Forum - BOKSER.ORG
MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. (/thread-592.html)

Strony: 1 2 3 4


MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - RSC-2 - 06-09-2012 08:09 PM

Megaupload był między innymi dostarczycielem filmów z walk bokserskich.
Wiele osób interesujących się boksem mogło ściągnąć i zobaczyć walki ,których nie było szans obejrzeć .
Czy „megaupload” był bardziej pożyteczny czy bardziej szkodliwy?
Jakie są argumenty „za” a jakie „przeciw”?
Jaka jest opinia o tym portalu?

Czy Megaupload powinien dalej funkcjonować?
Czy zamkniecie Megaupload zamknęło drogę do oglądania walk bokserskich


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Mastrangelo - 06-09-2012 08:17 PM

Serwisów takich jak megaupload jest mnóstwo. Może nie są one tak samo wygodne jak MEGA z różnych powodów, ale generalnie to nie jest tak, że ten serwis jest niezastąpiony. Fani boksu znaleźli inne miejsca i sposoby do dzielenia się walkami. Bez megaupload można się obyć.
Ja po prostu wspieram Kima Dotcom(założyciela megaupload), który wyraźnie został wybrany na kozła ofiarnego z setek innych osób robiących dokładnie to samo a nawet więcej(megaupload dawał ludziom z hollywood i innym wielkim graczom największe możliwości usuwania plików do których mieli prawa autorskie). Dodatkowo, jak się okazało, cała ta obława była zupełnie niezgodna z prawem i według wielu wykonana pod naciskiem bogaczy tracących jakiś tam procent swoich zysków.
Teraz Kim jest oczyszczony z zarzutów i sam przechodzi do ofensywy naciskając na ludzi kandydujących na prezydenta.


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - RSC-2 - 06-09-2012 09:04 PM

Zanim przejdę do sedna sprawy sprostujęTwoją wypowiedź z innego tematu.
Założyciel Megaupload nie ma się dobrze i już nigdy nie będzie się miał dobrze.
I nieważne czy będzie w więzieniu czy na wolnosci.
Czy załozy nowy portal czy już go nie założy.
On już zawsze pozostanie pod kontrolą tak samo jak Julian Assange.
Nie wiem czy pamiętasz jak kiedyś napisałem wbrew wszystkim że FMJ będzie siedział.
Inni śmiali się ze mnie że przy takiej kasie wykupi się z tego.
Zbyt dobrze znam amerykańskie realia aby nie wiedzieć co piszę.
Ale losy Schmitza są tu mniej ważne.

Ważne jest czy Megaupload łamał prawo i działał na szkodę wolnego rynku?
I czy takie portale należy zamykać , czy należy pozwolić im działać.

[Piszesz że to kozioł ofiarny? Kompletnie nie zgadzam się z tą tezą}


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Maynard - 06-09-2012 09:26 PM

Cóż, politycy, niezależnie od kraju lubią rozdmuchiwać takie afery i usprawiedliwiać w ten sposób swoje nieczyste posunięcia. Długo się takich gości toleruję, a potem, kiedy trzeba rzucić publice "ochłap", przystępują do działania i kreują się na pierwszych uczciwych. U nas podobna afera wybuchła z Amber Gold dopiero wtedy, kiedy "właściwi" ludzie zdążyli swoje zarobić (choć zgodnie z prawem instytucje państwowe w ogóle nie powinny pozwolić takiej firmie działać).

Osobiście uważam, że już obecnie istnieje zbyt wiele możliwości kontroli obywateli (a wiem o czym mówię, z racji swojej pracy, ale szczegółów nie zdradzę), więc wprowadzanie kolejnych to tylko fanaberie władzy, niepodparte żadnymi rzeczywistymi korzyściami dla społeczeństwa.

Gdybyście mieli pojęcie, ile służby (nie tylko państwowe) o was wiedzą...


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - RSC-2 - 06-09-2012 09:39 PM

Gdyby Mastrangelo nie umieścił „reklamy” Megaupload” niegdy bym tego tematu nie poruszył.

Kiedyś napisałem że nie mogę znaleźć pewnej walki.
Dostałem link.
Problem był w tym że nie moglem tej walki ściągnąć. Zbyt wielkie było ryzyko.
Ale wystarczyło zmienić swoje miejsce „na mapie” i zgodnie z prawem zostałem „posiadaczem” tej walki.
Zastanowiło mnie dlaczego tak jest.
Zagłębiłem się w temat. Nabrałem przekonania że Megaupload należało zamknąć.
Ale chciałem wiedzieć co na obronę Megaupload maja Ci którzy go reklamują i którzy korzystali z jego usług. Może wiedzą coś o czym ja nie wiem.

[Sam chętnie ściągnąłbym kilka walk które mnie interesują i nie jestem aż tak bardzo uczciwy ,aby mieć wyrzuty sumienia z tego powodu. Chcę jedynie wiedziać czy moja wiedza na ten nie jest zbyt jednostronna.]


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Mastrangelo - 06-09-2012 09:47 PM

Zgarnęli wszystkie pliki na jego serwerach, napadli na niego jak na terrorystę, zamrozili majątek, a kiedy sprawa weszła do sądu okazało się, że jedyne osoby którym udowodniono działanie wbrew prawu to FBI. Kim udowodnił, że nie można go karać za działania osób trzecich, ludzi umieszczających na jego serwerach, wbrew regulaminowi, plików do których nie mają praw autorskich. Prawo jest po jego stronie, ma się dobrze, nagrywa piosenki o szczęśliwej rodzinie Wink i pracuje nad reaktywacją megaupload. Prawdziwym przełomem będzie to, gdy oddadzą mu wszystkie pliki na serwerach starego megaupload.
Karanie założycieli i szefów takich serwerów internetowych to jak karanie budowniczych autostrad za przekraczających prędkość kierowców. Kim udostępniał firmom które go o to prosiły możliwość SAMODZIELNEGO usuwania plików przez specjalnie stworzoną do tego dla nich aplikację. Bogate firmy widocznie nie radziły Sobie ze skalą piractwa i postanowili zamiast łapać kierowców po prostu zamknąć drogę żeby mieć spokój, a według Kima, czemu nigdy nikt nie zaprzeczył, zdecydowana większość plików na jego serwerach była jak najbardziej legalna.


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - RSC-2 - 06-09-2012 10:02 PM

Czy jeżeli udostępnisz swój dom do spotkań gangsterów , którzy naradzają się do dokonania przestępstwa to uczestniczysz w przestępstwie czy nie uczestniczysz?

Czy możesz powiedzieć w sądzie że nie wiedzialeś ,że to gangterzy?

Czy jeżeli na łamach swojej gazety umieścisz obraźliwy artykuł czy jako właściciel gazety odpowiadasz za taki artykuł czy winę zrzucisz na dziennikarza który napisał ten artykuł?

Czy w sądzie powiesz: To nie ja , to dziennikarz.

Ciekawi mnie jaka jest odpowiedzialność prawna „WŁAŚCICIELA”


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Metzger - 06-09-2012 10:08 PM

(06-09-2012 10:02 PM)RSC-2 napisał(a):  Czy jeżeli udostępnisz swój dom do spotkań gangsterów , którzy naradzają się do dokonania przestępstwa to uczestniczysz w przestępstwie czy nie uczestniczysz?
Trochę inaczej to działa. Masz garaż i chcesz go wynająć komuś. Wynajmujesz. Bierzesz kasę. Ale czy masz obowiązek sprawdzania, czy najemca przypadkiem nie trzyma tam kradzionych samochodów?


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - Mastrangelo - 06-09-2012 10:10 PM

To nie są sytuacje analogiczne. Wrzucanie plików do których nie miało się praw autorskich było wbrew regulaminowi i ZAWSZE przed wrzuceniem każdego pliku trzeba było zaznaczyć, że się ten regulamin akceptuje. Dodatkowo przy każdej prośbie, znaku od właścicieli praw, pliki te były usuwane. Dodatkowo, tak jak pisałem, właściciele praw mieli możliwość te pliki usuwać samodzielnie. Czyli to jest tak jakbyś wynajmował dom wielu losowym osobom, a ty wiedząc, że x procent społeczeństwa to przestępcy domyślasz się, że mogli oni być między tymi ludźmi, jednak nie wiesz tak naprawdę nic, skoro nie wiesz którzy robią coś złego.
Porównanie z gazetą, w której każdy artykuł przed publikacją jest przeglądany bo jest tego x stron na dzień, do milionów plików wysyłanych na całym świecie przez miliony ludzi codziennie, też zupełnie nie analogiczne.
Naprawdę myślisz, że gdyby była szansa udupić Kima, to by tego nie zrobiono? Facet po prostu jest czysty.


RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości. - RSC-2 - 06-09-2012 10:18 PM

Mastrangelo.
Podziwiam Twój optymizm w sprawie ponownego uruchomienia Megaupload na starych zasadach i dobrego samopoczucia jego założyciela. [śpiewa piosenki o szczęśliwej rodzinie]
Mogę się z Tobą załozyć o każdą sumę że założyciel Megaupload ma poważne problemy.
I nie ważne czy Megaupload załamał prawo czy złamało prawo FBI.
To wszystko jest bez znaczenia.
[Może nie zapłacił podatku kilka lat temu?, Albo 6 lat temu przekroczył nielegalnie granicę USA. A może zbyt długo przebywał w USA , albo podjął pracę nie majac zezwolenia.]
O gwałt go chyba nie posądzą.
Nie wiem czym zawinił. Ale coś mu znajdą jak nie uda się z piractwem. Taki ptaszek już nie będzie fruwał.