Forum - BOKSER.ORG
Najlepsi technicy w histori boksu - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Najlepsi technicy w histori boksu (/thread-3046.html)



Najlepsi technicy w histori boksu - Wilczekstepowy - 31-10-2016 06:50 PM

Wczoraj oglądając filmik z piłkarskimi sztuczkami Ronaldinho naszła mnie myśl, że jako pięściarz również musiałby być genialnym zawodnikiem - bo w końcu ta prac nóg i gibkość ciała. Wink I tak zacząłem się zastanawiać jaki pięściarz mógłby być jego odpowiednikiem - na pewno któryś z tych najlepiej walczących technicznie. Ale który? W końcu się poddałem, bo doszedłem do wniosku, że mam zbyt małą wiedzę i jeszcze niezbyt wprawne oko aby móc samemu to rozstrzygnąć.

A więc, którzy pięściarze byli najlepszymi technikami w historii boksu?


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Wit - 31-10-2016 07:33 PM

"Majkłeter"? W tytule brakło "i". Smile


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Wietnam - 31-10-2016 08:14 PM

Dla mnie Roy Jones i Naseem Hamed.

Nie trzeba tłumaczyć Dlaczego.


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Terminator - 01-11-2016 03:11 AM

Mayweather, Leonard, Hopkins, Whitaker, Ward, Crawford, Marquez, Łomaczenko, Cotto, Jones jr, Toney...


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Joker - 04-11-2016 09:29 PM

Mógłbym prosić o wypowiedzenie się w tym temacie @Hugo,@redd i @Maynard.


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Wietnam - 04-11-2016 09:57 PM

A kto według ciebie Joker?
Zapewne Mayorga Wink


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Gogolius - 05-11-2016 01:18 AM

Jak chodzi o gibkość/balans/refleks to chyba Whitaker się wybijał ponad wszystkich.


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - redd - 05-11-2016 01:54 PM

To trudny temat jakby nie patrzeć. Zauważyłem, że jako najlepszych techników wymienia się zazwyczaj defensorów, którzy świetnie boksowali z kontry. Często zapomina się o bokserach wybitnych technicznie w kategoriach boksu ofensywnego. Tacy pięściarze jak Duran, trochę mniej Hagler, GGG, czy Roman Gonzalez to też wirtuozi, tyle że na innej płaszczyźnie.

W dzisiejszym boksie najbardziej imponują mi jednak Crawford, Ward, Łomaczenko i Usyk. Szczególnie ten trzeci z wymienionych robi na mnie fenomenalne wrażenie.

Z "historycznych" bokserów dorzuciłbym do wymienionych w tym temacie Nicollino Locchiego. Nie wiem, jakie miał warunki do treningu w tej Argentynie, pewnie dosyć surowe, ale facet był zjawiskowy... Przy ciosie wybitnie słabym, posiadał obłędną defensywę i jakiś ponad naturalny refleks. Gdzieś wyczytałem, że do treningów przykładał się tak średnio, a szkoda, bo mógł osiągnąć jeszcze więcej, niż osiągnął, choć i tak zdobycie i kilkukrotna obrona pasa, w tamtych czasach, była czymś znaczącym.


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Joker - 06-11-2016 04:46 AM

(04-11-2016 09:57 PM)Wietnam napisał(a):  A kto według ciebie Joker?
Zapewne Mayorga Wink

Dalszy kuzyn mojego dziadka Leszek Drogosz,ale to w Polsce Smile


RE: Najlepsi technicy w histori boksu - Wilczekstepowy - 21-11-2016 11:52 PM

A jeżeli chodzi o nogi to tańczył ktoś piękniej od Roya? Oglądam teraz jego walkę z Percy Harrisem - nikt nadzwyczajny ale, co tam Roy z nim robił... uff... w Wlk. Brytanii walka by została przerwana chyba z kilkadziesiąt razy. Big Grin