Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia!
04-05-2012, 09:52 AM
Post: #31
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Faktycznie, wał.

Doktorek uśmiechał sie od ucha do ucha pokazując czerwoną kartkę. Czytałem też, że ten koeański sędzia ringowy brał ju udział w kilku podejrzanych walkach w Tajlandii... Zwróćcie też uwagę, że pojedynek rozgrywany był pod gołym niebem, kiedy jeszcze było jasno, a zapewne wiecie, jaki klimat jest w Tajlandii. Takie tam sztuczki organizatorów (jeśli pamiętacie, jak Kompayak zdobył swój pas, co się stało z Adrianem Hernandezem i jego kondycją, to wiecie, o co mi chodzi).

W tym przypadku jednak Filipińczyk okazał się kondycyjnie przygotowany, walczył w stylu swarmera, wyprowadzając mnóstwo mocnych ciosów, które im dłużej trwała walka, tym częściej dochodziły do celu. Taj na początku całkiem nieźle kontrował, ale potem już tylko walczył o przetrwanie i danie szansy sędziom.

I jeszcze taka dygresja - WBC stosuje poza Stanami "open scoring" w walkach o pasy mistrzowskie. także po 4 rundzie podana została punktacja sędziów, więc gospodarze mogli spokojnie "wystawić" swoje przedstawienie, wiedząc, że sędziowie zadbali o ich zawodnika (zwróćcie zresztą uwagę na spore różnice między kartami punktowymi)...

Jeśli chodzi mój ranking, to właśnie zastanawiam się, co zrobić z Taconingiem, bo nigdy w życiu go nie widziałem, poza tymi 5 rundami z Kompayakiem. Nietesa faktycznie przesunę w górę o 2 miejsca, przed Kompayaka i Hernandeza. Nethra Sasiprapa, cóż, szkoda mi go, bo też przegrał wałem, ale ten rywal, to nie była światowa klasa, na pewno nie był to poziom choćby uczestników wczorajszego pojedynku, zakończonego farsą.

Swoją drogą, Roman Gonzalez wyzwał Nietesa i Solisa na pojedynek. Jednak ten ostatni ma obowiązkowego pretendenta (Casimero), a Nietes walkę w czerwcu. Zatem, mistrz z Nikaragui, którego współpromotorem jest Teiken, zapewne powalczy w okolicach lipca w Japonii z Ryo Miyazaki, lub Masayuki Kurodą. Tak przynajmniej donoszą anglojęzyczne media, ale wg boxreca Miyazaki 20 czerwca broni pasa OPBF z jakimś Koreańczykiem na gali Kazuto Ioki... Zatem obawiam się, że Gonzalez znowu zostanie bez klasowego rywala (wszyscy widzieli, co zrobił z Garcią Hiralesem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-05-2012, 01:34 PM
Post: #32
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Miyazaki jest spoko, na pewno jeden z większych talentów w Japonii, tylko, że chodziło mi w poprzednim poście o to, że ma tę walkę 20 czerwca, więc raczej odpada jako rywal Gonzaleza na lato.

zastanowię się w pracy, co zrobić z tym rankingiem junior muszejSmile

Pozdrawam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-05-2012, 11:53 AM
Post: #33
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Właśnie obejrzałem wczorajszą walkę N'Jikama z Bursakiem we Francji, która została nieco przyćmiona z powodu mnogości zdarzeń podczas trwającego ciągle weekendu. Muszę powiedzieć, że ci, którzy chcieli Kameruńczyka w dziesiątce rankingu mieli 100% racji. Wcześniej oberzałem również jego pojedynek z Churcydze i "highlighty" z kariery i stwierdziłem, że gość musi znaleźć się w moim rankingu.

Zatem, N'Jikam wbija na miejsce 8, przesuwając tym samym Murraya i Lee o 1 pozycję w dół, a poza ranking wypada rozbity przez Sturma Sebastian Zbik.

Sama walka była bardzo emocjonująca - N'Jikam wygrał wystarczająco dużo rund, żeby odnieść pewne zwycięstwo punktowe, ale był kilka razy w dość poważnych opałach w końcówce.
http://www.youtube.com/watch?v=HvU8Iun4C...ure=g-hist
Kto nie widział, polecam.


Jeśli chodzi natomiast o junior muszą, to zobaczymy, czy WBC nie uzna ostatniej walki Kompayaka za n/c (chociaż chyba potrzebne jest stanowisko tajskiej federacji, a tutaj to mało prawdopodobne), więc na razie zostawiam wszystko tak, jak jest (i tak już przesunąłem Taja 2 miejsca w dół).

Z kolei Daniel Ponce De Leon znajdzie się na 8-9 miejscu w super piórkowej, tylko jeszcze nie wiem, kto zastąpi go w piórkowej. Hasegawa? Walters? Barros? Skłaniam się ku temu pierwszemu, może Wy macie jakieś sensowne typy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-05-2012, 03:17 PM
Post: #34
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Do tej trójki dorzuciłbym jeszcze Javiera Fortunę. Osobiście to jego wrzuciłbym na 10 miejsce, ale to raczej taka luźna "nieobiektywna" dygresyjka.
Z trójki Barros, Walters, Hasegawa zrobiłbym rzut monetą pomiędzy doświadczonym Hasegawą, a niepokonanym i mocno bijącym WaltersemWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-05-2012, 07:52 PM
Post: #35
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
No to ja dodam swoje świeże spojrzenie na wagę cruiser póki nie doszło do walki Huck-Afolabi:
1. Marco Huck najwięcej obron pasa z obecnych mistrzów, najwięcej walk z czołówka, więc pierwsze miejsce mimo słabej techniki.
2. Yoan Pablo Hernandez mistrz IBF pokonał Cunninghama i wskoczył do ścisłej czołówki, ale wciąż w pamięci mam jego wpadkę z Braithwaite'm
3. Krzysztof Włodarczyk mistrz WBC, dał dwie wyrównane walki z Cunninghamem, KO na Fragomenim i Greenie zasłużone miejsce na podium mimo mało przekonywującego stylu.
4. Ola Afolabi tymczasowy mistrz WBO już jutro powalczy o pełnoprawne mistrzostwo z Huckiem, pod okiem Sdunka poczynił spore postępy.
5. Denis Lebiediew tymczasowy mistrz WBA ostatnio mocno spowolnił i zajął się pokonywaniem starych legend i zawodników zbijających z wagi ciężkiej, jakby nad tytuły i wielkie walki postawił pieniądze.
6. Antonio Tarver posiadacz pasa IBO zasłużył na wysokie miejsce swoim bardzo przekonywującym zwycięstwem nad Greenem.
7. Guilermo Jones mistrz WBA niezbyt często broni swojego tytułu, ale za swoje umiejętności zasługuje na miejsce w top 10.
8. Steve Cunningham były mistrz IBF w ostatnich walkach mocno obniżył loty 2 porażki z Hernandezem, w tym jedna w kontrowersyjnych okolicznościach i słaba szczęka spychają go mocno w dół.
9. Lateef Kayode młody Nigeryjczyk, wkrótce będzie mógł wedrzeć się jeszcze wyżej jeśli da rade wygrać z Tarverem.
10. Aleksander Aleksiejew mistrz Europy odbudował swoją karierę po 2 porażkach przez nokaut i wrócił na właściwe tory zwycięstwem nad Liciną i zamyka pierwszą dziesiątkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-05-2012, 02:07 PM
Post: #36
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Więc tak, po super weekendzie:
- Co zrobisz z Pulewem? Dostanie wakujące trzecie miejsca, czy dasz mu inną pozycję? Na pewno na miejsce w 10 zasługuje.
- Co do Cruiser (Huck vs Afolabi) to nic tam bym nie zmieniał.
- W junior średniej półśredniej nic bym nie zmieniał. Cotto dał bardzo dobrą walkę numerowi 1 p4p, a Floyd... ciężko powiedzieć, czy zostanie w junior średniej.
-------------------

Jeszcze uwagi do innych kategorii wagowych:
- W półśredniej przesunąłbym Malignaggiego na 6 pozycję. Zaveck jest bez pasa i nie bardzo zapowiada się, aby dostał kolejną szansę. Brook zawodnika klasy Senczenki jeszcze nie pokonał i nie zdobył żadnego znaczącego tytułu. Za Paulem przemawiają jeszcze sukcesy z przeszłości i styl w jakim odniósł ostatnie zwycięstwo (dominacja na ringu przeciwnika).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-05-2012, 08:57 PM
Post: #37
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
-Ciężka: Pulew na pewno wbija do dziesiątki, ale nie wyżej, niż na 9 pozycję; likwiduję wakat.

Cruiser: zastanawiam się nad przesunięciem Hucka na 1 miejsce, przyjrzałem się bliżej karierze Hernandeza i stwierdziłem, że chyba niepotrzebnie umieściłem go nad Niemcem; podtrzymuję zdanie, że Huck nie przegrał z Afolabim, uważam wręcz, że wygrał minimalnie, remis ujdzie, bo to różnica jednej rundy, ale nie widzę możliwości, ze Afolabi to wygrał (chociaż był bliżej wygranej, niż Lebiediew, którego uważam za mocno przereklamowanego), jednak dzięki postawie mogę go przesunąć przed Włodarczyka, a może i Lebiediewa. Obawiam się tylko, że mogę być nieco stronniczy, bo nie lubię Rosjanina.

Półśrednia i junior średnia - nie widzę powodów do zmian. Floyd wygrał, Cotto przegrał nieznacznie, ale z najlepszym możliwym rywalem, prezentując się bardzo dobrze. Alvarez zdecydowanie pokonał Mosleya, przeciwnik może podstarzały, ale Canelo podobał mi się w tym pojedynku.

Piórkowa - faktycznie, zapomniałem o Yordanie, to chyba on załapie się na miejsce De Leona, ale muszę jeszcze zobaczyć demolkę na Filipińczyku.

Ciągle jednak jestem otwarty na dyskusję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-05-2012, 09:16 AM
Post: #38
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
"zastanawiam się nad przesunięciem Hucka na 1 miejsce, przyjrzałem się bliżej karierze Hernandeza i stwierdziłem, że chyba niepotrzebnie umieściłem go nad Niemcem" <- to byl razacy blad, aczkolwiek subiektywne rankingi nie moga sie bez takich obejsc ;]

Co do Ola vs Marco - jesli bylbys na tyle mily to napisz punktacje rund, bedzie ciekawa dyskusja ... o ile bedzie, bo podejrzewam, ze obejrzenie walki jeszcze raz nie pozostawi Ci zludzen, ze Huck ta walke przegral Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-05-2012, 09:54 AM
Post: #39
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Też uważam, że Huck przegrał z Afolabim. A nawet gdyby wygrał, to i tak nie powód, żeby przesuwać go przed Hernandeza. Kubańczyk pokonał Cunninghama, który kiedyś wygrał z Huckiem i który przez wiele lat uważany był powszechnie (słusznie lub nie) za numer 1 w kategorii cruiser.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-05-2012, 10:23 AM
Post: #40
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Tylko, ze obecny Cunn to nawet nie cien dawnego Cunna Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości