Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
04-05-2016, 10:06 PM
Post: #1
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Zdecydowałem się założyć taki wątek z kilku powodów:
- By nie zakładać wielu wątków dotyczących wydarzeń związanych z lokalną sceną pięściarską. Łatwiej też będzie zainteresowanym znaleźć jakieś starsze wątki w jednym temacie, niż na całym forum.
- Myślę, że ten temat będzie też odpowiedni, by np. komentować w nim, na bieżąco, toczące się gale. Zauważyłem, że gdy odbywa się jakaś polska gala, to jest ona komentowana w offtopie. Od teraz, będzie można wszystkie swoje przemyślenia wrzucać do tego oto tematu, przez co łatwiej będzie znaleźć własne i innych userów wpisy.
- Co do omawianych wydarzeń, to pragnąłbym, by były w tym wątku omawiane wszystkie gale w PL, poza PBN, albo jakimiś większymi wydarzeniami w stylu Kliczko vs Adamek, albo takimi, gdzie undercard jest bardzo ciekawy (rzadko się zdarza) i warto by go było szerzej omówić w oddzielnym temacie.
- Chciałbym też, by była tutaj mowa o lokalnych pięściarzach, walczących głównie w Polsce, ewentualnie zaliczającymi się do kontynentalnej czołówki. Głowackiego, Fonfarę, czy Ugonoha (w końcu nie boksuje w Polsce) lepiej omawiać w ich wątkach, albo w wątkach poświęconych danej gali.
- Myślę, że ten wątek może być pewnym udogodnieniem, jeśli chodzi o wygodę komentowania wydarzeń związanych z lokalną sceną bokserską.

W pierwszym komentarzu chciałbym pokrótce odnieść się do sobotniej gali w Tarnowie: http://boxrec.com/show/732152

Ogólnie nie ma szału i żaden pojedynek nie zapowiada się ciekawie. Sęk walczy ponownie z Machtajenką, który jest dosyć bojowym journeymanem, ale już raz przegrał z Dariuszem. Teraz nie powinno być inaczej i Polak ponownie powinien zwyciężyć. Poza tym Syrowatka ma zmierzyć się z jakimś białoruskim journeymanem - dostarczycielem zwycięstw dla Polaków. Nie wiem, po co komu ta walka? Poza na gali ma zaboksować jeszcze Piątkowska, oraz Świerzbiński.

- Z innych wiadomości należy wspomnieć o walce Sołdry z Singhiem, co już było szerzej omawiane w innym temacie. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z Feigenbutza, albo Machtajenki i nie piszę tego złośliwie.
- Sęk podobno ma boksować za jakiś czas o pas Ebu - EU z Albańczykiem Kolajem. Kolaja kiedyś widziałem w akcji i stylowo zdaje się, że jest sluggerem. Od paru lat nie przegrał, ale boksował tylko we Włoszech, z lokalnymi pięściarzami, a tamtejszy poziom jest niezbyt wysoki. Rywal jak najbardziej do ogrania, choć mogący napsuć trochę krwi Sękowi. Fajnie by było, gdyby Dariusz zdobył ten pasek i w niedalekiej przyszłości zaboksował o EBU.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2016, 10:30 PM
Post: #2
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Syrowatka miał tam poważne problemy z promotorami, narzekał że nie wie na czym stoi, że po wygranej z Jackiewiczem jego kariera powinna się rozpędzić, a tutaj nie zaboksuje w tym Tarnowie. Ostatecznie jednak zawalczy a widać, że rywal ewidentnie z łapanki.

Ogólnie wątek - jak najbardziej na plus Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2016, 09:12 PM
Post: #3
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
W sobotę na gali w Monachium walczy Przemek "sobie rzepkę skrobie" Opalach. Rywal słabiutki z Tanzanii, no ale warto odnotować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2016, 11:21 PM
Post: #4
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Z cyklu "ciekawostki". Zobaczcie polską delegację na tej gali: http://boxrec.com/show/724611

Ciekawe, czy jadą jednym samochodem? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 12:07 AM
Post: #5
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
(06-05-2016 11:21 PM)redd napisał(a):  Z cyklu "ciekawostki". Zobaczcie polską delegację na tej gali: http://boxrec.com/show/724611

Ciekawe, czy jadą jednym samochodem? Smile

A oto polska delegacja, która właśnie chyba teraz walczy w miejscu bardzo egzotycznym:
http://boxrec.com/show/730971

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 07:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2016 08:10 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #6
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Całkiem możliwe, że TD się szykuje w walce Świerzbińskiego z Białorusinem. Ogląda ktoś?

A jednak TD, już po raz drugi na żywo w ostatnim czasie widzę taką decyzję. Walka mi się nawet podobała choć zacząłem oglądać dopiero od czwartej rundy. Lepszy technicznie był Białorusin ale Świerzbiński zdecydowanie silniejszy. Zobaczymy, jak po 5 rundach punktowali sędziowie.

A jednak Świerzbiński!

EDIT: Kozak z tego Pawła Stępnia. Być może rośnie nam tutaj coś ciekawego. Grajtek oprócz siły nic nie miał do zaoferowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 10:12 PM
Post: #7
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Powiem Wam, że gala całkiem całkiem fajna. Nie spodziewałem się tego po takiej "średniej" rozpisce.

Zastanawiam się nad tym Stalarczukiem. To całkiem dobry pięściarz. To znaczy bardzo ambitny, nie pęka, idzie na wymiany. Widowiskowy. Co nie tak poszło w jego karierze, że rekord ma jak jakiś bum? Jednak po tej walce stwierdzam, że to nie bum tylko journeyman z podłym rekordem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2016, 10:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2016 10:22 PM przez redd.)
Post: #8
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Białoruś nie ma zupełnie infrastruktury pięściarskiej. Zdolni pięściarze nie mają ani zaplecza treningowego na wysokim poziomie, ani wsparcia promotorskiego przez co skazani są na robienie kariery na obczyźnie (np. były mistrz HW Siergiej Liachowicz - robił karierę w USA), albo zostanie journeymanami (Siergiej Chomicki - facet był o wiele lepszy niż wskazuje rekord i moim zdaniem miał potencjał na zdobycie EBU).
---

Na gali Crolla vs Barroso porażkę poniósł polski journeyman Michał Ludwiczak. Jego rywalem był niepokonany (15-0) Hosea Burton. Polak boksował ambitnie i dzielnie, ale dzieliła go od rywala zbyt duża przepaść w warunkach fizycznych i umiejętnościach technicznych, by cokolwiek ugrać. Ostatecznie Polak poległ w czwartej rundzie, po wcześniejszym zaliczeniu dwóch KD. Ludwiczak mógł w sumie walczyć dalej, ale sędzia słusznie zaoszczędził mu zdrowia. Z kolei Burton nie przekonał mnie - jest wysoki i dobrze wyszkolony, ale brakuje mu ciosu i siły fizycznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 01:03 AM
Post: #9
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Oglądał ktoś Sęka z Machtejenką? Podobno Polak nie wypadł najlepiej i sędziowie trochę pomogli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 01:06 AM
Post: #10
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Ja widziałem dwie pierwsze rundy w całości i trochę trzecią i moim zdaniem przegrywał 1-2. W ringu wyglądał naprawdę słabo (fizycznie) na tle mocarnego, choć nieruchawego Ukraińca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości