Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Golovkin przed czasem 12.50% 1 12.50%
Golovkin na punkty 12.50% 1 12.50%
Alvarez przed czasem 0% 0 0%
Alvarez na punkty 75.00% 6 75.00%
Będzie remis 0% 0 0%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
26-07-2018, 08:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2018 08:34 AM przez Gogolius.)
Post: #1
Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
15.09.2018 - to data rewanżowej potyczki między Giennadijem "GGG" Golovkinem (38-0-1, 34 KO) a Saulem "Canelo" Alvarezem (49-1-2, 34 KO).

W pierwszej potyczce, rok temu, mieliśmy remis (każdy sędzia typował inny wynik). Do rewanżu miało dojść w maju, ale na kontroli dopingowej wpadł Meksykanin mając we krwi zbyt wysokie stężenie clenbuterolu. Po kilkumiesięcznej dyskwalifikacji (oficjalnie trwa ona do 17 sierpnia) może jednak przystąpić do pojedynku.
W międzyczasie, Golovkin szybko rozprawił się z Vinesem Martirosyanem.

Na undercardzie tego pojedynku obejrzymy potyczkę Romana Gonzaleza (46-2, 38 KO) z Moisesem Fuentesem (25-5-1, 14 KO).
Fuentes był niezły 4 lata temu, obecnie w ostatnich 4 potyczkach na przestrzeni ponad półtora roku wygrał tylko raz. Dobry rywal na powrót Chocolatito.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 11:39 AM
Post: #2
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Znakomity undercard! Lemieux - O'Sullivan, Munguia - Cook i Gonzalez - Flores w oficjalnym przekazie telewizyjnym, a poza tym m.in. występ Cecilii Braekhus czy walka świetnie zapowiadającego się króla nokautu, Vergila Ortiza Jr z doświadczonym Roberto Ortizem. Szykuje się długa, piękna noc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 12:55 PM
Post: #3
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Racja, karta prezentuje się znakomicie. Czekam na występy Mangui, Ortiza Jr. i oczywiście na walkę wieczoru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 03:57 PM
Post: #4
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Jedyne o co mogę się przyczepić to rywal Mungui. Oglądałem Cooka w walce z Islamem i tam był kompletnie bezradny. Najpierw porozbijany, a potem znokautowany. A Meksykanin to być może jeszcze wyższy poziom niż Kazach.

A tak przy okazji. Nie orientuje się ktoś z was, co stało się z Kanatem Islamem? Od roku już nie aktywny i nie ma przesłanek, żeby wrócił na ring?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 05:43 PM
Post: #5
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Ja nic niewiem, też się dziwiłem. Być może jakieś problemy z promotorem ma, o czym nie wiemy, albo jakieś przewlekłe kontuzje go dopadły. Było dużo przypadków bokserów, którzy zapadli się pod ziemię i niewiadomo co z nimi?

Kanat zresztą kończy 34 lata, więc powienien szybko zaatakować jakiegoś mistrza. Oczywiście z żadnym by wg. mnie nie wygrał.

Słyszeliście coś o tym, że wkrótce ma być walka Julian Williams vs Takeshi Inoue.

Link poniżej, niewiem o co z tym chodzi?
http://www.ibfusbaregistration.com/ibfus...p/schedule
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 12:54 PM
Post: #6
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Ogłoszono skład sędziowski, który będzie pracował przy rewanżowej walce Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (38-0-1, 34 KO). W porównaniu z pierwszym pojedynkiem, wymieniono dwóch z trzech sędziów punktujących oraz arbitra ringowego.

Na punkty starcie "Canelo" z "GGG" ocenią Dave Moretti, Glen Feldman oraz Steve Weisfeld. Walkę w ringu poprowadzi z kolei Benjy Esteves Jr. Moretti pracował także przy pierwszej walce pięściarzy, punktując 115-113 dla Gołowkina. Pojedynek odbył się we wrześniu ubiegłego roku i zakończył remisem.

Drugie starcie Meksykanina i Kazacha odbędzie się 15 września w Las Vegas. Stawką będą tytuły mistrza świata federacji WBC i WBA wagi średniej.
http://www.ringpolska.pl/boks-na-swiecie...-na-rewanz

Zastanawia mnie ten Weisfeld. Kojarzy go ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2018, 04:27 PM
Post: #7
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
No Weisfeld jest dość znanym sędzią, punktował choćby walki Sulęckiego z Jacobsem czy ostatnio Garcii z Easterem Jr. W sumie nie zapamiętałem go z żadnych wałków, więc może źle nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2018, 05:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2018 06:06 PM przez Hugo.)
Post: #8
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Gołowkin vs Alvarez
Czas pracuje dla Canelo i tego nic nie zmieni. Wprawdzie Gołowkin, szybko nokautując Martirosyana, pokazał, że pogłoski o jego schyłku były przedwczesne, ale z drugiej strony rywal bardzo ułatwił mu w tej walce zadanie, więc nie do końca wiadomo, czy jej wynik można uznać za miarodajny. W pierwszej walce Alvarez wypadł powyżej oczekiwań i to on teraz ma psychiczną przewagę. Jest elastyczny stylowo i na każdą wersję Gołowkina może znaleźć skuteczną receptę. Wygra różnicą 3-4 punktów.
Lemieux vs O'Sullivan
Lemieux ma za sobą kiepski okres, a O'Sullivan wręcz przeciwnie. Jednak Irlandczyk jest jakby "skrojony na miarę" pod styl Kanadyjczyka. Będzie atakował, przeważał na punkty, ale w końcu dostanie petardę, której nie ustoi. Skończy się tak, jak z Eubankiem.
Munguia vs Cook
Będzie jak w piosence Władimira Wysockiego o kapitanie Cooku: "Метнул, гадюка, - и нету Кука." ( w luźnym tłumaczeniu: Przywalił, gadzina i po Cooku) I to dość szybko.
Gonzalez vs Fuentes
Obydwaj po przejściach, ale Gonzalez dużo lepszy. Wygra przed czasem

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2018, 11:05 PM
Post: #9
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Obstawiam identyczne wyniki, chociaż mam wątpliwości co do walki Lemieuxa z O'Sullivanem. Kanadyjczyk w swoim prime był na pewno dużo lepszym pięściarzem od Irlandczyka, ale nie wiem czy on najlepszych lat nie ma już za sobą. Myślę, że presja O'Sullivana może mu nie odpowiadać i niekoniecznie musi wypalić mocnym ciosem. Niespodzianka mnie nie zdziwi.

W walce wieczoru największym pytaniem jest to, czy Canelo odstawił witaminki i jak to, ewentualnie, wpłynie na jego postawę. Biorąc pod uwagę, że nic się nie zmieni + upływający czas, to Meksykanin jest dla mnie sporym faworytem.

Munguia i Gonzalez raczej bez historii. Rozczarowuje zwłaszcza rywal Meksykanina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2018, 02:02 PM
Post: #10
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Widzę, że wszyscy oprócz mnie obstawiają wygraną Alvareza. Tzn. oprócz mnie i .... bukmacherów. Dla nich faworytem jest Gołowkin - 1,60 / 2,20 (sts), 1,60 / 2,41 (fortuna).
Powinno się to rozstrzygnąć na punkty chyba, że Canelo po odstawieniu zakażonego mięska już taki mocny nie będzie aczkolwiek oglądając go niedawno na treningu otwartym to trzeba powiedzieć, że wygląda świetnie. Chciałbym tylko żeby werdykt był uczciwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości