę.

Helenius vs Williams
Myślę, że twardy i ambitny Williams jest w stanie postawić Heleniusowi pewien opór, szczególnie że Fin nie dość, że sztywny w ringu to do tego po kontuzji.
Typ: Helenius na pkt


W 100% zgadzam się co do typu walk Oosthuizena, Santa Cruza, Angulo, Lary i Garcii.

Moreno vs Mares
Zapowiada się rewelacyjna walka, zderzenie stylów na najwyższym poziomie. Pytanie co weźmie górę: nieustępliwy i twardy Mares, czy technika i defensywa Moreno? Liczę bardzo na Panamczyka, ale będzie musiał się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, aby dostać decyzję w tej walce.
Typ: Remis

Estrada vs Brown
Walka średniaka HW z bumem. Estrada powinien sobie dać radę bez żadnych problemów.
Typ: Estrada na pkt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 09:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2012 09:58 PM przez Metzger.)
Post: #20
Bug RE: Tydzień 05-11.XI.2012
(04-11-2012 10:23 PM)Jerome napisał(a):  Ciekawe jak się Nordycki Konar zaprezentuje. Ciekawe czy przytył po takiej przerwie?
113 kilo.

http://www.boxingscene.com/uploads/59149...%20(1).jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości