Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cincinnati 18.02.2017
16-01-2017, 11:48 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 11:50 AM przez Hugo.)
Post: #1
Cincinnati 18.02.2017
Zapowiada się, że będzie to jedna z najciekawszych gal boksu 1 kwartału 2017. Na razie znanych jest 5 ciekawych zestawień:

1. Gary Russell Jr - Oscar Escandon o WBC w piórkowej
To powinna być łatwa obrona dla Russella. Rutynowany Kolumbijczyk to typ osiłka, który stylowo powinien pasować świetnemu technicznie bokserowi USA.

2. Jermell Charlo - Charles Hatley o WBC w super półśredniej
W odróżnieniu od brata Jermalla, boks Jermella Charlo nie wzbudza ostatnio zachwytów. Z Johnem "Szklanką" Jacksonem wygrał przez nokaut, przegrywając wysoko na punkty. Hatley to twardziel, który nie przewróci się od byle czego. Lekkim faworytem jest dla mnie obrońca pasa, ale w zasadzie wszystko w tej walce jest możliwe.

3. Adrien Broner - Adrian Granados w super lekkiej
To może być walka roku. Granados to zwierzak, który pada, wstaje i wraca do walki jeszcze groźniejszy. Nie uznaje kroku w tył. Chyba jednak Broner wygra na punkty, bo jego umiejętności bokserskie są dużo wyższe.

4. Dawid Awanesjan - Lamont Peterson o interim WBA w półśredniej
Peterson to dla mnie przereklamowany pupilek sędziów. Jednak Awanesjan nie ma na tyle mocnego ciosu, by go znokautować, a na punkty to jest z góry przegrany niezależnie od przebiegu walki

5. Marcus Browne - Thomas Williams Jr w półciężkiej
Williams miał swoje "żydowskie pięć minut" po szczęśliwych nokautach na Savigne i Rodriguezie, ale już Adonis Stevenson pokazał mu miejsce w szeregu. Browne ma za sobą wygraną przez wałek z Kalajdziciem i też orłem wagi półciężkiej nie jest. Mimo wszystko sprawia solidniejsze wrażenie i dla mnie będzie lekkim faworytem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 03:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 03:14 PM przez redd.)
Post: #2
RE: Cincinnati 18.02.2017
1. Russel powinien sobie łatwo poradzić, bo jego styl to koszmar dla pięściarzy pokroju Escandona. Liczę na czasówkę na Kolumbijczyku i dobry występ Amerykanina. Jestem rozczarowany faktem, że Russel walczy tak rzadko, bo zawsze jego boks oglądam z przyjemnością.

2. Hatley kojarzy mi się, jako rzemieślnik, a ten z bliźniaków Charlo jest bokserem dobrym, ale nie dorównuje swojemu bratu. Hatley nie walczył blisko półtora roku i to na pewno mu nie pomoże. Spodziewam się pewnej wygranej Charlo na pkt.

3. Bardzo ciekawy pojedynek. Granados to bokser walczący w stylu "wóz albo przewóz"; jego rekord wygląda mało przekonująco, ale nie wolno tego boksera lekceważyć, bo w rzeczywistości jest b. groźny, twardy i nieustępliwy. Wydaje mi się, że Broner jest silniejszy fizycznie niż Imam, tak że będzie w stanie przeciwstawić się siłowo rywalowi. Trudno powiedzieć coś na temat zestawienia stylów... Z zawodnikami, którzy wywierają presję i mają przewagę siły fizycznej Broner sobie nie radził za dobrze. Powinien przegrać z Quintero, wg. wielu z De Leonem, oraz zanotował porażki z Maidaną, czy Porterem. Granados to nie jest poziom dwóch ostatnich z wymienionych pięściarzy, ale przy gorszej formie Bronka, to kto wie... Warto dodać, że sędziowie nie za bardzo "lubią" Meksykanina (został np. wrednie zwałowany z Cintronem, którego zdominował). Broner ma przewagę techniki, timingu, ale musi zawalczyć na pełnej koncentracji, bo Granados jeśli poczuje krew, to pójdzie za ciosem, a jak się rozkręci, to może być trudny do okiełznania.

4. Peterson to bardzo solidny rzemieślnik, aczkolwiek jego pozycja medialna jest wyższa, niż faktyczny talent. Lamont to fajny do oglądania pięściarz, bo ma duże serce do walki, ale pewnych braków w jego boksie nie da się przykryć walecznością. Awanesjan to solidnie wyszkolony rzemieślnik, ale stylowo powinien pasować Amerykaninowi (swarmer vs boxer). Spodziewam się wygranej Petersona na pkt.

5. Browne po walce z Kalajdzicem nie mam zbytniej ochoty oglądać, bo zaprezentował się w tamtej potyczce po prostu bardzo przeciętnie. Williams Jr, to twardziel, ale dosyć ograniczony technicznie i szybkościowo. To właśnie on bardziej mnie przekonuje i myślę, że poradzi sobie całkiem dobrze ze swoim rywalem. Jako, że obydwaj wolą atakować, a nie są zbyt dobrzy w obronie to pojedynek może być dobry dla oka i obfitować w wymiany oraz zwroty akcji.

Podsumowując, jest to gala, na której undercard jest ciekawszy niż walki o pasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2017, 12:22 PM
Post: #3
RE: Cincinnati 18.02.2017
Zniknęła z terminarza Boxreca walka Charlo - Hatley.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2017, 06:02 PM
Post: #4
RE: Cincinnati 18.02.2017
Russell - Escandon także przenieśli na inny termin i miejsce. Jednak sama walka Broner - Granados to już dostateczne emocje i powód do zarwania nocy na oglądanie tej gali.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 08:53 PM
Post: #5
RE: Cincinnati 18.02.2017
Gala już za dwa tygodnie, zobaczymy jaką formę zrobi
Broner, jeżeli będzie optymalnie przygotowany i bez
brody Wink powinien spokojnie wypunktować Granadosa
a nawet pokuśic się o nokaut bo co by nie mówić
po ostatnich dobrych występach Meksykanina
pokonaniu Imama, to Broner jednak dużo większy
talent.

Jakieś bliskie prognozy już macie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 09:09 PM
Post: #6
RE: Cincinnati 18.02.2017
Broner już na samym początku obozu miał dobrą wagę ( krata była wiec raczej ok waga), nie zlekceważył Granadosa. Ja stawiam, że Broner zaskoczy i znokautuje Meksyka, ale to nie będzie easy work i wyczuwam nutkę dramaturgi.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 11:05 PM
Post: #7
RE: Cincinnati 18.02.2017
Widać na instagramie że się nie obija , wystarczy forma z
Allakhverdiev'a a Granados nie będzie miał za dużo do
powiedzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 11:29 PM
Post: #8
RE: Cincinnati 18.02.2017
Na dziewięć dni przed terminem walki zmiany. Zamiast w umownym limicie 142 funtów,Adrien Broner (32-2, 24 KO) i AdrianGranados(18-4-2,12 KO) spotkają się ostatecznie w wadze półśredniej.

To blisko dwa i pół kilograma wyższa granica niż pierwotnie zakładano.

Podczas niedawnej telekonferencji prasowej były mistrz świata
czterech kategorii zapewniał, że nie ma żadnego problemu z
uzyskaniem limitu. Nie powiedział jednak, że limit został
przesunięty ze 142 na 147 funty.

"The Problem" regularnie ma problemy z wagą. Już dwukrotnie
z tego powodu tracił mistrzostwo świata.

- Oni stwierdzili, że będą mieli spore kłopoty z wagą, więc
teraz spotykamy się już w limicie wagi półśredniej. Tak bywa,
nie dawali nam wyboru. Musiałem się zgodzić, jeśli chciałem
takiej szansy - tłumaczy Granados, który potrafi zaskakiwać.
Kiedyś zremisował z Kermitem Cintronem, a w przedostatnim
występie sensacyjnie pokonał pupilka Dona Kinga,
niezwyciężonego wcześniej Amira Imama.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 12:34 AM
Post: #9
RE: Cincinnati 18.02.2017
Klasa, mogliby olać Granadosa i wyjść ponad limit w dniu ważenia, a tak podeszli w miarę uczciwie do przeciwnika. Szkoda, Broner w 147 nie ma szans na żadne większe sukcesy, a wygląda, że 140 jest dla niego niewykonalne.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2017, 08:34 AM
Post: #10
RE: Cincinnati 18.02.2017
Brak profesjonalizmu, ale fakt: lepiej tak zapowiedzieć niż na ważeniu.
Szanse Bronera poważnie wzrosły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości