Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usyk vs Huck 09.09.2017
27-08-2017, 10:10 PM
Post: #1
Usyk vs Huck 09.09.2017
Ołeksandr Usyk vs Marco Huck
Berlin, Max-Schmelling-Halle (bilety od 40 Euro)
walka o pas WBO i ćwierćfinał World Boxing Super Series w kategorii cruiser

Już za niecałe 2 tygodnie inauguracja WBSS i wielkie emocje (a także wielkie pieniądze) związane z tym turniejem. Faworyt w tym przypadku jest oczywisty i jest nim Usyk. Na jego korzyść przemawia zdecydowana przewaga w zakresie techniki i motoryki, a także układ stylów boxer vs slugger. Huck ma przewagę chyba jedynie w sile ciosu, co ogranicza jego szanse na zwycięstwo do jakiegoś lucky punchu, którego nigdy nie można do końca wykluczyć. W zasadzie jednak z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać wygranej Ukraińca i to zapewne przed czasem w drugiej połowie walki. Usyk nie dysponuje szczególnie silnym ciosem, ale kumulacja powinna stopniowo zrobić swoje.

Undercard na kolana nie rzuca, ale parę walk zasługuje na uwagę.
Noel Gevor vs Isiah Thomas - waga cruiser
Gevor to rezerwowy turnieju odnośnie w/w pojedynku. Thomas to bokser podobnej klasy i charakterystyki co Ormianin w niemieckich barwach. Obydwaj są boxerami o niezbyt imponującej sile ciosu. Za Gevorem przemawia argument własnego ringu. Powinien wygrać na punkty.

Otto Wallin vs Timur Stark - waga ciężka
Pozornie za faworyta można by uznać niepokonanego dwumetrowego Szweda. Jednak Timur Stark (a właściwie Timur Musafarow rodem z Uzbekistanu) to bardzo ciekawy bokser. Chociaż ma warunki fizyczne cruisera, to jest bardzo silny fizycznie, szybki i niebezpieczny. Przegrał minimalnie i problematycznie z Denisem Bojcowem i Erkanem Teperem, ale potem znokautował dwumetrowego i mającego pojęcie o boksie Christiana Lewandowskiego. Myślę, że Wallin będzie jego kolejną ofiarą.

Leon Bunn vs Tomasz Gargula - waga super średnia
Polski akcent gali. Niestety nasz journeyman skazany jest na porażkę i to zapewne przed czasem. 25-letni Bunn uchodzi za jednego z ciekawszych prospektów niemieckiego boksu. Jego dotychczasowy bilans to 5(5) - 0.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 06:17 PM
Post: #2
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Mam na Hucka przygotowaną specjalną taktykę. To niezbędne, bo w mojej opinii Huck to jeden z najtrudniejszych rywali w tym turnieju - mówi Usyk. - Nie będę jednak nic zdradzał i ułatwiał Huckowi zadania. Zaskoczenie to też mój atut i zabiorę go ze sobą do ringu.

To jest chyba gadka dla zmyłki. Jaka specjalna taktyka? Na Hucka w zupełności wystarczy normalny sposób boksu Usyka, czyli dystans, jab, kontry i obskakiwanie. Huck leży Usykowi, jak mało kto i żadne zmiany jego stylu nie są potrzebne, ani wskazane. To raczej Huck mógłby spróbować przygotować jakąś niespodziankę. Np. poświęcić kondycję na 12 rund (bo i tak na punkty nie ma żadnych szans, a czas pracuje w tej walce dla Usyka) na rzecz jakiegoś nagłego wściekłego ataku w początkowych rundach zwiększającego szansę na mocne trafienie Ukraińca.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 09:40 PM
Post: #3
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Z gali wypadła walka Wallin - Stark. Teraz undercard można ocenić jako nędzny. Zwłaszcza jak na inaugurację cyklu WBSS.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 10:14 PM
Post: #4
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Szkoda, wreszcie chciałem obejrzeć live tego Wallina, bo do tej pory to nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Chyba tylko walka wieczoru teraz warta jakiejś uwagi, bo na Gevora szkoda tracić czas, a Bunn w walce z bumem też pewnie dużo nie pokaże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2017, 07:12 AM
Post: #5
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Z dawnego Hucka już niewiele zostało, z kolei Usyk dopiero wchodzi na salony, myślę że to będzie wysoka wygrana punktowa Ukraińca jakieś 118-110 coś koło tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2017, 12:19 PM
Post: #6
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Innej opcji chyba nie, ale Usyka zawsze warto zobaczyć, bo to zjawiskowy pięściarz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2017, 02:43 PM
Post: #7
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Huck to bokser nie tylko past prime, ale też mentalnie mocno przytemperowany. Chyba Głowacki zasiał w jego głowie niepewność i Bośniak przestał uważać się za pięściarza nie do ruszenia. Przed Briedisem czuł respekt i nie podejmował ryzyka, zadowolił się przetrwaniem dystansu. Usyk bije lżej, może nawet solidnie lżej niż Łotysz, więc Huck może pokazać się z ciut lepszej strony, jak ktoś to "przegrał do jednej bramki, ale przynajmniej starał się". Ukrainiec boksujący swoje, pewnie deklasuje swojego rywala, choć jeśli stwierdzi, że musi wypaść efektownie i będzie się starał za wszelką cenę wygrać przed czasem, tak może wypaść poniżej oczekiwań.

Gevor vs Thomas to potyczka dla skrajnych fanatyków i to raczej technicznego boksu. Ciut ciekawszym pięściarzem wydaje mi się Amerykanin, ale wiemy jak to jest z niemieckimi ringami.

Szkoda walki Wallin vs Musafarow. Uzbek to twardziel i niejednemu pompowanemu prospektowi jest w stanie zrobić kuku. Z pewnością solidnie przetestowałby Wallina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 10:11 PM
Post: #8
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Walka również na niemieckim Sat 1.
Komu jutro kibicujecie panowie?


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 05:34 AM
Post: #9
Bug RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
(08-09-2017 10:11 PM)Wietnam napisał(a):  Komu jutro kibicujecie panowie?
A jest na tym forum w ogóle ktoś, kto kibicuje Huckowi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 08:10 AM
Post: #10
RE: Usyk vs Huck 09.09.2017
Poświęcę się dla sprawy i będę kibicował Huckowi. Głupio, żeby nie miał nikogo za sobą. Nawet mu doradzę taktykę. Może czyta nasze forum i mnie posłucha.
Idi pravo napred i jebi ga sa svu moć!Big Grin

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości