Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
20-07-2018, 06:28 PM
Post: #1
Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
LOS ANGELES
Mikey Garcia vs Robert Easter Jr - waga lekka o pasy IBF i WBC
Mikeya Garcii chyba nie trzeba przedstawiać. Kolekcjoner pasów różnych federacji i kategorii zmierzy się w walce unifikacyjnej z człowiekiem szczudło. Easter to dziwoląg o wzroście 184 cm i blisko dwumetrowym zasięgu w wadze lekkiej. Jest niepokonany, ale z Richardem Commeyem i Javierem Fortuną wygrał mocno problematycznie. Z Garcią nie ma szans i chyba przegra przed czasem.
Fabian Andres Maidana vs Andriej Klimow - waga super lekka (?)
Boxrec anonsuje tę walkę w wadze półśredniej, ale to chyba nonsens, bo Maidana ostatnio walczył w super lekkiej, a Klimow w lekkiej. Niepokonany młodszy brat Marcosa Rene Maidany będzie faworytem w starciu z rosyjskim średniakiem w roli journeymana.
Terrel Williams vs Jamontay Clarck - waga super półśrednia (?)
Morderca wraca na ring! Williams to bokser, który wielokrotnie z premedytacja bijąc w tył głowy spowodował trwałe kalectwo Pricharda Colona. Dziwie się, że takiej kanalii pozwolono wrócić na ring. Clarcka też nie lubię, bo niesłusznie dano mu zwycięstwa w walkach z Iwanem Hołubem i Domonique'iem Doltonem, ale tym razem życzę mu wygranej przez ciężki nokaut.
Luis Ortiz vs Razvan Cojanu - waga ciężka
Powrót Ortiza po dramatycznej walce i porażce z Wilderem. Jego dwumetrowy rywal z Rumunii zaskakująco dobrze wypadł w pojedynku z Josephem Parkerem. Ortiz to wygra, ale niekoniecznie bezproblemowo.
Mario Barrios vs Jose Roman - waga super lekka
Pojedynek dwóch szczudlaków o wzroście ok. 180 cm. Znacznie wyżej notowany jest niepokonany Barrios i on powinien wygrać.
KISSIMMEE
Christopher Diaz vs Masayuki Ito o wakujący pas WBO w super piórkowej

Pojedynek dwóch no name'ów o schedę po Łomaczence. Niepokonany Portorykańczyk ma imponujący bilans, ale w nim nikogo naprawdę na poziomie. Podobnie Japończyk, który pierwszy raz walczy za granicą. Nie znam tych bokserów, ale stawiam na Diaza.
Carlos Adames vs Artemio Reyes - waga półśrednia
Wielka nadzieja Dominikany ostatnio dość marnie wypadła w walce z Alejandro Barrerą. Reyes jest rutynowany z mocnym ciosem, ale dość słabo sprawdzony. Poważna weryfikacja dla Adamesa, który jest faworytem.
Esquiva Falcao vs Jonathan Tavira - waga średnia
Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro jak obijał bumów, tak nadal obija. Już blisko 4 i pół roku, Żenada.
LOUISVILLE
Batyr Achmedow - Ismael Barroso - super lekka

Krymski Tatar urodzony w Uzbekistanie jako amator z powodzeniem reprezentował Turcję jako Batuhan Gozgec. Jako zawodowiec walczy w barwach Rosji i jest bokserem dużego formatu. Barroso był swego czasu mistrzem interim WBA w lekkiej, ale od pewnego czasu dołuje. Myślę, że Achmedow poradzi sobie z tą przeszkodą.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 05:39 AM
Post: #2
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Wypadła z planu walka Williamsa z Clarckiem. Pewnie w USA czytają nasze forum, zobaczyli co myślę o Williamsie i jednak go nie wpuścili do ringu.Big Grin
Zamiast Adamesa z Reyesem zawalczy Gabriel Bracero, czyli kicha.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 12:00 PM
Post: #3
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Gala w Los Angeles wciąż niezła, ale jednak szkoda pojedynku Williamsa z Clarckiem. Dlaczego tylko niezła? Bo ja tu nie widzę za dużo emocji. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby Garcia miał jakiekolwiek problemy z Easterem Jr. Amerykanina można uznawać za pseudomistrza, bowiem dwa ostatnie pojedynki powinien przegrać, szczególnie ten z Fortuną. Meksykanin ma przewagę w każdym aspekcie bokserskiego rzemiosła i stawiam na to, że uda mu się znokautować przeciwnika. Luis Ortiz też na 99.9& wygra z Cojanu. Może się trochę pomęczyć, bo raczej źle mu się walczy z przeciwnikami o stylu Cojanu i pytanie jest tylko takie, czy go znokautuje czy nie. Wciąż bez emocji. Maidana - Klimow? Nigdy nie widziałem Fabiana, ale jeśli półśredni (?) mierzy się z gościem wywodzącym z super piórkowej to mi się to samo w sobie nie podoba.

W Kissimee raczej kiepsko. Oglądałem dwie walki Diaza i chociaż je bardzo słabo pamiętam, to jak pokazuje mi notatnik, w walce z Braulio Rodriguezem trzy pierwsze rundy zapisałem Rodriguezowi. Zupełnie nie znam Ito, ale jeśli jest to ktoś chociaż niezły, to możemy mieć równą potyczkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2018, 12:56 AM
Post: #4
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Przed kilkoma minutami w Kissimee na zawodowych ringach zadebiutował Władimir Nikitin, który w przyszłym roku ma zmierzyć się z Michaelem Conlanem w rewanżu za Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Rosjanin zaprezentował się naprawdę przyzwoicie, walczył niezwykle ofensywie, z przekonaniem we własne umiejętności, co nie zawsze idzie w parze u solidnych olimpijczyków. Ostatecznie rywala nie znokautował, lecz dwa razy rzucił go na deski, mając zdecydowaną przewagę przez cały dystans.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2018, 07:28 AM
Post: #5
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Efektowny nokaut Ortiza na Cojanu już w 2 rundzie: https://www.youtube.com/watch?v=CHA-TSdfzoA

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2018, 09:42 AM
Post: #6
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
KISSIMMEE
Christopher Diaz - Masayuki Ito
Bardzo dobra walka dwóch wojowników. Japończyk lepiej wszedł w walkę, był dynamiczniejszy, jego ciosy były bardziej przemyślane, celniejsze i ostre. Diaz wyglądał dobrze, ale czasami stawał na nogach, co szybko wykorzystywał Ito. Tak doszło przecież do nokdaunu w czwartej rundzie. Druga połowa pojedynki była znacznie bardziej wyrównana, ciekawsza i bardziej zacięta. Od 9-10 rundy rozgorzała solidna bitka, w której obaj inkasowali mnóstwo ciosów. Świetnie się to oglądało, bardzo dobry werdykt - szanuję.

Esquiva Falcao - Jonathan Tavira
Tavira okazał się zwykłym bumem, Falcao skończył go mocnym ciosem na wątrobę w pierwszej rundzie. Bez historii. Czas na większe wyzwania dla Esquivy.

Gabriel Bracero - Artemio Reyes
Wyższy Reyes zupełnie nie potrafił wykorzystać przewagi w warunkach fizycznych. Dawał się obskakiwać doświadczonemu Portorykańczykowi jak dzieciak. Walka do jednej bramki, zakończona dość niespodziewanym nokautem na Reyesie po ciosie na dół.

Luis Melendez - Vicente Loredo
Fajny debiut Melendeza. Rywal oczywiście najniższej możliwej klasy, ale nokaut Melendeza był spektakularny.

Władimir Nikitin - Edward Kakembo
Nikitin pokazał się z bardzo dobrej strony, był szybki, ofensywny i pewny w swoich poczynaniach. Dwukrotnie rzucił rywala na deski, ale najpierw zabrakło mu wykończenia, a potem czasu. Ciężko cokolwiek o nim powiedzieć po jednej walce z bumem, lecz zrobił na mnie większe wrażenie niż hajpowany Conlan we wszystkich swoich walkach razem wziętych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2018, 09:52 AM
Post: #7
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Nie starczyło mi zdrowia na oglądanie gali z Los Angeles. Jak ktoś widział, to niech skomentuje. Poniżej jedynie wyniki dla porządku:
Garcia - Easter UD12 (118:109, 117:110, 116:111); Easter liczony w 3 rundzie
Maidana - Klimow KO7
Ortiz - Cojanu KO2
Barrios - Roman RTD8

Nigdzie nie ma na razie wyniku walki Achmedowa z Barroso z Louisville.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2018, 11:33 AM
Post: #8
RE: Mikey Garcia vs Robert Easter Jr i inne walki w USA 28.07.2018
Właśnie obejrzałem powtórkę walki Garcia vs Easter i ją sobie wypunktowałem, 118-109 dla Garcii. To była deklasacja.
Mikey był zdecydowanie lepszy w tym pojedynku, szybkość, precyzja, skracanie dystansu, balans, bogaty arsenał ciosów. Easter był tylko tłem choć pokazał się z dobrej strony w 9 rundzie (w której też jednak nieco zebrał). Może być jednak zadowolony, że przetrwał cały dystans.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości