Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilder vs Szpilka
09-12-2015, 12:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 12:37 PM przez Gogolius.)
Post: #11
RE: Wilder vs Szpilka
Szpilka twierdzi, że cały czas był w treningu i zrobi wszystko, żeby dać dobrą walkę. Akurat o to się nie boję i na pewno będzie się chłopak starał (ale, żeby się nie skończyło na świszczącym oddechu i szeptanej rozmowie jak z Łapinem podczas walki z Jenningsem).

Swoją drogą, kto by przypuszczał, że po obiciu trzech słabiaków dostanie title-shota? Ta jego kariera w USA rozwijała się mega powoli, a tu odpowiednie rozdanie, porażka Kliczki -> wakowanie Fury'ego -> rezygnacja Glazkowa ->krótki termin na szukanie rywala Wildera -> Szpilka w walce o mistrzostwo HW Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 01:23 PM
Post: #12
RE: Wilder vs Szpilka
Mam nadzieję że Wilder nie wyskoczy skosić Szpilki w trybie ekspresowym jak dzikus ładując ciosy ciągnięte z drugiego końca rinku tylko założy taktykę początkowego poboksowania z rywalem, który ma w sumie ręce i nogi, trenera na poziomie i nie jest bumem. Myślę że takie rzeczy można poustalać przed walką i w miarę mozliwości sie tego trzymać, skoro można półoficjalnie robić wałki o których obie trony wiedzą czy bawić się w catchweighty to nie wierzę że nie można próbować się dogadać między wierszami co do pomysłu na walkę bez ustalania werdyktu który tutaj akurat jest oczywisty. Witalij holował najgorszych patałachów do 9 rnd i każdy o tym wiedział.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 01:45 PM
Post: #13
RE: Wilder vs Szpilka
Wilder nikogo holował nie będzie jestem tego pewny, zdziwie się jak Szpilka przetrwa więcej niż 5 rund,jest po prostu bardzo dziurawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 01:49 PM
Post: #14
RE: Wilder vs Szpilka
No proszę... Kto by się spodziewał. Nie dodam chyba nic nowego od siebie, bo wszystko tu już było napisane. Życzę Arturowi jak najlepiej, ale bardziej teraz obawiam się nie samą walką, a tym co Artur zrobi po niej. Mam nadzieję, że porażka nie podetnie mu skrzydeł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 01:51 PM
Post: #15
RE: Wilder vs Szpilka
Aaaa... o takie dogadywanie się chodziło Big Grin
Też myślę, że Wilder a tym bardziej Szpilka się na takie podchody nie zgodzą. Chyba, że Haymon naprawdę by mocno przycisnął, ale wątpię. Mimo wszystko jednak wierzę w Artura - choć masz TomaszX podstawy by tak sądzić -> skoro mu te journeymany wsadzały ciosy to co dopiero taki Wilder, który może precyzją nie imponuje, wali czasem bez odpowiedniej pozycji, a czasem mocno akcentuje swoje uderzenia, ale... to wystarczy.

Jeżeli mam obstawiać to typuję Wildera przed czasem, ale naprawdę Artur może zaskoczyć i przy odpowiednim nastawieniu zaskoczyć rywala.
Tak teraz się zastanawiam - jak z klinczami u Wildera? Nie pamiętam, żebym go widział w klinczu, pewnie ze Stivernem coś się zdarzało, ale jestem ciekaw jak on będzie sobie radził jak już Szpilka podejdzie do tego półdystansu niczym Povietkin do Kliczki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:15 PM
Post: #16
RE: Wilder vs Szpilka
Sam nie wiem co myśleć o tej walce.. No cóż... kibicujemy. Tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:19 PM
Post: #17
RE: Wilder vs Szpilka
Może Artur zaskoczy Wildera jak Jacobs Quillina Tongue. Jeżeli walka zejdzie na poziom ulicy, to Artur ma jakieś szanse go podłączyć i skończyć.
IMO jeżeli Szpilka chce to wygrać to musi wlecieć na pełnej kurwie i szukać swojej szansy w półdystansie.
Ogromnym faworytem jedynie ze względu na swoje warunki i cios jest Wilder, gdyby Artur miałby lepszą obronę to dawałbym 60/40, tak 80/20 Wilder.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:20 PM
Post: #18
RE: Wilder vs Szpilka
Nie wiem, czy wiadomość o walce Szpilki o pas WBC z Wilderem traktować jako dobra, czy jako złą. Niby dobrze, ze kolejny Polak będzie walczył o tytuł mistrza HW, ale jego szanse oceniam jako bardzo nikłe. Z Głazkowem, nawet z Furym mógłby być jakiś tam cień nadziei na wygraną, ale z Wilderem jej nie widzę. Szpilce wybitnie nie będzie pasował i to w żadnym wariancie. W półdystansowej wymianie Wilder szybko załatwia Szpilkę siłą ciosu, na dystans trochę później przewagą zasięgu. Co może zrobić Szpilka? Próbować bardzo niskich uników a la Mike Tyson i w ten sposób zbliżyć się do Wildera na odległość skutecznego uderzenia? Chyba tego nie umie i nie zdąży się nauczyć. Cuda w boksie jednak czasami się zdarzają.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 02:27 PM przez Wietnam.)
Post: #19
RE: Wilder vs Szpilka
sama walka to nie tyle w sobie wydarzenie , co czytanie tego
http://www.bokser.org/content/2015/12/09.../index.jsp

hejterzy i zwolennicy Szpilki , w rozpoczynającym maraton i tyśiące komentarzy ,newsie,
a że ja jestem całkiem po środku, będzie to sama przyjemność czytanie tego do stycznia z humorem Big Grin

(09-12-2015 02:19 PM)KrychuTMT napisał(a):  Może Artur zaskoczy Wildera jak Jacobs Quillina Tongue. Jeżeli walka zejdzie na poziom ulicy, to Artur ma jakieś szanse go podłączyć i skończyć.
IMO jeżeli Szpilka chce to wygrać to musi wlecieć na pełnej kurwie i szukać swojej szansy w półdystansie.

i właśnie to jest czarna strona Szpilki, ta pełna "kurwa"
Zwykle jak zaczynał uliczną i szturmem, dostawał kontry które go usypiały
Mollo, I ta reszta kombatantów, z Wilderem to wyruszanie po tzw śmierć, .
To trzeba od początku rozgrywać planem taktycznym, trzymać dystans absolutnie,.
Shields zrobi plan.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 02:53 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #20
RE: Wilder vs Szpilka
Co prawda obawiam się ciężkiego KO na Szpilce ale z drugiej strony nie stawiam go całkowicie na straconej pozycji. Przykłady Durodoli, Głowackiego czy Fury'ego pokazały, że nie należy klękać przed budowanym przez ludzi pomnikiem lecz uczłowieczyć go i zniszczyć.

Czym może Szpilka najbardziej zaskoczyć Wildera? Chyba tym, co i nas. Artur jest od roku pod okiem wielkiego trenera zza Wielkiej Wody i od tego czasu jeszcze nam nic z tego nie pokazał czego się nauczył. A uczył się z całą pewności i to bardzo ciężko lecz do tej pory nie było się gdzie z tym pokazać. I to właśnie może okazać się najlepszą tajną bronią Szpilki. Że nikt nie wie, włączając w to każdego z członków ze sztabu Wildera, czego tam ten Shields przez ten czas nauczył Polaka?

Następna sprawa to doświadczenie zebrane w walce z Jenningsem. Z gościem, który ma nawet nieco dłuższe łapy niż Wilder. Artur już wie, jak ciężko do takiego gościa się podchodzi, a więc i wie, że jeszcze ciężej mu będzie z Wilderem. Nie zaskoczy go to podczas walki.

Idąc dalej to Szpilka wydaje się być szybszy i ruchliwszy chociaż Wilder jak na swój wzrost również do ułomków w tej materii się nie zalicza.

Co do obrony to na pewno Artur nie będzie podchodził do "Dzikusa" z taką nonszalancją, jak do swoich trzech poprzednich przeciwników. Dopóki będą siły, dopóty będzie pamiętał o unoszeniu tej swojej nieszczęsnej prawej łapki.

Tak, ogólnie to pożyjemy zobaczymy. Zdecydowanym faworytem Amerykanin ale nie skreślajmy rodaka tak na poczekaniu. Szpilka to w końcu nie ubita jagnięcia pożerana przez lwa. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości