Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłopoty Gołoty
21-06-2012, 09:52 AM
Post: #1
Kłopoty Gołoty
Andrzej Gołota, były polski bokser, może mieć wielkie kłopoty. Zagraniczne media podają, że pięściarz może zostać deportowany ze Stanów Zjednoczonych, gdyż popełnił liczne przestępstwa...

Według "Chicago Tribune" całkiem możliwe jest to, że Polak będzie musiał opuścić USA. Mężczyzna już od jakiegoś czasu próbuje wymazać swoje błędy i przewinienia z kartotek policyjnych, ale nie jest pewne, że uda mu się unieważnić ostatnio, postawione mu zarzuty.

Rok temu Gołocie umorzono zarzut podawania się (w 2003 roku) za szeryfa. Trzy lata później w domu pięściarza znaleziono 12 sztuk broni palnej, na które sportowiec nie miał pozwolenia.
Pięściarz wniósł wniosek o anulowanie oskarżeń. Z obaleniem zarzutu nielegalnego posiadania broni Polakowi będzie jednak znacznie trudniej...

- USA na podstawie takich dokumentów może rozpocząć procedurę deportacyjną. Za popełnienie przestępstwa w kategorii "moralnej podłości" nieobywatele Stanów Zjednoczonych mogą zostać deportowani - czytamy na jednym z zagranicznych serwisów.

Czy możemy spodziewać się tego, że Gołota już niedługo wróci do Polski?

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-06-2012, 01:39 PM
Post: #2
RE: Kłopoty Gołoty
Ten news powstał chyba na fali tego, co się wydarzyło z Kosteckim i pewnie niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-06-2012, 02:53 PM
Post: #3
RE: Kłopoty Gołoty
@Adammobp
Dokładnie. Przecież to jest sprawa sprzed 6 lat, dlatego wątpię, aby wyszła dopiero teraz. Taki "pudelkowy" news, którego rola na wszelkaich portalach jest dla mnie niewiadoma.

Poza tym, z tego co wiem, to Andrzej chyba ma podwójne obywatelstwo. Więc gdzie go deportują? Do tajnych więzień CIA?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-06-2012, 06:10 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 06:11 AM przez Adammobp.)
Post: #4
RE: Kłopoty Gołoty
(21-06-2012 05:09 PM)Metzger napisał(a):  A pamiętacie jak Gołota kilka lat temu porwał dwie kobiety? Grożąc bronią wciągnął je do samochodu, zawiózł do swego domu i napastował seksualnie. Ale sprawa szybko ucichła i Andrzejowi się upiekło.

Taa. Sprawa ucichła w mediach, to się Andrzejowi upiekło. Bo to media ścigają przestępców...

Takie rzeczy to może Mike Tyson czy Riddick Bowe. To jest ściema, Andrzej na pewno nigdy nikogo nie napastował.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 11:13 AM
Post: #5
RE: Kłopoty Gołoty
Noo nie wymyślajcie mi tutaj niestworzone sytacje o moim Andrzejku. usuwam Twój post Metzger abyś nie wprowadzał ludzi w błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 11:41 AM
Post: #6
Bug RE: Kłopoty Gołoty
No bez przesady z tym usuwaniem. Sprawa była głośna, ale nie wiadomo jak się skończyła. Nie oskarżam Gołoty o nic, tylko przypominam co o nim trąbiły media w 2007 r. Uważam się za fana największego polskiego boksera w historii, ale nie będę na siłę wybielać jego postaci, bo wiadomo, że święty nie był (święty to jest św. Tomasz).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 02:20 PM
Post: #7
RE: Kłopoty Gołoty
Cytując Polską Agencję Prasową:
Cytat:26.06. Chicago (PAP) - Andrzej Gołota może zostać deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Bokser złożył wniosek o przyznanie mu obywatelstwa USA, co doprowadziło urząd imigracyjny do uruchomienia procedury badającej jego kryminalną przeszłość.

Gołota, który jest mężem obywatelki USA i od 21 lat mieszka w Northbrook niedaleko Chicago, w 2003 roku został zatrzymany za podszywanie się pod policjanta. Po tym jak zignorował na skrzyżowaniu znak "stop", pokazał interweniującemu stróżowi prawa odznakę honorową policji z New Jersey. 44-letni Polak przyznał się wówczas do winy.

Trzy lata później ponownie popadł w konflikt z prawem. W jego mieszkaniu znaleziono 12 sztuk broni palnej, a w tym czasie nie miał na nie pozwolenia. Gołota także w tej sprawie przyznał się do zarzutów i został ukarany półrocznym nadzorem sądowym oraz grzywną w wysokości 3600 dolarów. Nadzór zakończył się w roku 2007 bez dalszych incydentów.

Obie sprawy stały się ponownie aktualne przed dwoma laty, kiedy bokser złożył oficjalny wniosek o nadanie mu amerykańskiego obywatelstwa. Zgodnie z przepisami, w takiej sytuacji oceniana jest m.in. przeszłość kandydata. Urząd imigracyjny ma prawo nakazania deportacji za popełnione przestępstwa i wykroczenia, a za takie uznano zdarzenia z lat 2003 i 2006.

Gołota, za namową swojej żony Marioli, która jest jednocześnie jego adwokatem, postanowił wówczas ponownie wrócić do tamtych spraw i wycofać się ze swoich słów. W przypadku wyroku sprzed dziewięciu lat udało mu się wymazać zeznania, ponieważ - jak argumentowano - nie został pouczony o konsekwencjach przyznania się do winy.

Jednak w sprawie z roku 2006 ten zabieg nie zdał egzaminu, bowiem udowodniono, że takie pouczenie zostało udzielone.

Decyzja urzędu imigracyjnego ma zapaść we wrześniu.


Coś chyba jest na rzeczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-06-2012, 10:16 AM
Post: #8
RE: Kłopoty Gołoty
Mariola Gołota dziś powiedziała,że nie ma mowy o żadnej deportacji a Andrew trenuje do walki z Bowem w formule MMA

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-06-2012, 02:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2012 02:39 PM przez Adammobp.)
Post: #9
RE: Kłopoty Gołoty
To, że te "kłopoty Gołoty" to naciągana sprawa, to ja wiedziałem od początku.

Ale o tej walce Gołota vs Bowe, to już sam nie wiem co myśleć, to chyba jest jakiś scenariusz science-fiction. Teraz nagle niby mowa o listopadzie, wcześniej było o wrześniu. Ale co, gdzie, jak, jaka gala, kto ma walczyć, kto kasę wykłada, to nic a nic nie wiadomo. Żadne próby promocji takiego czegoś nie są podejmowane, to ciężko mi uwierzyć, że to się odbędzie.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-06-2012, 03:24 PM
Post: #10
RE: Kłopoty Gołoty
Tak jak myślałem, nie ma się czym przejmować. Pani Mariola twierdzi, że wszystko jest w porządku i możemy w listopadzie spodziewać się walki Gołota - Bowe na zasadach MMA. Tego to akurat nie chcę komentować, bo szkoda, że Gołota tak się rozmienia na drobne...

@Crumb
Usunięcie posta Metzgera tylko dlatego, że w pewien sposób "obraził" Twojego idola jest dla mnie grubą przesadą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości