Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi technicy w histori boksu
31-10-2016, 06:50 PM
Post: #1
Najlepsi technicy w histori boksu
Wczoraj oglądając filmik z piłkarskimi sztuczkami Ronaldinho naszła mnie myśl, że jako pięściarz również musiałby być genialnym zawodnikiem - bo w końcu ta prac nóg i gibkość ciała. Wink I tak zacząłem się zastanawiać jaki pięściarz mógłby być jego odpowiednikiem - na pewno któryś z tych najlepiej walczących technicznie. Ale który? W końcu się poddałem, bo doszedłem do wniosku, że mam zbyt małą wiedzę i jeszcze niezbyt wprawne oko aby móc samemu to rozstrzygnąć.

A więc, którzy pięściarze byli najlepszymi technikami w historii boksu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 07:33 PM
Post: #2
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
"Majkłeter"? W tytule brakło "i". Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2016, 08:14 PM
Post: #3
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
Dla mnie Roy Jones i Naseem Hamed.

Nie trzeba tłumaczyć Dlaczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2016, 03:11 AM
Post: #4
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
Mayweather, Leonard, Hopkins, Whitaker, Ward, Crawford, Marquez, Łomaczenko, Cotto, Jones jr, Toney...

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 09:29 PM
Post: #5
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
Mógłbym prosić o wypowiedzenie się w tym temacie @Hugo,@redd i @Maynard.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 09:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 10:39 PM przez Wietnam.)
Post: #6
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
A kto według ciebie Joker?
Zapewne Mayorga Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 01:18 AM
Post: #7
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
Jak chodzi o gibkość/balans/refleks to chyba Whitaker się wybijał ponad wszystkich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2016, 01:54 PM
Post: #8
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
To trudny temat jakby nie patrzeć. Zauważyłem, że jako najlepszych techników wymienia się zazwyczaj defensorów, którzy świetnie boksowali z kontry. Często zapomina się o bokserach wybitnych technicznie w kategoriach boksu ofensywnego. Tacy pięściarze jak Duran, trochę mniej Hagler, GGG, czy Roman Gonzalez to też wirtuozi, tyle że na innej płaszczyźnie.

W dzisiejszym boksie najbardziej imponują mi jednak Crawford, Ward, Łomaczenko i Usyk. Szczególnie ten trzeci z wymienionych robi na mnie fenomenalne wrażenie.

Z "historycznych" bokserów dorzuciłbym do wymienionych w tym temacie Nicollino Locchiego. Nie wiem, jakie miał warunki do treningu w tej Argentynie, pewnie dosyć surowe, ale facet był zjawiskowy... Przy ciosie wybitnie słabym, posiadał obłędną defensywę i jakiś ponad naturalny refleks. Gdzieś wyczytałem, że do treningów przykładał się tak średnio, a szkoda, bo mógł osiągnąć jeszcze więcej, niż osiągnął, choć i tak zdobycie i kilkukrotna obrona pasa, w tamtych czasach, była czymś znaczącym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2016, 04:46 AM
Post: #9
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
(04-11-2016 09:57 PM)Wietnam napisał(a):  A kto według ciebie Joker?
Zapewne Mayorga Wink

Dalszy kuzyn mojego dziadka Leszek Drogosz,ale to w Polsce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 11:52 PM
Post: #10
RE: Najlepsi technicy w histori boksu
A jeżeli chodzi o nogi to tańczył ktoś piękniej od Roya? Oglądam teraz jego walkę z Percy Harrisem - nikt nadzwyczajny ale, co tam Roy z nim robił... uff... w Wlk. Brytanii walka by została przerwana chyba z kilkadziesiąt razy. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości