Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 2 - 8.07.2012
01-07-2012, 03:57 PM
Post: #1
Tydzień 2 - 8.07.2012
W tym tygodniu atrakcyjne pojedynki bokserskie skumulują się w sobotę 7.07. Najwięcej będzie się działo w Wielkiej Brytanii, ale oczy bokserskiego świata będą także zwrócone na Szwajcarię, gdzie do kolejnej obrony 4 pasów w królewskiej kategorii stanie Władimir Kliczko. Dla polskich kibiców intrygujące będą walki Proksy i Majewskiego.

Czwartek 5.07.

Auckland, Nowa Zelandia
Waga ciężka o pasy WBO Asia Pacific i WBO Oriental
Monte Barrett (USA) - Shane Cameron (Nowa Zelandia)

Jak wiemy, amerykański journeyman przyczynił się do zakończenia kariery przez Davida Tuę. Tym razem stanie naprzeciw innego boksera reprezentującego Nową Zelandię. Cameron jest w zasadzie cruiserem, a jego wycieczki do ciężkiej jak dotychczas kończyły się niepowodzeniami.
Typ: Barrett przed czasem

Piątek 6.07.

Las Vegas, Nevada, USA
waga super piórkowa
Javier Fortuna (Dominikana) - Cristobal Cruz (Melksyk)

Młodziutki Fortuna niedawno zaskoczył wszystkich efektownym błyskawicznym zwycięstwem nad Yuandale Evansem. Jego przeciwnikiem będzie rutynowany Cruz, który w przeszłości był mistrzem świata IBF i IBO w piórkowej.
Typ: Fortuna przed czasem

waga ciężka
Magomed Abdusalamow (Rosja) - Maurice Byarm (USA)

Ten pojedynek to starcie artylerii najcięższego kalibru. Dagestański bombardier Mago stanie w ringu naprzeciwko czarnoskórego mańkuta o przydomku Pociąg Towarowy, który także zasłynął z potężnego uderzenia. Abdusalamow jest niepokonany i nikt nie wytrzymał z nim więcej, niż 4 rundy. Byarm jedyną porażkę zanotował na punkty z Bryantem Jenningsem.
Typ: Abdusalamow przed czasem

Sobota 7.07.

Agoncillo, Filipiny
waga piórkowa
Rogelio Doliguez (Filipiny) - Edgar Gabejan (Filipiny)

Doliguez to 21-letni niepokonany prospekt. 30-letni Gabejan to bokser nieobliczalny. Normalnie boksując w piórkowej (jako przeciętny journeyman z ujemnym bilansem), ostatnio wystąpił w walce o pas WBC International w junior półśredniej z wysoko notowanym Tajem Prawetem Singwanchą i przegrał na obcym terenie w sposób bardzo problematyczny.
Typ: Doliguez na punkty.

Tokio, Japonia
waga kogucia
Ryosuke Iwasa (Japonia) - Kentaro Masuda (Japonia)

Japońsko - japońskie starcie młodości (Iwasa) z rutyną (Masuda).
Typ: Iwasa na punkty

Berno, Szwajcaria
waga ciężka o pasy WBA Super World, IBF, WBO i IBO
Władimir Kliczko (Ukraina) - Tony Thompson (USA)

Młodszy Kliczko pokonał już Thompsona przez ko w 11 rundzie w 2008 roku. Thompson jest silnym i wszechstronnym bokserem, ale na Kliczkę to stanowczo za mało. Będzie powtórka z rozrywki.
Typ: Kliczko przed czasem.

waga cruiser
Nuri Seferi (Albania) - Giulian Ilie (Rumunia)

Starcie dwóch zaawansowanych wiekowo solidnych średniaków kategorii cruiser.
Typ: Seferi na punkty

Sheffield, Wielka Brytania
waga półśrednia o pas IBF International
Kell Brook (Wielka Brytania) - Carson Jones (USA)

Brook to jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich bokserów. Walka z Jonesem ma być dla niego przepustką do wielkich pojedynków i wielkich pieniędzy. Jones zanotował sporo porażek na początku kariery, ale 8 ostatnich walk wygrał przed czasem.
Typ: Brook na punkty

waga średnia o pas EBU
Kerry Hope (Wielka Brytania) - Grzegorz Proksa (Polska)

Rewanż za niespodziewaną marcową wpadkę Proksy. Tym razem stawką jest nie tylko odzyskanie pasa EBU, ale i cała bokserska przyszłość Polaka. On musi to wygrać.
Typ: Proksa na punkty

waga lekka o pasy EBU i BBBofC British
Gavin Rees (Wielka Brytania) - Derry Mathews (Wielka Brytania)

Starcie dwóch rutyniarzy i rewanż za ubiegłoroczny remis. Rees przez wiele lat zadowalał się obijaniem bumów, ale od pewnego czasu zwycięża coraz lepszych rywali. Matthews z kolei długo uchodził za przeciętniaka, ale sytuację zmieniło jego niespodziewane zwycięstwo przed czasem nad utalentowanym Anthonym Crollą.
Typ: Rees na punkty

Clevedon, Wielka Brytania
waga ciężka
Tyson Fury (Wielka Brytania) - Vinny Maddalone (USA)

Fury w przeszłości należał do najodważniej prowadzonych młodych bokserów wagi ciężkiej. Ostatnio jednak klasa jego przeciwników kojarzy się z równią pochyłą. Maddalone to obecnie bokser bumopodobny.
Typ: Fury przed czasem

waga kogucia o pas EBU
Lee Haskins (Wielka Brytania) - Stuart Hall (Wielka Brytania)

Rywalizacja o miano najlepszego koguciego w Wielkiej Brytanii jest bardzo emocjonująca i obejmuje oprócz Haskinsa i Halla także najwyżej notowanego Jamiego McDonnella, który właśnie zwakował posiadany pas EBU.
Typ: Haskins na punkty

Carson, California, USA
waga super kogucia o pasy WBO i IBF
Nonito Donaire (Filipiny) - Jeffrey Mathebula (RPA)

Niepokonany od 11 lat Filipińczyk wnosi do puli pas WBO zdobyty w walce z Wilfredo Vasquezem Juniorem, natomiast Mathebula pas IBF odebrany swojemu bardziej znanemu rodakowi Takalani Ndlovu. Dotychczasowy dorobek obydwu bokserów przemawia zdecydowanie na korzyść Donaire.
Typ: Donaire na punkty

waga super średnia
Kelly Pavlik (USA) - Will Rosinsky (USA)

Od czasów porażki z Sergio Gabrielem Martinezem Pavlik stanowczo nie błyszczy. Walka z bardzo solidnym Rosinskym będzie dla niego ważnym i trudnym egzaminem.
Typ: Pavlik na punkty

Atlantic City, New Jersey, USA
waga średnia o pas NABF
Patrick (Przemysław) Majewski (Polska) - Chris Fitzpatrick (USA)

Po nokaucie z rąk Jose Miguela Torresa Majewski mozolnie stara się odrobić stracony czas i miejsce w rankingach. Fitzpatrick ma niezły bilans, ale wypracowany na kiepskiej jakości rywalach. Nie powinien być poważną przeszkodą dla Majewskiego.
Typ: Majewski przed czasem

Neuquen, Argentyna
waga średnia o pas WBC Latino
Billi Facundo Godoy (Argantyna) - Jorge Sebastian Heiland (Argentyna)

Niepokonany Godoy jest zaliczany do szerokiej czołówki wagi średniej, chociaż w życiu nie boksował poza Argentyną. Jego rodak Heiland dwukrotnie boksował poza granicami swojego kraju. W Hamburgu uległ Sebastianowi Zbikowi w pojedynku o pas WBC, natomiast w Panamie przegrał z Kolumbijczykiem Nilsonem Julio Tapią.
Typ: Godoy na punkty

Sao Paulo, Brazylia
waga super średnia
Idiozan Matos (Brazylia) - Esteban Hillman Tababary (Boliwiia)

Najciekawsze w tej walce jest oryginalne imię Brazylijczyka. W zestawieniu z nazwiskiem budzi dość jednoznaczne skojarzenia. Trudno nie kibicować takiemu bokserowi.
Typ: Matos przed czasem

Tepic, Meksyk
waga słomkowa o pas interim WBA World
Edwin Diaz (Panama) - Jesus Silvestre (Meksyk)

Walka przeniesiona z poprzedniego tygodnia. Młody Meksykanin jest faworytem w starciu z doświadczonym rywalem o przeszłości buma i ładnej serii zwycięstw w ostatnich latach.
Typ: Silvestre na punkty

La Paz (Meksyk)
waga kogucia o pas interim WBA World
Hugo Ruiz (Meksyk) - Jean Sampson (Nikaragua)

To już piąta kolejna walka Ruiza o ten sam "tymczasowy" pas. Jego rywal z Nikaragui to chyba jakieś duże nieporozumienie.
Typ: Ruiz przed czasem

Niedziela 8.07.

Jokohama, Japonia
waga super musza o pas WBC
Yota Sato (Japonia) - Sylvester Lopez (Filipiny)

Pierwsza obrona przez Sato pasa zdobytego w marcu na Taju Suriyanie Sor Rungvisaiu. Nie będzie łatwa, bo Lopez przez ostatnich kilka lat zmiatał wszystkich rywali z ringu.
Typ: Lopez przed czasem

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 10:41 PM
Post: #2
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
Javier Fortuna - Cristobal Cruz
Niepokonany Fortuna ma czym przyłożyć, na ringu radzi sobie bardzo dobrze i może rozbić Cruza. Tu chyba nawet nie ma co za dużo pisać.
TYP: Fortuna (przed czasem)

Magomed Abdusalamow - Maurice Byarm
Możemy być pewni jednego: ta walka na pewno nie potrwa pełnego dystansu. Faworytem jest tu "Mago", który w mojej opinii zaraz za Stivernem jest najmocniej bijącym zawodnikiem w najcięższej kategorii. Byarm niby też ma czym uderzyć, ale przy kopiącym jak koń Abdusalamowie siła jego ciosu nie robi już takiego wrażenia. Będą grzmoty...
TYP: Abdusalamow (przed czasem)

Władimir Kliczko - Tony Thompson
Nie ma tu chyba innej możliwości jak zwycięstwo przed czasem młodszego Kliczki. Thompson to bardzo solidny, mocny pięściarz, ale do Władimira wiele mu brakuje. Spodziewam się (jak @Hugo i pewnie mnóstwo innych osób) powtórki z rozrywki.
TYP: Kliczko (przed czasem)

Kerry Hope - Grzegorz Proksa
Dla "Super G" jest to walka dosłownie o wszystko. Hope wbrew pozorom w pierwszej walce okazał się pięściarzem solidnym, wytrzymałym i poprawnym technicznie. Ale mimo to innej opcji jak zwycięstwo Grześka pod uwagę nie biorę. Na kontrowersyjną (bo moim zdaniem Grzesiek wtedy wygrał) porażkę w pierwszym pojedynku złożyło się wiele czynników (brak trenera w narożniku, kontuzja, zapewne zmęczenie zbijaniem wagi), dlatego wydaje mi się, że całkiem zdrowy i sprawny Proksa rozbije Hope'a. Będzie to potrzebne, bo na punkty będzie bardzo trudno, dlatego potrzebny jest nokaut.
TYP: Proksa (przed czasem)

Tyson Fury - Vinny Maddalone
Kolejny już przeciwnik Furego, z delikatnie mówiąc, niższej półki. Typuję zwycięstwo tego drewnianego nieco kolosa przed czasem, bo innej opcji nie widzę. Skoro rozbić Maddalone'a potrafił waciany w HW Adamek, to co zrobi z nim Fury?
TYP: Fury (przed czasem)

Kelly Pavlik - Will Rosinsky
Nie widziałem żadnej walki Rosinskiego, więc nie za bardzo wiem czego mogę się po nim spodziewać. Znanych rywali na rozkładzie nie ma (no, może oprócz Pryora Juniora), toteż nie wydaje mi się, żeby był dla Pavlika większym problemem. "Duch" powinien sobie z nim spokojnie dać radę.
TYP: Pavlik (na punkty)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2012, 07:04 AM
Post: #3
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
Walkę Diaz - Silvestre przełożono kolejny raz. Tym razem na 14 lipca.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2012, 08:06 PM
Post: #4
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
@Hugo

Twój "imiennik" Ruiz miał zgoła inne plany, ale niemal zaklepany rywal - Julio Ceja wycofał się w ostatniej chwili, więc promotorzy Ruiza wzięli kogoś "na szybko", żeby nie przepadła cała gala. Co ciekawe, Ceja powalczy zamiast tego z journeymanem Genaro Camargo.
Ruiz nie jest typowym "bumobijcą", raczej to on jest unikany przez czołówkę, niż na odwrót. Wiadomo, w przypadku Anselmo Moreno są to względy finansowe, ale już choćby Kameda mógłby się nie wykręcać z obowiązkowej obrony (przez to Japończyk został mistrzem "in recess)...

Jeszcze w sprawie tych niskich kategorii - pozwolę się nie zgodzić z Twoim typem na walkę o pas WBC w super muszej. Otóż, sądzę, że Yota Sato, będący bardzo dojrzałym pięściarzem, wysoki technik preferujący styl "boxera", poradzi sobie bez większego problemu z prymitywnym sluggerem, jakim jest Lopez. Stawiam na wysokie UD, albo nawet nokaut na Lopezie w końcowych rundach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2012, 08:25 PM
Post: #5
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
@Maynard

W niskich kategoriach jesteś dla mnie największym autorytetem, więc pewnie masz rację odnośnie rezultatu walki Sato - Lopez. Ja staram się w nie wgryźć, ale jeszcze sporo czasu upłynie, zanim jako tako będę się orientował w kategoriach poniżej lekkiej.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2012, 08:46 PM
Post: #6
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
@Hugo
Nie przesadzaj. Autorytetem to jest tu Mastrangelo, ja tylko udaję mądrego.

Swoją drogą, będziesz mieć niezły ubaw, jeśli jednak Lopez usadzi Sato (co nie jest takie wykluczone, kiedy spojrzymy na jego siłę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2012, 09:14 PM
Post: #7
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
Monte Barrett - Shane Cameron
Podboju Antypodów przez Barreta ciąg dalszy. Myślę, że upora się z Cameronem. Camerona kojarzę z walki z Tuą, gdzie został zmasakrowany przez rywala będącego dawno po swoim prime. Barret prezentuje solidny poziom i potrafi przyłożyć. Myślę, że to wystarczy na Camerona.
Typ: Barret przed czasem

Javier Fortuna - Cristobal Cruz
Fortuna zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie w ostatnim występie. Bardzo efektowny, ofensywny boks przyjemny dla oka. Cruz to twardziel i pewnie wyjdzie po zwycięstwo. Mam nadzieję, że zrobi podobną formę jak na walkę z Burgosem, gdzie najgorzej nie wypadł. Dobry test dla Fortuny.
Typ: Fortuna na pkt

Władimir Kliczko - Tony Thompson
Podzielam głosy, że będziemy mieli powtórkę z rozrywki.
Typ: Kliczko przez ko

Kell Brook - Carson Jones
Jones to solidny bokser, podbudowany serią zwycięstw. Brook posiada spory talent, lubię jego boks, mam nadzieję że zwycięstwo otworzy mu drogę do większych pojedynków.
Typ: Brook na pkt

Kerry Hope - Grzegorz Proksa
Nie mam sensownego typu na ten pojedynek. Nie wiem na co faktycznie stać Proksę. Hope to walczak, ale pięściarz mocno ograniczony. Chyba też jego styl nie leży Proksie. Grzegorz jest postawiony pod ścianą i musi to wygrać. Myślę, że wyciągnął wnioski z pierwszego pojedynku.
Typ: Proksa przed czasem

Tyson Fury - Vinny Maddalone
Nie wiem po co Furemu ten pojedynek. Rywal klasą zbliżony (albo i słabszy) do Martina Rogana, którego Fury przecież pewnie rozbił.
Typ: Fury przed czasem

Nonito Donaire - Jeffrey Mathebula
Mathebula to dobry pięściarz, do tego większy od Donaire. Myślę, że narobi sporo kłopotów "Filipińskiemu Błyskowi". rodak Mathebuli, Mthalane, też miał być zjedzony, a gdyby nie przerwanie walki przez rozcięcia to kto wie jakby tamten pojedynek się zakończył. To będzie trudny pojedynek dla Nonito, ale liczę że da radę i da kolejna bardzo dobrą walkę.
Typ: Donaire na punkty

Yota Sato (Japonia) - Sylvester Lopez (Filipiny)
Sato to ciekawy pięściarz. "Wysoki", świetnie walczący na dystans, ale także potrafiący przyłożyć jak rywal się zagapi. Do tego jest uskrzydlony ostatnim sukcesem. Myślę, że rozbije siepacza Lopeza.
Typ: Sato przed czasem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-07-2012, 09:59 AM
Post: #8
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
@Maynard
Wiesz, tak naprawdę to ja zacząłem obserwować szeroką czołówkę niższych kategorii dopiero gdy zainteresowałem się Twoim rankingiem, wcześniej śledziłem tylko mistrzów.
Co do Sato, jestem jego dużym fanem i myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że to bokser 2 poziomy ponad Lopezem. Tylko teraz jest taki problem, że bokserzy bazujący na wykorzystywaniu Swojej przewagi wzrostu często mają problem gdy nagle musza mierzyć się z innymi wysokimi bokserami (np. Caballero - Litzau i prawdopodobnie też Mathebula). Do tego jeśli dołożyć siłę ciosu Lopeza i budowę fizyczną Sato raczej nie cechującą bokserów o żelaznej szczęce, naprawdę obawiam się, że zahaczy go któryś z tych cepów. Ale mimo wszystko wierzę że Japończyk Sobie poradzi i czekam na rewanż za niesamowitą walkę z Suriyanem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-07-2012, 06:39 AM
Post: #9
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
Cameron w efektowny sposób rozbił Barretta, czego się nie spodziewałem. Po tej walce powinien sporo awansować we wszystkich formalnych i nieformalnych rankingach. Pytanie tylko, w jakiej wadze? Jak dla mnie, to on jest za mały i za lekki, żeby liczyć na jakieś większe sukcesy w ciężkiej. Za to jako cruiser "ma papiery", żeby walczyć nawet o mistrzowskie pasy. Po zwycięstwie Włodarczyka nad Greenem spodziewałem się, że 12KP wykorzysta ten sukces na antypodach i pójdzie za ciosem, dogadując następne walki na tym terenie, a konkretnie właśnie z Cameronem i z niepokonanym australijskim osiłkiem Bradem Pittem. Na pewno byliby to ciekawsi przeciwnicy od RJJ.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-07-2012, 09:38 AM
Post: #10
RE: Tydzień 2 - 8.07.2012
Brad Pitt to jest zakonnik wypełniający pity Tongue
Nie widziałem walki ale widziałem awans Cameron'a na boxrec'u na 15 miejsce bodajże..
..trzeba to zobaczyć...

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości