Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vargas vs Salido
05-06-2016, 12:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2016 01:22 PM przez Terminator.)
Post: #11
RE: Vargas vs Salido
Każdy tutaj faworyzował Vargasa ze względu na jego sile i warunki fizyczne, jednak nie miało to zupełnie znaczenia, bo Vargas w ogóle nie próbował wydłużać dystansu i wykorzystywać swoją przewagę zasięgu a jego ciosy w półdystansie nie miały w cale większej mocy od tych zadawanych przez Salido. Natomiast widoczna był przewaga szybkości Salido, który nigdy specjalnie nie imponował pod tym wglądem, no ale Vargas na jego tle był niesamowicie wolny a jego kombinacje wyglądały jakby były wyprowadzane pod wiatr.

Nie skupiałem się na punktowaniu tego pojedynku ale wydaje mi się że Salido bardziej zasłużył na wygraną i został lekko zwałowany, choć tego typu intensywne, toczone w półdystansie bijatyki zawsze sprawiają problemy punktowym, co pokazał weredyk w walce Walters - Sosa. O ile w przypadku walki z Martinezem remis był werdyktem bardziej szczęśliwym dla Salido tak w tym przypadku został on trochę pokrzywdzony

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 12:53 PM
Post: #12
RE: Vargas vs Salido
(05-06-2016 11:58 AM)Metzger napisał(a):  Jest ta walka gdzieś do obejrzenia?

Jest na Dailymotion:

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 01:20 PM
Post: #13
RE: Vargas vs Salido
Teraz oglądałem walkę drugi raz i, podobnie jak sędziom, wyszedł mi remis. Salido chyba stracił trochę sił w końcówce, bo nie licząc ostatniej rundy, trzy wcześniejsze oddał dość łatwo.
1,2,6,,9,10,11 - Vargas
3,4,5,7.8,12 - Salido
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 01:22 PM
Post: #14
RE: Vargas vs Salido
Orlando Salido vs Francisco Vargas
115 - 113. Kapitalny pojedynek. Zdecydowany kandydat do miana walki roku. Salido pokazał wielkie serce i dla mnie to on zwyciężył w tym starciu. Francisco także pokazał się znakomicie, ale oddał dwie rudny więcej. Oficjalny werdykt nie jest kontrowersyjny, ale wielka szkoda mi Orlando, bowiem niesamowicie się spisywał. Sama walka to cios za cios przez 36 minut i nie było prawie przerw. Czasami się dziwiłem, że oni się jeszcze trzymają i nie padają na deski, ale mimo wszystko wyszło to niesamowicie. Powinien być rewanż.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 01:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2016 01:35 PM przez Terminator.)
Post: #15
RE: Vargas vs Salido
Salido w końcówce stracił siły? Przecież wygrał 11 i 12 rundę, nie wiem jak ci wyszła wygrana Vargasa w przedostatniej odsłonie, która jest jedną z nielicznych - łatwych do oceny i zdecydowanie należy się Salido

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 02:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2016 02:09 PM przez kubala1122331.)
Post: #16
RE: Vargas vs Salido
W 11. rundzie, z tego co pamiętam, w mojej opinii czyściej trafiał jednak Vargas, tam bodaj początek należał do mistrza, potem do głosu doszedł Siri, ale nie zdołał odrobić strat. Tak to pamiętam, ale być może coś pomyliłem, bo z głowy pisałem te rundy.

12 rundy bez wątpliwości dla Salido, jednak mam wrażenie, że to wynikało z zamknięcia się oka Vargasa po przypadkowym zdarzeniu głowami, stąd też wniosek, że Orlando brakło sił w końcówce. Choć może inaczej, mistrz zachował ich nieco więcej. Do czasu tej kontuzji poruszał się żwawiej, imo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 11:54 PM
Post: #17
RE: Vargas vs Salido
Jeśli Vargas dalej będzie toczył takie wojny, i tyle przyjmował na głowę,
to ja mu nie wróże zdrowia po zakończeniu kariery,.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2016, 07:33 AM
Post: #18
RE: Vargas vs Salido
Oglądał ktoś walkę Juliana Ramirerza z Abrahamem Lopezem? Wg. ekipy HBO Ramirez powinien spokojnie wygrać, ale sędziowie wypunktowali pewną wygraną Lopeza. Moim zdaniem walka była tak zacięta, że każdy rezultat był możliwy, ale taka jednomyślność sędziów na korzyść Lopeza mnie zaskoczyła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2016, 08:26 AM
Post: #19
RE: Vargas vs Salido
Oglądałem fragmenty tej walki, kiedy nic nie działo się na gali w Montrealu. Z tego, co widziałem pojedynek był bardzo wyrównany. Tymczasem komentatorzy widzieli dużą przewagę Ramireza, a ich nieoficjalny "sędzia punktowy" przyznał Lopezowi tylko jedną wygraną rundę. Byłem potem zszokowany, widząc jednogłośne zwycięstwo Lopeza. W sumie jednak żaden z bokserów nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia. To nie są jakieś szczególne talenty.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2016, 08:41 AM
Post: #20
RE: Vargas vs Salido
To była bardzo trudna do punktowania walka. Ramirez szedł przez pełne 10 rund do przodu i zadawał ciosy, ale Lopez fajnie kontrolował go z defensywy. Dużo zależało tutaj od preferencji punktującego. Taki Andrzej Gmitruk sam nie za bardzo wiedział, czego spodziewać się po punktacji. Ja miałem podobnie, jednak werdykty w stylu 99-91 dla Juliana czy 98-92 Lopeza to akurat przegina.
Sam pojedynku nie punktowałem, ale jednak nieco wyżej ceniłem boks Ramireza. Zwycięstwo dla Lopeza jak mówię, do zaakceptowania, ale nie w takich rozmiarach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości