Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obszerny wywiad z Andrzejem Wasilewskim 25.07.2017
28-07-2017, 01:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2017 01:34 PM przez Wit.)
Post: #11
RE: Obszerny wywiad z Andrzejem Wasilewskim 25.07.2017
Nie odpowiedziałeś RSC na pytania Martina.

Chociaż Martin sam na nie odpowiedział ("Otóż nie ... "). Ale fajnie jakbyś się do tego odniósł, bo to są właśnie argumenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 09:37 AM
Post: #12
RE: Obszerny wywiad z Andrzejem Wasilewskim 25.07.2017
Dokleję tutaj drugi wywiad jaki pojawił się z panem Wasilewskim. Chciałem wrzucać z niego ciekawostki, ale lepiej chyba będzie jak zapoznamy się z nim w całości. Źródło RP.

Co z Arturem Szpilką po porażce z Adamem Kownackim. Będą jakieś radykalne zmiany?
Andrzej Wasilewski: Przede wszystkim Artur zgodnie z wcześniejszym planem wraca do Polski. On już od lutego o tym mówił, ale powrót się przeciągał, ponieważ przeciągał się termin jego walki. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie. Myślę, że Artur stoczy teraz jedną lub dwie łatwiejsze walki, postaramy się o nie jak najszybciej, a potem znów ambitnie będzie się piął na szczyt.

Przegrana Artura zmieniła coś w hierarchii grupy Sferis KnockOut Promotions?
Mamy ze wspólnikami Tomkiem Babilońskim i Piotrem Werenrem jako Sferis Knockout Promotions i Babilon Promotion całą grupę bardzo ciekawych pięściarzy. Trzech zawodników, którzy są na topie, jeśli chodzi o dokonania sportowe i emocje, jakie do tej pory dostarczyli naszym kibicom - Krzysztof Głowacki, Krzysztof Włodarczyk i Artur Szpilka. Dwaj pierwsi byli mistrzami świata, trzeci boksował o pas mistrzowski i stoczył kilka walk o dużym ładunku, nie tylko sportowym. Za ich plecami mamy naprawdę ciekawa grupę zawodników. Na pewno na szczycie takiej kolejnej grupy jest Maciek Sulęcki, który marzy o swojej wielkiej walce i wydaje się , że jest już na nią gotowy. Maciek w ostatnim czasie zrobił ogromne postępy, to jest przykład pięściarza, któremu bliski kontakt z boksem amerykańskim wyszedł na bardzo na plus. Wszystko wskazuje na to, że na przełomie września i października Maciej zaboksuje w USA na dużej gali z udziałem Erislandy Lary i Jarretta Hurda - będzie miał okazję pokazać się na tle dwóch mistrzów świata. Wydaje mi się, że Maciek jest już fizycznie i mentalnie gotów na wielką próbę. Myślę, że jest już na ostatniej prostej do walki o pas i bardzo wszyscy pracujemy nad tym, by do niej doprowadzić. Ważne będzie, żeby w tej jesiennej walce Sulecki udowodnił, że faktycznie należy do absolutnej czołówki swojej wagi.

Kto jest dalej?
Michał Syrowatka, który stoczył świetną walkę z Daviesem w Anglii i teraz chcemy jak najlepiej wykorzystać ten sukces i szukamy kolejnej walki na rynku brytyjskim.

Davies Jr podobno chce rewanżu Michałem. Weźmiecie go?
Sprawa jest prosta - jeśli będzie jakaś inna ciekawa oferta najchętniej z Wielkiej Brytanii, to ją rozważymy. Jeśli nie, to chętnie zaboksujemy z Davies Jr. Możemy pokazać Brytyjczykom, że ta pierwsza wygrana to nie był żaden przypadek i Michał jest zawodnikiem wysokiej klasy. Równie głodny sukcesu co Michał jest na pewno Kamil Szeremeta, z którym również nie ma już na co czekać. Kamil może nie jest pięściarzem walczącym bardzo efektownie, brakuje w jego walkach nokautów, ale na pewno bardzo ciężko jest z nim wygrać bo jest bardzo niewygodny - mówią to wszyscy, którzy z nim boksowali. Wszystko wskazuje na to, że na początku listopada Kamil poleci do Włoch i zaboksuje z Blandamurą o mistrzostwo Europy.

Inny zawodnik współpromowany przez Babilon Promotion to Krzysztof Zimnoch...
I tu dość podobna sytuacja. Myślę, że Krzysztof zrobił ostatnio na sali treningowej duże postępy i 9 września w starciu z Joey Abellem czeka go trudny test. Jeśli go przejdzie, to przyjdzie czas na podniesienie poprzeczki i będziemy myśleć o coraz poważniejszych wyzwaniach. W tle jest oczywiście najbardziej pożądana przez polskich kibiców walka Szpilka - Zimnoch.

Patryk Szymański - wciąż młody, uważany kiedyś za wielki talent, ostatnio jednak chyba boksujący nieco poniżej oczekiwań…
Na pewno oczekiwaliśmy trochę więcej jednak pamiętajmy, że Patryk jest bardzo młody, ma 24 lata. w ubiegłym roku dał slaba walkę na gali Głowacki Usyk, z której zresztą sam nie był zadowolony, a pojedynek w Poznaniu mimo że efektowny pokazał, że współpraca z trenerem Chico Rivasem jednak chyba nie jest tak efektywna, jak byśmy tego oczekiwali. W tej chwili zastanawiamy się nad kwestią sztabu szkoleniowego Patryka i kolejna walkę w USA.

Co z byłym kolegą z sali treningowej Szymańskiego Kamilem Łaszczykiem?
Kamil jest niestety największym pechowcem w polskim boksie w ostatnich latach, bo co dzieje się coś ważnego, to on łapie kontuzję. Mieliśmy kilka ciekawych ofert, ale Kamil niestety nie może boksować. Bardzo mu współczuję. Jest cały czas w rankingu WBO, ale ciągle coś się dzieje - albo zapalenie płuc albo zerwany Achilles. Kamil wraca jednak do formy, jest bardzo głodny sukcesu i na pewno zdaje sobie sprawę, że w jego przypadku nie ma na co czekać.

Z młodego pokolenia wyróżnia się na pewno Przemek Runowski...
Tak, ma tylko 22-lata, duże możliwości i zbiera sukcesywnie doświadczenie. Boksuje dość regularnie, z mocnymi rywalami, wystarczy spojrzeć w ich rekordy. Według mnie z zawodników boksujących i trenujących w Polsce jest pięściarzem najlepiej rozwijającym się. Myślę, że jest on gotowy na podniesienie poprzeczki, jest to na pewno jeden z najciekawszych pięściarzy boksujących w Polsce.

Kiedy wróci na ring?
Przemek stale trenuje, jest "w gazie", jest szansa, że zaboksuje we wrześniu w Radomiu lub w październiku w Wieliczce. Chłopak nikogo się nie boi i przyjmie każde wyzwanie.
Coraz więcej zawodnikow odmawia walki z nim.

Marek Matyja - jego akcje poszły w dół po porażce z Dąbrowskim?
Nie. Wciąż wierzymy w Marka. Ma w rekordzie tylko jedną porażkę, moim zdaniem niezasłużoną. Teraz szykuje się do walki z Darkiem Sękiem, który ciężko trenuje w Radomiu i ta walka da nam odpowiedź na pytanie o możliwości obu zawodników. Na tej samej gali pokaże się Paweł Stępień, który przecież nie tak dawno debiutował na ringach zawodowych, a juz wydaje się być obdarzony naprawdę dużym talentem. Wcześniej zmagał się kłopotami zdrowotnymi, teraz jest już jednak lepiej i czeka go mocna walka z niepokonanym Kubańczykiem. Jest także Przemek Zyśk, startujący z zupełnie innego poziomu, ale z dużym potencjałem. On naprawdę ciężko pracuje, łączy pracę zawodową z treningiem i choć jest na początkowym etapie kariery, wszystko wskazuje na to, że 9 września zmierzy się z Artiomem Karpecem i ta walka pokaże nam, co na dziś potrafi. Ponadto czekamy na to, jak rozwiną się topowi zawodnicy z ringów amatorskich - Paweł Wierzbicki i Matusz Tryc wspolpromowany z Fight Events Marcina Piwka. Obaj z potencjałem sportowym i boksujący efektownie, bardzo charakterni, dający ciekawe walki. Myślę, że najbliższe miesiące i lata na polskich ringach zapowiadają się interesująco.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 10:19 AM
Post: #13
RE: Obszerny wywiad z Andrzejem Wasilewskim 25.07.2017
Ktoś nie znający realiów mógłby pomyśleć, że polski boks ( a zwłaszcza grupa Wasilewskiego) jest na najlepszej drodze do świetlanej przyszłości. Tymczasem poza jednym, dość przypadkowym zwycięstwem Syrowatki, od dłuższego czasu jest zbieranie batów lub obijanie bumów i nic nie wskazuje, żeby coś miało się zmienić na lepsze. Dwaj najlepsi bokserzy (Głowacki i Sulęcki) od dawna obijają gruchę (dosłownie i przenośni) i brak jakichkolwiek konkretnych widoków na jakieś wartościowe walki z ich udziałem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 01:18 PM
Post: #14
RE: Obszerny wywiad z Andrzejem Wasilewskim 25.07.2017
(28-07-2017 01:33 PM)BOKS napisał(a):  Nie odpowiedziałeś RSC na pytania Martina.

Urlop. Wypoczywam.

Od forum także.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości