Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIN7 FV
05-04-2016, 09:24 AM
Post: #1
WIN7 FV
Wejście mi wyjaśnijcie. Ten komputer ma zainstalowany windows czy nie?: http://allegro.pl/show_item.php?item=601...d00be2ff62

Co to znaczy te FV? Że ma tylko znaczek, że na niego można zainstalować system?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2016, 01:23 PM
Post: #2
RE: WIN7 FV
Nie ma systemu, stąd ta niska cena, ,
gotowy do pracy z systemem WIN 7, 8 i 10 a VF to faktura vat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2016, 10:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2016 10:05 PM przez Taran.)
Post: #3
RE: WIN7 FV
(05-04-2016 09:24 AM)Wilczekstepowy napisał(a):  Wejście mi wyjaśnijcie. Ten komputer ma zainstalowany windows czy nie?: http://allegro.pl/show_item.php?item=601...d00be2ff62

Co to znaczy te FV? Że ma tylko znaczek, że na niego można zainstalować system?

potwierdzam... VF to faktura vat! Zresztą co to za problem ściągnąć system?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2016, 06:57 PM
Post: #4
RE: WIN7 FV
Pewnie taki ze to nielegalne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2016, 08:16 PM
Post: #5
RE: WIN7 FV
Eh, widzę że nie kwapią się do pomocy Smile Więc tak: Ten "komputer" nie posiada zainstalowanego systemu, ale według tego, co pisze w ogłoszeniu:

Komputery są wyposażone w naklejki

licencyjne Windows 7 Professional.

Klucz pasuje do wersji 32bit i 64bit

Oznacza to, że systemu wprawdzie fizycznie nie masz, ale możesz go sobie całkiem legalnie ściągnąć ze stron Microsoftu, który daje taką możliwość, potem wypalić go na płytce albo pendrive jako startowy dysk systemowy (ale błagam, nie każ mi pisać, jak to się robi - odpowiednie instrukcje znajdziesz na Youtube Smile ), instalujesz na twardym dysku, w odpowiednim momencie wpisujesz ten klucz, który jakoby rzekomo działa i gotowe.

W tym przypadku ściągałbym wersję 64 bitową, bo 32 bitowa obsługuje tylko 3 GB Ram-u a w tym czymś jest 8. Co nie zmienia faktu, że to złom do pasjansa, Office'a i jakiegoś tam oglądania filmików. Oraz pasjansa Smile FV to faktycznie faktura VAT, która przydaje się, jeśli chcesz brać na firmę i jakoś ten sprzęt sobie odliczać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2016, 06:30 AM
Post: #6
RE: WIN7 FV
Dzięki. Nie wiedziałem, że dzięki tej naklejce można sobie ściągnąć windowsa ze strony Microsoftu. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2016, 07:58 AM
Post: #7
RE: WIN7 FV
(07-04-2016 06:30 AM)Wilczekstepowy napisał(a):  Dzięki. Nie wiedziałem, że dzięki tej naklejce można sobie ściągnąć windowsa ze strony Microsoftu. Wink
Bo dzięki "tej naklejce" nie można tego zrobić Smile Windows można ściągnąć ze stron M$ zupełnie bezproblemowo i nie trzeba mieć żadnych naklejek ani w ogóle niczego, poza komputerem z dojściem do internetu. Dzięki naklejce możesz tylko sprawić, że kiedy pod koniec instalacji zostaniesz poproszony o klucz produktowy, to będziesz mógł go wpisać i cieszyć się legalnym systemem. Sprzedaż samych kluczy produktowych jest zresztą popularną praktyką na przykład na Allegro. Wychodzi zdecydowanie taniej i zdecydowanie szybciej, bo nikt nie musi niczego wysyłać pocztą albo kurierem, wystarczy sam mail z kluczem a resztę robisz sobie sam. W ten sposób sam kupiłem swój Windows 7 Pro, za jakieś 40 złotych Smile Dotyczy to zresztą wielu innych programów, włącznie z antywirusami. Oszczędzone pieniądze to taki "bonus dla wiedzących", którzy dodatkowo potrafią radzić sobie z wypalaniem systemowych plików .iso i obsługą wirtualnych napędów. Co tak naprawdę jest w zasięgu przedszkolaka-starszaka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2016, 12:38 PM
Post: #8
RE: WIN7 FV
Aha... rozumiem to już jestem całkowicie uświadomiony. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 10:13 AM
Post: #9
RE: WIN7 FV
Mam kolejne pytanie laika. Tongue Czy identyfikator produktu to jest to samo, co klucz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 10:32 AM
Post: #10
RE: WIN7 FV
Nie no, co innego raczej Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości