Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szklana szczęka
13-10-2012, 07:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2012 07:30 PM przez PeterManfredo.)
Post: #1
Szklana szczęka
Zakładam dział w którym podyskutujemy o bokserach ze szklaną szczęką i znaczeniu tego elementu dziś i dawniej. Znacie wielkich legendarnych mistrzów ze szklaną szczęką?
Istnieje wogóle coś takiego?

Dla mnie nieporozumieniem jest nazywanie szklanym Władimira Kliczko...Zaś Steve Cunningham szklany jest jak najbardziej

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 07:47 PM
Post: #2
RE: Szklana szczęka
@PeterManfredo
Masz rację, Władimir nie jest szklany chociaż do twardzieli typu Chisora,Vit czy nawet Charr nie należy. Myślę, że Władimir w tamtych czasach kiedy obrywał nie jednokrotnie po prostu jego psychika była bardzo słaba a co za tym idzie Wład po prostu bał się tych ciosów. Było kilka takich przypadków kiedy to Władimir padał bardziej ze zmęczenia, strachu, paniki niż przez otrzymany cios. W sumie nie wiadomo jak teraz zachowałby się Władimir po przyjęciu bomb w stylu Sandersa. Szklanym nie nazwałbym też Davida Haye'a, który w swojej zawodowej karierze na deskach leżał może 2-3 razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 07:57 PM
Post: #3
RE: Szklana szczęka
Panowie ile razy leżeli na deskach Adamek i Wład?
I linki bym prosił do tych zdarzenWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:16 PM
Post: #4
RE: Szklana szczęka
@PeterManfredo
Adamek leżał w walce z Paulem Briggsem (w ich drugiej walce, w pierwszej rundzie 1:18 ) a także w walce z Walkerem.
http://www.youtube.com/watch?v=NF2D1cIXyqU - HL walki z Briggsem
http://www.youtube.com/watch?v=ftUN22w-QKU - HL walki z Walkerem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:17 PM
Post: #5
RE: Szklana szczęka
dzieki wielkie,śliczny lewy Briggsa

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:18 PM
Post: #6
RE: Szklana szczęka
Tomek leżał jeszcze w walce z Mihai Iftode chociaż nie wiem jak to na prawdę wyglądało, czy było to liczenie czy nokdaun. Na YT nie ma tej walki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2012 08:24 PM przez Mastrangelo.)
Post: #7
RE: Szklana szczęka
Ja generalnie mam teorię, że to jak przyjmuje się ciosy jest kwestią paru czynników.
- Naturalnych - czyli budowy szczęki i obszarów, także karku.
- Mentalych - No po prostu jeśli boisz się przyjąć cios i panikujesz po oberwaniu to szybciej polecisz na dół
- Techniki - Każdy, kto choć chwilę boksował wie, że ma cholernie duże znaczenie to, gdzie cios ląduje.
Wladimir Klitschko ma moim zdaniem naturalnie niezłą szczękę, ale jest podatny na mocne ciosy po prostu dlatego, że jest przerażony kiedy oberwie. Wystarczy obejrzeć 12 rundę walki z Hayem. Obszerny cios Davida dochodzi, nawet nie specjalnie czysto, a Wladimir w panice od razu klincz jakby się obudził z koszmaru.
Co do bokserów o szklanych szczękach, obecnie jest takim moim zdaniem Guillermo Rigondeaux. To jest geniusz, ale zawsze kiedy wejdzie czysty cios, nawet nie specjalnie mocny to widać jak szybko uciekają mu nogi... być może pokaże szybkie zdolności do regeneracji, ale niestety jestem przez to sceptyczny co do jego kariery. Bo kto wierzy, że z najlepszymi będzie mógł być całkowicie bezbłędny w defensywie?
Z przeszłości? Wiem że Terry Norris ma opinie "szklanego", ale nie znam go wystarczająco dobrze, żeby osądzić. Inni na razie nie przychodzą do głowy.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:26 PM
Post: #8
RE: Szklana szczęka
Nie ma szklanych szczęk, wszystko zależy od precyzji i celności. Jeśli tak to każdy np Gołota mialby szklaną szczęke. Przykład: Lennox,Brewster.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 08:27 PM
Post: #9
RE: Szklana szczęka
Gołota padał często: Grant,Tyson,Lennox,Adamek,Brewster,Bowe itd

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 09:02 PM
Post: #10
RE: Szklana szczęka
Moja lista "szklanych" mistrzów w XXI wieku:

1. Enzo Maccarinelli
2. Władimir Kliczko
3. Amir Khan
4. Juan Manuel Lopez
5. Audley Harrison
6. David Haye
7. Steve Cunningham
8. Chad Dawson
9. Jermain Taylor
10. Nathan Cleverly

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości