Ankieta: Jak zakończy się walka Fury-Kliczko II ?
Ankieta jest zamknięta.
Wygra Fury na punkty 33.33% 5 33.33%
Wygra Kliczko na punkty 20.00% 3 20.00%
Wygra Fury przed czasem (KO/TKO itd.) 20.00% 3 20.00%
Wygra Kliczko przed czasem (KO/TKO itd.) 26.67% 4 26.67%
Remis 0% 0 0%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kliczko vs Fury - wielki rewanż
24-09-2016, 11:41 PM
Post: #191
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
To już są kpiny, powinni jak najszybciej odebrać mu pasy. Depresji w miesiąc nie wyleczy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-09-2016, 11:42 PM
Post: #192
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Współczuję Tysonowi depresji ale to nie może być powodem do odwoływania walk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-09-2016, 11:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2016 12:41 AM przez Wietnam.)
Post: #193
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Władimir przed pierwszą walką pamiętamy jakie miał problemy, Heyden miała depresję w ciąży,
Steelhammer źle się czuł z tego powodu, ale nie myślał o odwoływaniu walki, był w ringu to
był nieobecny zawodnik ale walczył, .

Nie wierzę że złe komentarze kibiców, hejt czy oskarżenie o doping doprowadziło go do depresji,
wcześniej to Kliczke oskarżał oto że Ukraińiec jest słaby psychicznie, a on sam wydawał się
być obojętnym i odpornym pod tym względem,

Ile hejtu szło na Floyda czy nawet Pacmana podczas ich karier,wielu innych bokseròw o Bronerze to już ale nie wspominam. żaden z nich z tego powodu nie popadał w depresję wręcz przeciwnie motywowało to ich, .

Coś tu jest nie tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 12:16 AM
Post: #194
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Wietnam ma rację. Coś jest nie tak z Tysonem Furym, ale nie wiemy co. Depresja to wymówka, podobnie jak ta wcześniejsza "kontuzja". Wersję z dopingiem też odrzuciłbym jako mało prawdopodobną. Pod względem siły i atletyki lepiej chyba wyglądał za młodu, niż w swoich paru ostatnich walkach. O pieniądze chyba też nie chodzi, bo trudno dostrzec jakiś sens w jego poczynaniach. Moim zdaniem to może być:
a) nałogowe chlanie lub ćpanie skutkujące utratą formy i brakiem dyscypliny
lub
b) początki choroby (demencja bokserska, Parkinson) na skutek zainkasowanych ciosów. Fury co prawda optycznie wiele nigdy nie inkasował, ale w boksie czasami starczy jedno uderzenie, by z człowieka zrobić inwalidę.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 12:35 AM
Post: #195
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Nie powiedziałbym, że wymówka... W społecznościach Irish Travellers depresja stanowi o wiele większy problem, niż w zwyczajnym społeczeństwie. Tam wskaźniki samobójstw są, z tego co pamiętam, sześciokrotnie wyższe niż u reszty społeczeństwa brytyjskiego. Fury to chwiejna osobowość, narażona na tego typu wstrząsy. Mam nadzieję, że dostanie odpowiednie wsparcie medyczne, choć cholera wie jak to jest z IT, którzy są bardzo nieufni z natury. Nawet jeśli mają pieniądze, a Fury mają kupę hajsu, wcale nie muszą podejmować racjonalnych decyzji.

Jednak zgadzam się, że skoro nie może bronić pasów to federacja powinna mu je odebrać. Choroba chorobą, ale sport sportem - nie ma co cementować pasów, szczególnie że wiele fajnych walk mistrzowskich można zorganizować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 12:51 AM
Post: #196
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
(25-09-2016 12:35 AM)redd napisał(a):  Nie powiedziałbym, że wymówka... W społecznościach Irish Travellers depresja stanowi o wiele większy problem, niż w zwyczajnym społeczeństwie. Tam wskaźniki samobójstw są, z tego co pamiętam, sześciokrotnie wyższe niż u reszty społeczeństwa brytyjskiego.
Zgoda, ale to nie jest jakaś wrodzona skłonność do depresji, tylko skutek nałogów, które są w tej społeczności bardzo rozpowszechnione. Wskaźniki samobójstw u alkoholików i narkomanów wszędzie są wysokie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 01:14 AM
Post: #197
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Tyson w dzieciństwie był leczony psychiatrycznie. Zapewne nie on jedyny w bokserskim światku ale Fury jest na tyle kontrowersyjny i wyraźny, że o nim to akurat wiemy. Z tego, co pamiętam miał zwidy schizoidalne - jakaś niewidzialna siła miała w jego pokoju przesuwać firany, itd, itp.

Co do hejtu... ludzie dajcie spokój... kto ze sportowców nie jest hejtowany? Im wyżej, któryś się wdrapał tym większy hejt na niego. Taki Canelo to już by chyba musiał z 5 razy powiesić sobie kamień młyński na szyi i fru do wody... A Fury nie hejtował innych? Haha! Przecież to mistrz hejtu! Akurat w jego przypadku sprawdza się przysłowie, że co zasiewał to to wracało do niego z powrotem. Po Kliczce też ostro jechał więc niech teraz nie płacze, że nikt mu nie okazuje szacunku (co jest nieprawdą zresztą) skoro sam nie okazywał szacunku nawet takim wielkim mistrzom, jak Kliczko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 09:46 AM
Post: #198
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Depresja z powodu sieciowego "shitstormu" wydaje mi się mocno naciągana. Facet siedzi w tym biznesie od wielu lat, w międzyczasie sam nawygadywał gigabajty farmazonów, które też ściągały na niego masę krytyki i internetowej nienawiści. I wtedy to po nim jakoś spływało. Później, już po zdobyciu tytułów też obrażał kogo tylko się da i woził się chyba po wszystkich swoich potencjalnych przeciwnikach. Ich kibice nie pozostawali mu dłużni a on nadal nie zamierzał przestać. Widać niespecjalnie przeszkadzała mu krytyka. A jeśli przeszkadzała, to wystarczyło się po prostu przymknąć, po dwóch miesiącach byłby spokój, bo ludzie by zapomnieli i zaczęli się zajmować tyłkami jakichś tele-zdzirek. W ostateczności on (albo jego otoczenie, nawet bez wiedzy boksera) mogli wynająć jakąś PR-ową agencję, która w międzyczasie poprowadziłaby kampanię "ocieplenia wizerunku".

Dlatego "depresja" jakoś mi się nie widzi. Zresztą w takim wypadku walki powinni odwoływać też inni. Kliczko, któremu życie mocno zatruwała jego niestabilna psychicznie żona, też co jakiś czas lądująca w psychiatryku, czy nawet Główka, któremu tuż przed walką urodziło się dziecko. Dla "rodzinnego" faceta jakim jest Głowacki takie wydarzenie było psychicznym odpowiednikiem co najmniej ciężkiego knok-downu. I nie chodzi o to, że to takie straszne, tylko po prostu "wszechogarniające". W takich chwilach trudno skupić się na czymkolwiek innym od rodziny. Osobiście dziwiłem się strasznie, że Polak nie przełożył tej walki, bo miał pełne prawo. Mimo to wyszedł i walczył bardzo dzielnie, choć na pewno nie tak dobrze, jak walczyłby w normalnych warunkach... Takie przykłady można by mnożyć.

Sądzę więc, że przyczyny mogą być dwie i wzajemnie się przenikać. Pierwszą może być wspomniana już wcześniej choroba psychiczna Tysona. Teraz, wskutek dużych emocji spowodowanych zostaniem mistrzem świata mógł on po prostu ponownie zbzikować, zacząć słyszeć głosy, które namaszczają go na "wieczystego króla wszechwag" i miewać inne omamy i widziadła. Coś takiego w połączeniu z przyczyną drugą, czyli alkoholem, od którego Fury również nie stroni, mogło spowodować, że nie nadawał się on zupełnie do niczego a przyłapany przez dziennikarzy wygadywał te swoje bzdury, traktowane nie jako fiksum dyrdum, tylko element kampanii. Jego team musiał być w kropce, bo w jakichś przebłyskach świadomości Fury być może nawet usiłował trenować, później zaś następował nawrót i totalny klops. Bo jak niby zmusić silnego jak byk, dwumetrowego, nieubezwłasnowolnionego i chorego psychicznie milionera do wykonywania określonych czynności?

Podsumowując, przy takim układzie pasy powinny zostać odebrane jak najszybciej a do samego Fury'ego w przyszłości należałoby podchodzić jak najostrożniej i raczej nie dopuszczać go do zostania mistrzem, ze względu na dużą szansę na powtórkę z rozrywki. Gdyż każdy pretendent do tytułu może próbować wykorzystać słabą psychikę mistrza. Co za problem wynająć kilkudziesięciu trolli, którzy w sieci tak obsmarują mu dupę, że po wpisaniu hasła "Fury" będzie pojawiał się razem z Hitlerem czy jakąś pedofilską siatką? Tymczasem zaś czekajmy na dalszy rozwój wypadków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 11:37 AM
Post: #199
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
Fury nie chciał przejść badań antydopingowych .

http://www.bokser.org/content/2016/09/25.../index.jsp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-09-2016, 01:59 PM
Post: #200
RE: Kliczko vs Fury - wielki rewanż
(24-09-2016 02:35 PM)fext napisał(a):  Ewentualnie mógł się wspomagać podczas doprowadzania się do porządku przed walkami, żeby wspomóc zbijanie wagi
O to mi chodziło, bo nie chce mi się wierzyć, że taki leń i opijus nagle się mobilizował na 2-3 miesiące i zbijał 40kg nadwagi. Jak dla mnie NIE DO WIARY.

(24-09-2016 02:35 PM)fext napisał(a):  ale to też mi nie pasuje, bo przecież mógł się spodziewać, że będzie teraz kontrolowany, do tego miał mnóstwo czasu żeby zbić wagę w normalny sposób, nawet jeśli w międzyczasie żłopał piwsko z kibicami.
No teraz właśnie nie mógł wspomagać się bo jest na cenzurowanym. I to mogło doprowadzić do tej tzw. depresji, gdy okazało się, że mistrzunio nie jest w stanie doprowadzić się do porządku bez zaczarowanych tabletek czy innych soczków z gumijagódek. Nerwy zaczęły brać górę i doszło do nawrotu choroby. Ale wiadomo. Nie udowodnione a więc faktycznie nie ma, co o tym gadać. Chciałbym napisać, że czas pokaże, jak było ale akurat w tym sporcie czas najczęściej wszystko zamiata pod dywan.

Zresztą ta cała rodzina to jednak jest nieco kamikadze. Nie wiem czy to najrozsądniejsza opcja wypychać gościa na ring, który od dziecka ma problemy z psychiką. I nie chodzi tylko o to, że może dostać w pysk od jakiegoś punchera ale i o tą całą medialną otoczkę, która jest mega stresująca. Takich działań raczej nie zaleca się dla osób z problemami psychicznymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości