Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
09-09-2012, 07:17 PM
Post: #21
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Z tego co wiem, wygląda na to, że nie będzie miał postawionych zarzutów w całej sprawie, która ogólnie śmierdzi. Więc nie wiem w jaki sposób jego los jest przesądzony. Ale może jestem niedoinformowany?

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 07:33 PM
Post: #22
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Mastrangelo.
Jeżeli nie będzie miał postawionych zarzutów to znaczy że doszło do „ugody”
Wtedy zapewne portal wznowi działalność ,ale na warunkach jakie postawi USA.

Natomiast jeżeli dojdzie do procesu to sprawa będzie się toczyć między obroną o oskarżycielem czy właściciel posiadał wiedzę że na jego portalu umieszczane są bezprawne treści.
I nawet gdyby cudem udało się obronie przeforsować tezę ,że nie miał wiedzy że na jego portalu umieszczane są treści bez praw autorskich to wtedy będzie można postawić mu zarzut z prawa gospodarczego ,o brak wiedzy na temat działalności swojej firmy na co jest także paragraf.
A więc z deszczu pod rynnę.
I to nie są żadne moje teorie a zwykły wynik „Common law” i „de iure”
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 08:04 PM
Post: #23
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
No dla mnie to raczej wygląda na teorie Wink. Jest też prawo, które chroni właścicieli takich serwerów przed czynami osób trzecich. Jedną rzeczą jest wiedzieć, że x procent z x milionów robi coś zabronionego, czego SAM im zresztą zabraniasz, a co innego wiedzieć, że dana osoba robi coś takiego i nie reagować.
Już się powtarzamy więc nie ma sensu tego ciągnąć, można wrócić do tego kiedy sprawa się rozwiąże i wtedy zobaczymy ile w Twoich teoriach prawdy. W każdym razie uważam, że nie rozumiesz całej sprawy ale to już czas pokaże.
Aha, i źle napisałem, bo zarzuty już przecież były, wszystkie okazały się bezpodstawne. Tylko w drugą stronę, FBI udowodniono przekraczanie Swoich kompetencji.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 10:50 PM
Post: #24
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
[Obrazek: A2YdHa1CYAA1w4g.jpg]
Wink.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 01:43 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2012 01:44 PM przez RSC-2.)
Post: #25
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Dlaczego uważasz że niczego nie rozumiem?
Mam na ten temat swoje zdanie bez względu jaki będzie wyrok sądu.
Ponieważ coś co nawet jest zgodne z prawem wcale nie musi być moralne i uczciwe.
Ponadto sądy nie uniewinniają tylko dlatego że nie było przestępstwa , ale również dlatego że nie potrafiono tego przestępstwa udowodnić
Takie portale powinny być zamykane ponieważ są miejscem gdzie bez zgody autora ktoś inny publikuje jego własność.
To ,że kruczkami prawnymi i kombinacjami udowadnia się swoją niewinność mnie nie przekonuje.
Ja kieruję się logiką oraz zasadą „Święte prawo własności”
Dlatego też wspieranie takich ludzi jak właściciel Megaupload jest dla mnie niezrozumiale, ponieważ tak samo neguję złodziejstwo jak i paserstwo.

{Nie poruszyłem tu innych aspektów działalności Megaupload ,a skupiłem się jedynie na filmach czy boksie. Są jeszcze sprawy muzyki, teledysków, gdzie Megaupload w swojej obronie podaje śmieszne i nielogiczne argumenty.
Może w przyszłości do nich wrócę i je przedstawię. Tymczasem masz rację , poczekajmy na finał sprawy.
Ale na Twoim miejscu tak na wszelki wypadek wycofałbym ten link z komentarzy, [wiem że tego nie zrobisz.] bo może się okazać że wyszedłeś przed szereg i zrobiłeś falstart.}
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 01:54 PM
Post: #26
Bug RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
(10-09-2012 01:43 PM)RSC-2 napisał(a):  Takie portale powinny być zamykane ponieważ są miejscem gdzie bez zgody autora ktoś inny publikuje jego własność.
Czyli chcesz aby nikt nie miał prawa tworzyć tzw. "dyski internetowe"? A wszystkie istniejące (jak polski chomikuj.pl) mają być zlikwidowane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 02:40 PM
Post: #27
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Metzger
Upraszczasz sprawę i idziesz na skróty.
Już o tym pisałem podając przykład „polskiego biznesmena bez majątku , bo przepisał go na teściową”
[Czyli kombinacje i manipulowanie prawem]
Ja nie jestem przeciwny takim portalom.

Ale właściciel takiego portalu musi wiedzieć i odpowiadać za to co dzieje się w jego „firmie”
Jeżeli na jego portalu dokonuje się przestępstwa to właściciel portalu musi stworzyć mechanizmy które będą zapobiegały takim przestępstwom.
Jak to wyglądało na Megaupload z utworami muzycznymi jest powszechnie znane a wyjaśnienia Megaupload dziecinnie śmieszne.
I właśnie dlatego należy ich zamykać.

[A tak ma marginesie. Czy ukradł Ci ktoś kiedyś Twoją własność?
Albo czy zdarzyło Ci się że ktoś Twoją własnością rozporządzał bez Twojej wiedzy?]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 07:52 PM
Post: #28
Bug RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
(10-09-2012 02:40 PM)RSC-2 napisał(a):  Upraszczasz sprawę i idziesz na skróty.
Już o tym pisałem podając przykład „polskiego biznesmena bez majątku , bo przepisał go na teściową”
[Czyli kombinacje i manipulowanie prawem]
Ja nie jestem przeciwny takim portalom.
Ale na takiej stronie ZAWSZE będą większe lub mniejsze ilości pirackich utworów.

Piractwo było, jest i będzie. Walka z piractwem jest z góry przegrana. Trzeba szukać innych rozwiązań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 07:59 PM
Post: #29
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
"Trzeba szukać innych rozwiązań."

Pełna zgoda.

Ale napewno tym nowym rozwiązaniem nie jest "przymykanie oka"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2014, 08:33 PM
Post: #30
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Mineło 1.5 roku od dyskusji na temat darmowego dostarczyciela walk bokserskich czyli Megaupload. Datcom nie potrafił oczyścić się z zarzutów i nadal ścigany jest amerykańskim listem gończym.
Termin ekstradycji przesunięto na lipiec 2014

Z profilu Mastrangela znikła reklama portalu. Przestał reklamować „trupa”
Po czasie widać kto miał więcej racji
Ale są nowe fakty w sprawie Datcoma.
Pozwolono mu sprzedawać zabezpieczony majątek na krycie długów powstałych z powodu kar za naruszanie praw autorskich.
Niedługo będzie bankrutem ściganym listem gończym. Tylko ucieczka do Chin lub Rosji jest dla niego ratunkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości