Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
24-06-2012, 04:49 AM
Post: #1
Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
Dosyć nieciekawy tydzień w którym, co nieco będzie się działo w Ameryce i na Dalekim Wschodzie. W Europie, poza Polską i Ukrainą, straszna posucha.

Poniedziałek 25.06.

Tokio, Japonia
waga musza
Wars Katsumata (Filipiny) - Oscar Blanquet (Meksyk)

Pojedynek bokserów szerokiego zaplecza wagi muszej.
Typ: Katsumata przed czasem

Środa, 27.06.

Kijów, Ukraina
waga cruiser o pas WBC International Silver
Dmytro Kuczer (Ukraina) - Cesar David Crenz (Argentyna)

Niepokonany Kuczer jest wysokim bokserem o silnym ciosie. Nigdy jednak nie walczył z rywalem dużej klasy. Argentyńczyk to wręcz olbrzym, jak na wagę cruiser (195 cm). Walczy bardzo nierówno, ale w swej ostatniej walce pokonał przed czasem Hugo Hernana Garaya.
Typ: Kuczer przed czasem

waga junior półśrednia o pas WBC International Silver
Wiktor Postoł (Ukraina) - Yvan Mendy (Francja)

28-letni bardzo wysoki (180 cm) na tę wagę Ukrainiec ma na rozkładzie kilku solidnych średniaków z Felixem Lorą na czele. O rok młodszy Francuz na razie dał się poznać jako obijacz bumów.
Typ: Postoł na punkty

Czwartek 28.06.

Macao, Chiny
waga ciężka o pasy WBO China Zone i WBO Asia Pacific
Chauncy Welliver (Nowa Zelandia) - Sherman Williams (Bahama)

Starcie dwóch bokserów o mało sportowych sylwetkach. W pojedynku grubasów większe szanse ma bardziej doświadczony Nowozelandczyk.
Typ: Welliver na punkty

Piątek 29.06.

Sao Paulo, Brazylia
waga cruiser o pas WBO Latino
Julio Cesar Dos Santos (Brazylia) - Laudelino Jose Barros (Brazylia)

Starcie dwóch brazylijskich "prospektów" mających po 34-35 lat, z których żaden nie walczył nigdy poza Brazylią.
Typ: Barros na punkty

Corona, California, USA
waga junior półśrednia
Rusłan Prowodnikow (Rosja) - Jose Reynoso (Meksyk)

Prowodnikow większość walk toczy w USA, ale największy dotychczasowy sukces odniósł w Rosji, pokonując DeMarcusa Corleya. Tym razem jego rywalem będzie solidny, ale mało błyskotliwy Meksykanin.
Typ: Prowodnikow na punkty

Sobota 30.06.

Łódź, Polska
waga półciężka
Pawał Głażewski (Polska) - Roy Jones Jr (USA)

Walczący w zastępstwie Dawida Kosteckiego Głażewski reprezentuje przyzwoity poziom bokserski, ale nie posiada mocnego uderzenia. Tym samym odpada główne zagrożenie dla Jonesa, który na stare lata "dorobił się" szklanej szczęki.
Typ: Jones na punkty

waga ciężka
Artur Szpilka (Polska) - Jameel McCline (USA)

Kolejny bokserski złom ściągnięty zza oceanu w propagandowym celu być może przetrwa ze Szpilką pełen dystans walki.
Typ: Szpilka na punkty

Indio, California, USA
waga junior średnia o pas IBF
Cornelius Bundrage (USA) - Cory Spinks (USA)

Walka będąca rewanżem za pojedynek sprzed 2 lat, w którym Bundrage zwyciężył już w 5 rundzie przez tko. Wielu postawiło wówczas na Spinksie krzyżyk, ale ambitny pociotek mistrzów wagi ciężkiej Leona i Michaela po dwóch zwycięstwach powrócił do gry o mistrzowski pas. Bundrage ma już 39 lat, ale walcząc od kilku lat z częstotliwością raz na rok raczej nie jest jeszcze bokserem schyłkowym. Chyba powinien powtórzyć swój sukces.
Typ: Bundrage przed czasem

waga junior średnia
Erislandy Lara (Kuba) - Freddy Hernandez (Meksyk)

Kubańczyk od lat należy do światowej czołówki, ale ciągle nie może się przebić do walk o najwyższą stawkę. Hernandez to tylko solidny średniak i nie powinien stanowić dla Lary poważnej przeszkody.
Typ: Lara przed czasem

waga piórkowa
Gary Russell Jr (USA) - Christopher Perez (Meksyk)

24-letni Russell uważany jest za jeden z największych talentów USA w niższych kategoriach. Wystąpi tym razem w niższej wadze niż zazwyczaj. Jego przeciwnik ma 22 lata i też rokuje spore nadzieje na przyszłość.
Typ: Russell na punkty


Aguascalientes, Meksyk
waga super kogucia
Cristian Mijares (Meksyk) - Eusebio Osejo (Nikaragua)

Mijares jest doświadczonym bokserem, który w przeszłości zdobywał pasy WBA, WBC i IBF w kategorii super muszej. Jego przeciwnik z Nikaragui nie ma dotąd większych osiągnięć.
Typ: Mijares na punkty

Tepic, Meksyk
waga słomkowa o pas interim WBA World
Edwin Diaz (Panama) - Jesus Silvestre (Meksyk)

Ta walka to drugie podejście młodego Jesusa Silvestre do pasa interim WBA World. W pierwszym uległ w Tajlandii Paipharobowi Kokietgymowi. Diaz jeszcze 3 lata temu uchodził za kompletnego buma, ale ładna seria zwycięstw doprowadziła go do walki o mistrzowski tytuł.
Typ: Silvestre na punkty

Torreon, Meksyk
waga średnia o pas IBF International
Marco Antonio Rubio (Meksyk) - Jorge Cota (Meksyk)

Swą ostatnią walkę Rubio przegrał z Julio Cesarem Chavezem Juniorem. Teraz zmierzy się z bokserem bardzo przypominającym Chaveza z sylwetki i sposobu poruszania się w ringu. Jorge Cota pseudonim Demonio ma 24 lata i zadatki na króla nokautu. Niepokonany w 12 walkach, aż 11 z nich wygrał przed czasem, w tym z byłym mistrzem świata Luisem Campasem.
Typ: Rubio na punkty

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 07:41 PM
Post: #2
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
Dmytro Kuczer - Cesar David Crenz
Crenza widziałem dwa razy w akcji, nie zachwyca, ale też słabeuszem nie jest. Kuczer powinien z nim sobie poradzić.
Typ: Kuczer przed czasem

Chauncy Welliver - Sherman Williams
Nowozelandczyk walczy często, ale z podrzędnymi rywalami. Chociaż Solisowi postawił pewien opór. Williams to mocny journeyman, prawie pokonał staruszka Holyfielda. Ma czym przyłożyć, ale jest już wiekowy i po długiej nieaktywności.
Typ: Welliver na pkt

Krzysztof Szot - Nate Campbell
Nie wiem jak Szot przygotował się do tego pojedynku, w każdym razie jest to dla niego szansa życia. Campbell to na chwilę obecną ekskluzywny journeyman, który ma bardzo bogate doświadczenie. Mimo, że bardzo chciałbym sukcesu Krzyśka, to sporego faworyta widzę w Galaktycznym Wojowniku.
Typ: Campbell przed czasem



Pawał Głażewski - Roy Jones Jr
Głażewskiego widziałem w akcji dwa razy. To bardzo solidny rzemieślnik. Ale czy to wystarczy nawet na past prime Roya? Wydaje mi się, że nie.
Typ: Jones na pkt

Artur Szpilka - Jameel McCline
Może jestem naiwny i myślę życzeniowo, ale liczę na dosyć wyrównaną walkę. Jeżeli McCline przetrwa pierwsze 4-5 rund z idącym na żywioł Szpilką, a do tego będzie mu się "chciało chcieć" to może być ciekawy pojedynek. Doświadczenia Amerykaninowi nie można odmówić, a ręce ma też dosyć ciężkie. Szpilka ma gorącą głowę, luki w defensywie i niesprawdzoną kondycję. Wszystko zależy od formy McClina.
Typ: Szpilka na pkt

Cornelius Bundrage - Cory Spinks
Obydwaj już mnie nie zachwycają, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że Spinks weźmie rewanż. Nie chcę za bardzo analizować walki tych dwóch bokserów, bo uważam ich za lekko past prime.
Typ: Spinks na pkt

Co do walk całej reszty nic więcej od siebie nie dodam i podobnie typuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 08:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2012 11:42 PM przez kartofelek.)
Post: #3
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
nie chce mi sie wierzyc zeby walka Szpilki potrwala na pełnym dystansie, zobaczymy w tygodniu jak ten McCline sie fizycznie prezentuje obecnie

w walce Mijaresa obstawiam zakonczenie przed czasem, ma chłop niezłą serie jak na swoją watę w reku, szkoda ze walka z Nonito spadła z agendy

pod koniec tygodnia zrobie update po zobaczeniu jak prezentuja sie dramatis personae polskiej gali ppv

polska gala, moje niezbyt oryginalne typy
Jones pkt
Szpilka pkt
Campbell przed czasem
Jackiewicz przed czasem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 08:26 PM
Post: #4
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@redd
Chauncy Welliver - Sherman Williams. Załóżmy, że Welliver przegrywa. Co wtedy? Williams wpada chociaż na 10 miejsce w WBC? Matko...

Głażewski - Jones Jr = Jones na punkty a przy odrobinie szczęścia KO. Głażewski tylko z racji wieku może być wytrwały ale nie sądzę, żeby miał argumenty nawet na dzisiejszego Roy'a.

Szpilka - McCline = Szpilka przez TKO po którymś z kolei liczeniu. Ciężkiego KO się nie spodziewam. Uważam, że jakikolwiek Jameel jest trudnym rywalem. To kawał chłopa. Szpilka ma dobry test. Liczę na chociaż 4+ Tongue

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2012, 08:44 PM
Post: #5
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@Jerome
Wizja 10 w WBC Williamsa nie jest jeszcze taka straszna Wink Straszne to będzie jeżeli Wit zakończy po Charrze karierę, a WBC ogłosi, że walkę o wakujący tytuł stoczą bijok Arreola i Stiverne, którego lewym prostym ustawiał otłuszczony Austin.Prawdziwy koszmarWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-06-2012, 12:27 AM
Post: #6
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@redd
Masz rację. Nie no nie wytrzymam wtedy chyba.

Arreola czyli: Mistrz WBC w pierwszej swojej obronie stoczy walkę z pogromcą samego Mike'a Tyson'a - Kevinem McBridem.

Stiverne: Mistrz WBC... zaginął gdzieś w USA i czeka na nakaz federacji do obowiązkowej obrony.

Śmiech...
P.S.: A Adamek z Wachem się oblizują Tongue

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-06-2012, 04:06 PM
Post: #7
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@Hugo lub ktokolwiekWink
Estrada i Grano wygrali swoje walki przez KO czy TKO w ubiegłym tygodniu?

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-06-2012, 03:19 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2012 03:22 PM przez Szakal.)
Post: #8
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@redd
Prawdziwym koszmarem to jest dzisiejsza waga ciężka, mająca moim zdaniem wszystko co najgorsze w boksie zawodowym...

A co do czekających nas walk, to oto kilka moich typów:

Roy Jones JR - Paweł Głażewski
Moim zdaniem nawet nie ma co się rozpisywać: pomimo, że Roy jest absolutnie "past prime", to z Głażewskim powinien sobie spokojnie dać radę. Nokautu raczej się nie spodziewam, ale kto wie...
TYP: Roy Jones JR (PKT)

Jameel McCline - Artur Szpilka
Starcie celebryty Szpilki kreowanego bezpodstawnie na nowego Joe Louisa z McClinem może być ciekawe, bo Jameel sprawia wrażenie zdeterminowanego i pewnego siebie. Mimo to moim zdaniem bokersko jest o parę kroków od bycia wrakiem, więc innej opcji jak wygrana Polaka raczej nie ma. Aczkolwiek o nokaut będzie ciężko.
TYP: Artur Szpilka (PKT)

Nate Campbell - Krzysztof Szot
Walka o wszystko dla Szota, bo wygrana może (ale nie musi) otworzyć mu drzwi do większej kariery. Ale Campbell mimo wszystko jest faworytem, a Krzysztofa czeka ciężkie zadanie.
TYP: Nate Campbell (przed czasem)

Erislandy Lara - Freddy Hernandez
Nie wiem kiedy Lara dopcha się do walki z czołówką... Świetny bokser mogący sprawić problemy zdecydowanie każdemu w swojej wadze, a ciągle nie może doczekać się wielkiej walki. No ale cóż... Hernandez to zawodnik dość solidny, ale Lara nie powinien mieć większych problemów.
TYP: Erislandy Lara (przed czasem)

Cornelius Bundrage - Cory Spinks
W sumie to nie wiem czego mogę się po obu bokserach spodziewać... Będzie ślepy typ, no ale cóż. Bywa i tak.
TYP: Cory Spinks (PKT)

Marco Antonio Rubio - Jorge Cota
Nie widziałem Coty w akcji ani razu, ale wydaje mi się, że pomimo pięknego rekordu Rubio da sobie z nim radę. W końcu 60 walk zawodowych to spore doświadczenie ringowe. Może nawet pokusi się o zwycięstwo przed czasem? Ale tak jak pisałem: Coty nigdy nie widziałem, więc nie bardzo wiem czego się spodziewać.
TYP: Marco Antonio Rubio (przed czasem)

EDYCJA: Jeśli jednak z Jonesem zawalczy jakimś cudem Kostecki, to mój typ nie zmienia się i nadal będzie to Roy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-06-2012, 12:51 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2012 01:03 PM przez Jerome.)
Post: #9
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
@redd
Sherman Williams pokonał Welivera. Ciekawe co na to WBC. Normalnie czułem, że tak będzie a oglądałem tylko jedną walkę no contest Shermana z Holyfieldem a Chaunciego nawet nie widziałem Tongue
Povietkin bez rywala!
Swoją drogą gdzie się podział Holyfield? On bardzo chciał walczyć z Alexandrem...

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-06-2012, 06:11 PM
Post: #10
RE: Tydzień 25.06. - 1.07. 2012
Williams wypunktował Wellivera, aczkolwiek punktacja jest delikatnie mówiąc dziwna. Nie miałem wątpliwej przyjemności obejrzeć tego pojedynku, więc możliwe, że miał miejsce jakiś wałek. W każdym razie 10 pozycja w rankingu WBC kategorii ciężkiej już czeka na pana Williamsa!

@Jerome
Wydaje mi się, że Holyfield jeszcze da o sobie znać. "Holy" na pewno nie przepuści szansy na walkę o (wice)mistrzostwo świata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości