Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alvarez - Khan
08-05-2016, 11:51 AM
Post: #131
RE: Alvarez - Khan
Wreszcie dobry tekst na bokser.org

Zdążyłem przez noc docenić nokaut Alvareza na Khanie, zobaczyłem karty punktowe sędziów i aż mną zatelepało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2016 12:04 PM przez KrychuTMT.)
Post: #132
RE: Alvarez - Khan
Chyba po zwycięstwie Canelo nad Gołowkinem stracimy co najmniej 1 kolegę z forum XDDD Co do tarczowania, rozgrzewki w trakcie hymnu uważam to za nieodpowiednie, bez względu na to czy robi " rudy śmieć" czy ciapata primadonna Khan Smile

Co do tekstu Dudka to jest zwykłe hejterstwo . Jedynie z punktem nr1 można bezsprzecznie się zgodzić. Z punktami 2 i 3 można polemizować, 4 i 5 świadczą o niechęci do Rudego lub nieumiejętności czytania boksu Smile.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:08 PM
Post: #133
RE: Alvarez - Khan
Krychu, chyba nie do końca wyciągnąłeś zdanie Leszka Dudka, więc pozwól że tutaj zacytuję najważniejsze fragmenty.

4) Skandaliczny werdykt w walce z Miguelem Cotto.
"Nie czepiam się jednak tego, że w zaciętej walce sędziowie wskazali na bardziej perspektywicznego zawodnika. Chodzi mi o karty punktowe, które całkowicie wypaczyły obraz pojedynku. 118:110, 119:109 i 117:111 "

Nigdzie Leszek nie napisał, że zwycięstwo Alvareza nad Cotto to mega wał i oszustwo. Czepia się (i wg mnie słusznie) wysokiej punktacji, bo 1-2 rundy wygrane przez Cotto to kpina.

5)Punktacja w pojedynku z Austinem Troutem.

"tutaj nie można mieć zastrzeżeń do decyzji sędziów. "Canelo" był minimalnie lepszy i miał prawo wygrać "
"Problem w tym, że w wyrównanej walce, gdzie o wyniku tak naprawdę zadecydował pojedynczy nokdaun Stanley Christodoulou raczył przyznać "Canelo" dziesięć rund (118-109), a Oren Shellenberger osiem (116:111)."

jw. nie chodzi o fakt, że Canelo kontrowersyjnie wygrał z Troutem bo wygrał zasłużenie. Problemem jest rozmiar zwycięstwa, bo gdzie 115:112 a gdzie 118:109.

Alvarez jest jednostronnie, czysto subiektywnie oceniany przez punktowych, którzy z jego równych walk robią walkę do jednej bramki (Cotto, Trout), a walk gdzie prezentuje się gorzej od oponenta, robi się jego mniej lub bardziej wyraźne zwycięstwo (Lara, Khan).

Problemem jest fakt, że niezależnie co Khan by zrobił i tak by to przegrał, skoro po pięciu rundach, gdzie nawsadzał sporo tych swoich prostych, dwóch sędziów i tak widziało przewagę człapiącego Alvareza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2016 12:13 PM przez kubala1122331.)
Post: #134
RE: Alvarez - Khan
Krychu
Polemizowanie z punktami 2 i 3 oraz nie zgadzanie się z 4 i 5 świadczą o hejterstwie, albo nieumiejętności czytania boksu Smile

Ewentualnym zwycięstwem Canelo nad Gołowkinem się nie przejmuję. I tak do tej walki nie dojdzie, rudy pewnie zaproponuje GGG podział kasy 80/20, a potem zwali winę na Kazacha, że ten przed nim ucieka. Panowie spotkają się w ringu, jak Giennadij będzie miał 50 lat i nie mam wątpliwości, że wtedy faktycznie wygra Clownelo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:18 PM
Post: #135
RE: Alvarez - Khan
Ciężko już raczej będzie szukać winnego po stronie GGG, bo jeżeli obozy się nie dogadają to będzie przetarg jak w przypadku Wilder-Povietkin, z zachowkiem dla zwycięzcy itd. Jasne, że wtedy Alvarez zgarnie więcej (bo jest mistrzem) a do tego dostanie większe bonusy z PPV, ale Golovkin powtarza że jemu nie chodzi o biznes tylko o boks, on chce zunifikować cztery pasy i do widzenia Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:41 PM
Post: #136
RE: Alvarez - Khan
@Gogo
Prawie wszystkie gwiazdy, mistrzowie,czołówka mają takie werdykty w resume( chociażby wspomniani Lara czy Cotto Smile ). Dlaczego, pan Dudek nie skomentował werdyktu w walce Sęka skoro z niego taki strażnik punktacji sędziów Smile ? Krytykujemy Rudego, ale już swoich nie bo jeszcze nie udzielą wywiadu dla bokserka.org XDD. Czepiamy się dziennikarzy HBO o wychwalanie gwiazdorów, a sami chronimy swoich "gwiazdorków" Smile

@kuba
Podział 80/20 byłby jak najbardziej ok, spójrzmy na zarobki Alvareza i GGG...

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:45 PM
Post: #137
RE: Alvarez - Khan
Czy jest szansa na to aby ewentualna walka Gołowkin vs Canelo odbyła się gdzieś w Europie? Tak pytam, bo bym z przyjemnością zobaczył to na żywo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2016 12:46 PM przez Wit.)
Post: #138
RE: Alvarez - Khan
Krychu robi za kolejnego prowokatora na forum.bokser.org ? Wink Możemy się czepiać Sęka. Możesz sam na pisać o tym artykuł, ale Sęk a Canelo to są dwaj inni zawodnicy z całkiem innej półki sportowej i finansowej. A to już się dzieje nagminnie, że Alvarez co by w ringu NIE ROBIŁ i tak wygrywa rundy. Całego artykułu Pana Dudka nie przeczytałem, ale zgadzam się z przedmówcami, że odpowiednio dobierał słowa i czepia się nie o to, że Canelo wygrywa, ale o to, że po zaciętych walkach dostaje po 10 rund od każdego sędziego. Ludzie, czytanie ze zrozumieniem. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:52 PM
Post: #139
RE: Alvarez - Khan
Mówienie, że sędziowie Larze tyle samo pomogli w karierze co Alvarezowi to jest już wyższy poziom abstrakcji. Odechciewa się w klawiaturę walić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2016, 12:58 PM
Post: #140
Bug RE: Alvarez - Khan
Na dzień dzisiejszy rudy jest wymarzonym przeciwnikiem na 50 walkę Floyda. Żaden Garcia czy Broner nie dadzą mu tyle kasy co Canelo, który w bonusie dorzuci mu pas WBC w kolejnej kategorii wagowej. Z tym że rudy dzisiaj nie potrzebuje Floyda, bo jak powiedział Atlas, może zarabiać nawet na walkach z taksiarzami.

Inna kwestia, która mnie nurtuje - jak długo będzie on w stanie utrzymywać się w aktualnej wadze. Podejrzewam, że w wieku 30 lat będzie już wyraźnie past prime.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości