Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 17 - 23.09.2012
16-09-2012, 03:24 PM
Post: #1
Tydzień 17 - 23.09.2012
W tym tygodniu nie będzie takiej serii spektakularnych pojedynków, jak w poprzednim. W zamian mnóstwo interesujących walk szerokiego zaplecza w wielu punktach świata. Najciekawiej zapowiadają się starcia Włodarczyk - Palacios w Polsce i Burns - Mitchell w Wielkiej Brytanii.

Wtorek 18.09.

Moskwa, Rosja
waga super kogucia o pas IBO
Aleksander Bachtin (Rosja) - Roli Gasca (Filipiny)
Bachtin to pięściarz o dobrej technice, ale niezbyt silny fizycznie. Jego filipiński przeciwnik chyba podobnie, z tym że ustępuje mu klasą.
Typ: Bachtin na punkty

waga lekka o pas PABA
Eduard Trojanowski (Rosja) - Ricky Sismundo (Filipiny)
Trojanowski to bokser, który zakończył karierę Macieja Zegana, potem jednak nie błyszczał. Sismundo jest wyżej notowany, ale jak dotąd z kretesem przegrywał swoje najważniejsze walki.
Typ: Trojanowski przed czasem

Piątek, 21.09.

Pasay City, Filipiny
waga musza o pas WBO Oriental
Froilan Saludar (Filipiny) - Jose Alfredo Tirado (Meksyk)
Saludar jest niepokonanym prospektem, podczas gdy jego rywal przeciętniakiem i rutyniarzem. Tirado jest dopiero na 10 miejscu w swojej kategorii w Meksyku.
Typ: Saludar na punkty

Antwerpia, Belgia
waga junior średnia o pas EBU-EU
Jackson Osei Bonsu (Belgia) - Jimmy Colas (Francja)
Obaj przeciwnicy to rutyniarze, którzy zmierzyli się już ze sobą (też w Antwerpii) w listopadzie ubiegłego roku. Wygrał wtedy minimalnie Belg rodem z Ghany, który od tamtej pory pokonał 6 rywali kiepskiej klasy. Colas walczył w tym czasie tylko raz ale pokonał wyżej notowanego Franka Haroche'a Hortę.
Typ: Colas na punkty

Bethlehem, Pennsylvania, USA
waga półśrednia o pas WBC Continental Americas
Ronald Cruz (USA) - Antwone Smith (USA)
Obaj przeciwnicy mają po 25 lat. Cruz to niepokonany prospekt. Smith ma bilans dużo gorszy, ale walczył ze sporo lepszymi rywalami.
Typ: Smith przed czasem

waga junior średnia
Charles Whittaker (Kajmany) - Gabriel Rosado (USA)
38-letni Whittaker to lokalny bohater na Kajmanach. W pierwszej części kariery zanotował sporo wpadek, ale od 2001 roku przegrał tylko jedna walkę. Rosado ma ostatnio wspaniałą passę. W tym roku pokonał przed czasem Jesusa Soto Karassa i Sechewa Powella.
Typ: Rosado przed czasem

waga półciężka
Sergiej Kowalow (Rosja) - Lionell Thompson (USA)
Thompson dotąd niczym się nie wyróżnił, ale można mu pogratulować odwagi. Niepokonany dotąd Kowalow znokautował ze skutkiem śmiertelnym Romana Simakowa, a potem rozbił już w 2 rundzie silnego fizycznie Darnella Boone'a.
Typ: Kowalow przed czasem

Santa Ynez, Kalifornia, USA
waga super kogucia
Efrain Esquivias (USA) - Jhonatan Romero (Kolumbia)
Obydwu rywali można zaliczyć do szerokiej czołówki tej kategorii. Starszy i bardziej rutynowany Esquivias miał do tej pory lepszych przeciwników.
Typ: Esquivias na punkty

Sobota 22.09.

Cebu City, Filipiny
waga musza o pas OPBF
Rocky Fuentes (Filipiny - Myung Ho Lee (Japonia)
Fuentes jest o 3 lata młodszy, ale ringowy doświadczeniem zdecydowanie góruje nad Koreańczykiem z japońskim paszportem. Dla Myunga będzie to pierwsza walka poza Japonią.
Typ: Fuentes na punkty

waga musza o pas WBO International
Milan Melindo (Filipiny) - Jean Piero Perez (Wenezuela)
Walka młodości z rutyną. Młody niepokonany Filipińczyk jest znacznie wyżej notowany od 31-letniego Pereza, który w 2011 przez kilka miesięcy był posiadaczem pasa interim WBA World.
Typ: Melindo na punkty

Wrocław, Polska
waga cruiser o pas WBC
Krzysztof Włodarczyk (Polska) - Francisco Palacios (Puerto Rico)
Rewanż za niesławnej pamięci pojedynek w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Tym razem należy oczekiwać, że obaj bokserzy dadzą z siebie wszystko. Więcej atutów jest po stronie Włodarczyka.
Typ: Włodarczyk przed czasem

Fredrikshavn, Dania
waga średnia o pas WBA Inter-Continental
Patrick Nielsen (Dania) - Jose Yebes (Hiszpania)
Duńczyk ma 21 lat, a Hiszpan 33, jednak to silny fizycznie Nielsen ma większe doświadczenie ringowe. Yebes debiutował w 2007 roku, a od kilku lat toczy tylko po jednej walce w roku.
Typ: Nielsen na punkty

Kempton Park, RPA
waga słomkowa o pas IBO
Hekkie Budler (RPA) - Florante Condes (Filipiny)
Starcie w czołówce najniższej kategorii. Budler to bokser techniczny, Condes to siepacz. Zazwyczaj w takich walkach górę bierze technika.
Typ: Budler na punkty

waga półciężka o pas IBO All-Africa
Ryno Liebenberg (RPA) - Johnny Muller (RPA)
Walka na szczycie wagi półciężkiej w RPA. Obydwaj są mało doświadczeni i mocno biją.
Typ: Liebenberg przed czasem

waga cruiser
Zack Mwekassa (Kongo) - Danie Venter (RPA)
Pojedynek bokserów znanych z bardzo mocnego uderzenia. Mwekassa ma tylko 175 cm wzrostu i jest o 19 cm niższy od Ventera, ale znokautował już wielu olbrzymów.
Typ: Mwekassa przed czasem

waga cruiser
Thabiso Mchunu (RPA) - Flo Simba (RPA)
Simba jakiś czas temu uchodził za nadzieję RPA w ciężkiej, ale okazało się, że nawet w wadze cruiser jest słaby fizycznie. Po porażkach przed czasem z Bothą i Venterem w czerwcu br. został znokautowany przez Mchunu już w 1 rundzie. Obecna walka jest rewanżem.
Typ: Mchunu przed czasem

Glasgow, Wielka Brytania
waga lekka o pas WBO
Ricky Burns (Wielka Brytania) - Kevin Mitchell (Wielka Brytania)
Burns to bokser o wyrafinowanej technice, podczas gdy Mitchell jest silniejszy fizycznie. Pośrednie porównanie wypada na korzyść Burnsa. Pokonał on zdecydowanie Michaela Katsidisa, który z Mitchellem wygrał przed czasem.
Typ: Burns na punkty

Belfast, Wielka Brytania
waga super kogucia o pasy Commonwealth i IBF Inter-Continental
Carl Frampton (Wielka Brytania) - Steve Molitor (Kanada)
Rutynowany Kanadyjczyk to były dwukrotny mistrz świata IBF w tej kategorii. Jest wyżej notowany od Framptona. Na korzyść mocno bijącego Brytyjczyka przemawia z kolei atut własnego ringu.
Typ: Frampton przed czasem

waga piórkowa o pasy BBofC British i Commonwealth
Lee Selby (Wielka Brytania) - Martin Lindsay (Wielka Brytania)
Znany z bojowości Selby notowany jest znacznie wyżej od swojego rywala. Lindsay to rutyniarz z niezłym bilansem, ale dotąd nie walczył z liczącymi się przeciwnikami.
Typ: Selby na punkty

waga junior półśrednia
Paul McCloskey (Wielka Brytania) - Manuel Perez (USA)
McCloskey to bokser walczący bardzo odważnie, ale przy tym niefrasobliwie (prowokująco opuszczone ręce). Będzie się chciał zrehabilitować za nieoczekiwana porażkę z DeMarcusem Corleyem. Perez to solidny średniak, którego największym osiągnięciem jest remis w 2008 z Brandonem Riosem (w rewanżu przed czasem wygrał Rios).
Typ: McCloskey na punkty

Los Mochis, Meksyk
waga super musza o pas WBC Silver
Carlos Cuadras (Meksyk) - Ronald Barrera (Kolumbia)
Cuadras to 24-letni niepokonany prospekt, który zdecydowaną większość pojedynków rozstrzygnął przed czasem. Barrera to rutynowany bokser ostatnio boksujący w kategorii koguciej. Obok wielu zwycięstw ma na koncie także sporo porażek, w tym 4 przed czasem.
Typ: Cuadras przed czasem

waga super musza o pas IBF
Juan Carlos Sanchez Jr (Meksyk) - Rodel Mayol (Filipiny)
Sanchez to zaledwie 21-letni mistrz świata, który jest bardzo wysoki (174 cm) na swoją kategorię. Mayol jest 10 lat starszy, 11 cm niższy i już 6 razy walczył o mistrzowskie pasy w wagach słomkowej i junior muszej, ale zawsze bez powodzenia.
Typ: Sanchez na punkty

Buenos Aires, Argentyna
waga półśrednia o pas interim WBA World
Diego Gabriel Chaves (Argentyna) - Jose Miranda (Panama)
Ta walka o mistrzowski tytuł w prestiżowej kategorii półśredniej to zupełna parodia. Argentyński Chaves zdobył pas mistrza nokautując w 2 rundzie Ismaela El Massoudiego. Jest niepokonanym bokserem o imponującym bilansie 21(17) - 0, ale poza Argentyną prawie w ogóle nie sprawdzonym. Jego przeciwnik z Panamy to ewidentny bum.
Typ: Chaves przed czasem

waga półciężka o pas South American
Roberto Feliciano Bolonti (Argentyna) - Jose Alberto Clavero (Argentyna)
Rywalizacja o pierwszeństwo w wadze półciężkiej w Argentynie. 33-letni Bolonti ma bardzo ładny bilans, ale nigdy nie boksował poza rodzinnym krajem. 37-letni Clavero zaliczył natomiast kilka walk za granicą (Meksyk, Niemcy, Australia) i wszystkie przegrał przed czasem. W Argentynie przegrywa rzadko.
Typ: Bolonti przed czasem

waga średnia
Jorge Sebastian Heiland (Argentyna) - Mateo Damian Veron (Argentyna)
Rewanż za remisową walkę sprzed roku. 25-letni Heiland ma już za sobą przegrany pojedynek o pas interim WBC z Sebastianem Zbikiem w Hamburgu w 2010. Niedawno przegrał z najlepszym argentyńskim bokserem wagi średniej Billim Facundo Godoyem, ale miał rywala na deskach. Veron ma dopiero 23 lata. Jako 21-latek zapowiadał się na buma i miał fatalny bilans. Potem szło mu już coraz lepiej. Na ogól boksuje w kategorii junior średniej i niedawno minimalnie uległ argentyńskiemu liderowi tej wagi Javierowi Francisco Macielowi.
Typ: Heiland przed czasem

Niedziela, 23.09.

Osaka, Japonia
waga piórkowa o pas OPBF
HIroshige Osawa (Japonia) - Noriyuki Ueno (Japonia)
Starcie bokserów głębokiego japońskiego zaplecza. Osawa legitymuje się znacznie lepszym bilansem
Typ: Osawa na punkty

Kanazawa, Japonia
waga kogucia o pas OPBF
Rolly Matsushita (Filipiny) - Ryuichi Funai (Japonia)
Matsushita naprawdę nazywa się Rolly Lunas. Zadebiutował w wieku 16 lat i przeszedł długą i trudną (8 porażek) drogę przez wiele azjatyckich ringów, zanim przebił się do czołówki światowej wagi koguciej. Funai jest niżej notowany i nigdy nie walczył poza Japonią.
Typ: Matsushita przed czasem

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2012, 09:11 PM
Post: #2
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Jak typujecie starcie Burns- Mitchell? Według mnie Burns jest murowanym faworytem, ale czytałem trochę na zagranicznych stronach i o dziwo wielu stawia na Mitchella. Chciałem postawić u bukmachera na Burnsa, ale teraz zacząłem się zastanawiać czy to nie jest zbyt duże ryzyko. Jakie jest wasze zdanie?
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 12:59 PM
Post: #3
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Nie ma sensu prowadzić dyskusji na 2 strony na temat nicku jakiegoś użytkownika, jeśli Was uraża, to najlepiej ignorujcie jego posty, pomysłodawcom takich ksyw najczęściej o to chodzi, żeby nimi prowokować.

Nick kontrowersyjny, ale czy niedozwolony? Z chęcią poczekam na opinię innych moderatorów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 04:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2012 07:17 PM przez Mastrangelo.)
Post: #4
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Racja, przepraszam Kikas.
Co do walk w tym tygodniu:
Bachtin - Gasca:
Rosjanin powinien łatwo wypunktować przeciwnika.
Włodarczyk - Palacios II
Myślę, że tym razem tempo walki będzie lepsze, jednak nie dużo i nie wystarczająco, żeby wyglądało to lepiej dla Włodarczyka. Palacios na punkty.
Ronald Cruz - Smith
Świetne zestawienie, klasyk FNF. Ronald Cruz jest niepokonany, a Antwone Smith ma kilka porażek, jednak każda z zawodnikami lepszymi niż ktokolwiek w rekordzie Cruza. Mimo wszystko Ronald podobał mi się walcząc z Brewerem i myślę, że wygra decyzję po dobrej, wyrównanej walce.
Romero - Esquivas
Dobra walka, myślę że wysoki Kolumbijczyk wygra parę rund więcej od przeciwnika.
Burns - Mitchell
Kapitalna walka i byłbym bardzo zaskoczony jeśli nie okaże się bardzo wyrównane. Przeczucie mówi mi, że bardziej atletyczny, szybszy Mitchell zdoła wygrać mecz bokserski, chociaż większość osób których zdanie szanuje stawia raczej na Burnsa, więc nie jestem ani trochę pewny. Planuje Sobie zrobić mały maraton walk obu bokserów w najbliższych dniach i wtedy ostatecnzie zdecydować.
Framtpon - Molitor
Ciekawy jestem kto w tej walce przejmie inicjatywę? Obaj preferują raczej walkę na wstecznym biegu. Jestem dużym fanem Framptona i stawiam na niego, chociaż łatwo raczej nie będzie.
Sanchez Jr. - Mayol
Sanchez w ostatniej walce, po dość wątpliwym zwycięstwie w pierwszej walce o tytuł, pokazał duży postęp, przy Swoim wzroście i mobilności stanowi wyzwanie dla każdego, a Filipińczyk być może zawędrował o jedną kategorię za wysoko.. Mimo wszystko kieruję się tutaj sercem i stawiam na Mayola, który stanowi inny rodzaj wyzwania dla młodego Meksykanina niż ostatni, raczej prości boksersko rywale.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 06:58 PM
Post: #5
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Burns- Mitchell i Frampton- Molitor to dwie niewiadome na ten weekend. Ciężko tutaj znaleźć totalnego faworyta. W walce Diablo tak samo. Stawianie na te walki u bukmachera to spore ryzyko, ale bez ryzyka nie ma zabawy Smile przewiduję zwycięstwo Burnsa na punkty, takie samo Framptona i KO Diablo. Jak będzie to już niedługo się okaże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 07:19 PM
Post: #6
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Jose Miranda, trudno go nazwać kelnerem czy bumem, zastanowił bym się nad barmanem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 08:23 PM
Post: #7
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Burns - Mitchell
stawiam jakies 60-40 dla Burnsa licząc na świetną walkę
Burns na fali ale myślę że łatwo nie bedzie bo Mitchell (pytanie tylko w jakiej on jest formie sensu largo) to dosc inteligentny i silny bokser
dodatkowo odpadnie Mitchellowi grożba że Burns sie na niego rzuci i zasypie lawiną ciosów jak The Great bo to nie styl Burnsa

co do walki Włodarczyk Palacios to po pawiu w pierwszej walce obiecałem nie tracić czasu jak bedzie rewanż i tak też zrobie
jak walka okaże sie ciekawa to obejrze po fakcie, nie mam typu, 50/50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2012, 12:55 PM
Post: #8
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Jeśli ktokolwiek, tak jak ja, myślał o stawianiu pieniędzy na Mitchella, nie róbcie tego jeśli nie jest za późno.
Ta walka dostała chyba najgorsze Trio sędziowskie jakie w życiu widziałem! Terry O'Connor, Dave Paris, Richard James Davies. Poszukajcie ich w moim temacie o podejrzanych sędziach.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2012, 01:34 PM
Post: #9
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
Burns vs Mitchell
Ta walka naprawdę mnie intryguje. Faworytem jest Burns, ale wydaje mi się, że Mitchell może zaskoczyć w tym pojedynku. Ricky może mu pasować. Słabszy fizycznie, bez ciosu, niezbyt agresywny. Kevin potrzebuje 3-4 rund, aby się rozkręcić i właśnie w tych starciach jest najłatwiejszy do ustrzelenia przez agresywnego przeciwnika. Tutaj takiego zagrożenia nie będzie. Jeżeli Mitchell złapie rytm to wtedy pokazuje dobry boks poparty techniką i ciosem. Być możne kiedy Kevin się "rozkręci" i będzie boksował agresywnie, to świetny technicznie, ale waciany i niezbyt silny Burns może mieć spory kłopot. W tej kategorii Ricky wagowej nie walczył jeszcze z tak silnym i dobrze wyszkolonym pięściarzem.
Stawiam Mitchella na pkt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2012, 05:32 PM
Post: #10
RE: Tydzień 17 - 23.09.2012
(20-09-2012 12:55 PM)Mastrangelo napisał(a):  Jeśli ktokolwiek, tak jak ja, myślał o stawianiu pieniędzy na Mitchella, nie róbcie tego jeśli nie jest za późno.
Ta walka dostała chyba najgorsze Trio sędziowskie jakie w życiu widziałem! Terry O'Connor, Dave Paris, Richard James Davies. Poszukajcie ich w moim temacie o podejrzanych sędziach.

Ta walka jest dość trudna do typowania. Twój post trochę ułatwił mi wybór, ale chyba i tak nie zaryzykuję. Tak samo nie postawię na Diablo, bo to też niewiadoma. Chyba generalnie ten weekend odpuszczę. Typuję snookera i na razie to trafiam Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości