Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bokser elastyczny wagowo
31-08-2018, 01:47 PM
Post: #1
Bokser elastyczny wagowo
Wiemy, jakie cuda potrafią wyczyniać bokserzy ze swoją wagą. Tym niemniej przypadek Oleksija Żuka wydał mi się na tyle interesujący, że zdecydowałem się o nim wspomnieć. Ten Ukrainiec zamieszkały w Pradze zadebiutował na zawodowym ringu we wrześniu 2017 w Usti nad Łabą, pokonując w wadze ciężkiej Jana Hrebika. Żuk ważył wówczas 212 funtów, był więc typowym "małym ciężkim". W czerwcu 2018 w Legionowie Ukrainiec pokonał z kolei Piotra Gruchałę, przy czym obydwaj ważyli minimalnie ponad limit kategorii cruiser (Gruchała 201,25, a Żuk 203,75 funtów). Oglądałem tę walkę i Żuk bardzo mi się podobał, aczkolwiek na tle kiepskiej klasy rywala. Na oko oceniłem wzrost boksera z Ukrainy na jakieś 187-190 cm i nie zauważyłem u niego jakichś widocznych oznak nadwagi.

Mały ciężki/duży cruiser lawirujący na pograniczu 2 kategorii to przypadek, jakich są setki. Jednak kolejny rywal Żuka to już jest zaskoczenie. To Jordan Kuliński, do tej pory występujący w super średniej. Walka dzisiaj w Kałuszynie w limicie wagi półciężkiej. Zawodnicy zważeni. Obydwaj mieszczą się w limicie, a Żuk wniósł na wagę 174,75 funta. W niespełna 3 miesiące zrzucił 29 funtów, czyli ponad 13 kg. Niby to żaden wielki wyczyn, ale pod warunkiem że ma się z czego zrzucać. Poza tym wątpię, czy dość karkołomny pomysł zestawienia Żuka z Kulińskim narodził się już w dniu jego walki z Gruchałą, czy znacznie później, co oznaczałoby, że miał znacznie mniej czasu na zrzucenie owych 13 kg.

W każdym razie Ukrainiec wygląda na boksera, który nie wybrzydza i jeżeli kasa się zgadza, to bierze każdą walkę, jak leci i jest gotów przy tym na daleko idące wyrzeczenia. Mam nadzieję, że żaden z polskich promotorów nie zechce sprawdzać poziomu wydolności jego organizmu, kontraktując go np. dla Zyśka lub dla Runowskiego. Jestem przy tym pełen podziwu dla Oleksija Żuka, który przypomina mi śpiewaka operowego o dużej skali głosu, takiego co to może zaśpiewać arię basem, ale jak trzeba to i tenorem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2018, 08:47 PM
Post: #2
RE: Bokser elastyczny wagowo
Fajny gość, ale z drugiej strony jego waga wciąż mieści się w pewnej normie. Zbicie 13 kilogramów w niecałe 3 miesiące to też żaden wyczyn dla zawodowego sportowca, któremu oprócz regularnych ćwiczeń ktoś pewnie ustawia właściwą dietę. Poza tym wagę można jednorazowo zbić o 3-4 kilo wyłącznie za pomocą wyczyszczenia różnych złogów zalegających w jelitach. Da się to osiągnąć za pomocą odpowiedniej diety albo zwykłej serii lewatyw, niezbyt przyjemnych ale niezwykle skutecznych. I już waga się zgadza, chociaż masy mięśniowej (ani tłuszczowej) nie ubyło ani grama Smile Poza tym Żuk to pewnie taki naturalny półciężki z wahaniami do cruiser, który kiedy się zapuści może też powalczyć z jakimś beztalenciem w wadze ciężkiej. Podobnie elastyczny wagowo jest choćby Briedis, na co dzień bardzo ceniony cruiser, który jak było trzeba, wystrzelił z ringu Charra, niemal wprost na tron Kadyrowa organizującego całą galę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2018, 09:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2018 09:04 PM przez Hugo.)
Post: #3
RE: Bokser elastyczny wagowo
I jak tu k...a wierzyć Boxrecowi? Przeciwko Kulińskiemu nie wystąpił odchudzony do granic możliwości Oleksij Żuk, a jego brat Serhij. W sumie to dobrze, że na polskich ringach nie walczą bokserzy gotowi zbijać kilkanaście kilogramów z naturalnej wagi, żeby tylko dostać walkę.

A temat do skasowania.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości