Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proksa vs Golowkin
02-09-2012, 08:07 PM
Post: #111
RE: Proksa vs Golowkin
Cóż, to Twoja opinia i oczywiście ją szanuję. Ale moim zdaniem to, że Tyson czy Lewis nigdy o WBO nie walczyli to nie jest argument na mniejszy prestiż pasa. O WBO walczyli np. Bowe, Pacquiao, Calzaghe, Michalczewski - i dla mnie np. Pacquiao z WBO to taki sam mistrz jak Floyd z WBC, Calzaghe z WBO to taki sam mistrz jak Froch z pasem IBF, Michalczewski z WBO to taki sam mistrz jak Szumenow z pasem WBA i dajmy na to Donaire z pasem WBO to taki sam mistrz jak Rigondeaux z pasem WBA.

Dla mnie wszystkie te pasy mają jednakową wartość, do niektórych federacji czuję tylko większą lub mniejszą sympatię. I akurat do WBO większą, bo to "normalniejsza" federacja. Największym problemem/błędem WBO jest dla mnie fakt, że bokser po zdobyciu ich paska od razu trafia do rankingu, tak jak np. Łaszczyk po zdobyciu młodzieżowego mistrzostwa świata. Do WBA sympatię mam mniejszą, mimo to mistrz to mistrz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-09-2012, 06:44 AM
Post: #112
RE: Proksa vs Golowkin
@Jerome
Na pewno chodziło Ci o pas WBO a nie IBO ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-09-2012, 11:02 AM
Post: #113
RE: Proksa vs Golowkin
@AdamekFightPL
Tak, jestem tego pewien.
Pas WBO jest dziś ceniony i posiadanie jego uprawnia do nazywania się Mistrzem natomiast w porównaniu z pasami WBA (Super), WBC i IBF jego prestiż jest mniejszy. Tylko tyle..

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości