Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag
21-02-2012, 04:56 PM
Post: #1
Kilka uwag
Na początku przepraszam najmocniej za bardzo ogólny tytuł, ale uznałem, że będzie lepszy niż jakaś wyliczanka.

Zakładam ten temat z kilku powodów. Postaram się je czytelnie przedstawić:
1)UŻYTKOWNICY - w momencie, gdy tworzę ten wątek na forum zarejestrowanych jest 1,687 osób. Liczba ta robi wrażenie. Tylko co z tego, skoro owych użytkowników udziela się dosłownie kilku? Aktywnych ludzi na tym forum można naprawdę policzyć na palcach. Jest to duży problem, bo ciężko jest dyskutować. Najlepiej to widać na przykładzie tematów o pięściarzach, dla przykładu niech będzie to mój wątek o A. Khanie : gdy na bokser.org pojawi się o nim jakaś informacja, to najczęściej pod nią mamy co najmniej kilkanaście SENSOWNYCH (a to ważne) komentarzy. A co mamy na forum? Założyłem temat o tym zawodniku i doczekałem się... trzech (!) odpowiedzi. Coś tu nie gra...
2)PROMOCJA FORUM - to jest już bardziej sprawa dla redaktorów portalu. My jako użytkownicy możemy co prawda zapraszać znajomych, prosić o udzielanie się na forum w komentarzach na portalu bokser.org, ale w końcu zostanie to odebrane jako spam. To forum naprawdę ma zadatki na to, żeby być najlepszym forum bokserskim w Polsce, ale trzeba nad tym tylko trochę popracować.
3)POZIOM POSTÓW - generalnie jest z nim dobrze, ale chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Pisałem to już w komentarzu do jednego z tematów, ale napiszę i tutaj. Na forum jest kilka tematów typu "TOP10 wagi XY". Takie wątki to świetne pole do dyskusji, ale ciężko jest dyskutować, gdy ktoś po prostu wymieni dziesięciu bokserów ot tak, bez żadnego uzasadnienia. Jeżeli każdy pięściarz zostanie scharakteryzowany (tak jak w moich postach dla przykładu) łatwiej będzie porozmawiać, bo będziemy wtedy znali szerzej pole widzenia użytkowników.
4)WYGLĄD FORUM - obecnie forum prezentuje się ładnie, choć IMO jest trochę zbyt surowe. Na górnej belce przydałyby się jakieś fotografie znanych bokserów, albo coś podobnego. Wtedy będzie wyglądało to o wiele lepiej, bo samo forum jest niesamowicie estetyczne i aż chce się je przeglądać.
5)AKTYWNOŚĆ USERÓW - nie zrozumcie mnie źle: nie chcę codziennie tysiąca nowych postów, doskonale rozumiem, że każdy z Was ma własne życie i nie może spędzać na forum dwudziestu godzin dziennie. Chodzi mi o to, że wchodzę na forum i najczęściej widzę dwa, w porywach trzy, cztery posty na CAŁY dzień (chyba, że stanie się coś wyjątkowego, jak bójka Haye-Chisora. Wtedy komentarze jest nawet kilkanaście). W tej kwestii to my musimy się zmobilizować, choć zaznaczam, że stanowczo preferuję (i zapewne nie tylko ja) jakość nad ilość.

Na koniec jeszcze jedna rzecz: Brakuje mi na forum miejsca, gdzie moglibyśmy dodawać nasze felietony. Ja osobiście bardzo lubię je pisać i chętnie pokazałbym je użytkownikom tego forum, a nie mam do tego miejsca. Spamowanie linkami do prywatnych blogów IMO nie wchodzi w grę, a na blog.bokser.org oprócz PeteraManfredo i kilku userów do przejrzenia jego rankingów nikt nie zagląda. Moim zdaniem dział taki jak "Felietony/Wasze przemyślenia" bardzo by się przydał.


Trochę się rozpisałem, ale wydaje mi się, że warto. Drodzy Użytkownicy, a jak Wy to widzicie? Czekam na odpowiedzi!

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-02-2012, 07:38 PM
Post: #2
RE: Kilka uwag
Tytuł nawet więcej niż ogólny ale rozumiem intencje.
Mnie bardzo razi liczba użytkowników gdy patrze na tych udzielających się. Myślę, że nie byłoby to złe, kiedy po jakiś czasie (np. 2 miesiące) takich użytkowników, którzy wpadli tylko raz i na chwilę - kasować. Co do uwagi na temat wątków top XX wagi YY to bardzo dobra uwaga. W sumie to nie obchodzi mnie co np. AdamekFightPL ma na 5 miejscu tylko dlaczego. To ważna sprawa, pamiętajmy. Co do felietonów to uważam, że (mimo, że się tym nie zajmuję ale kto wie, może zacznę) powinno być takie miejsce na tego typu wypowiedzi.

Od siebie dodam, że od czasu do czasu przydałoby się tak zwane sitko aby wątek utworzony w złym dziale był przez upoważnione do tego osoby przenoszony do właściwego. Nie podaje już przykładów bo jest ich wiele.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-02-2012, 10:07 PM
Post: #3
RE: Kilka uwag
@Jerome
Kasowanie nieaktywnych użytkowników po dłuższym czasie to IMO świetny pomysł. Co prawda, zostanie wtedy tylko kilkanaście osób, ale osób aktywnych. Samo "sitko" to też bardzo dobra myśl, bo powoli robi się bałagan, tak jak np. z TOP10 Cruiser.

Cóż, musimy poczekać na opinię administratorów i redaktorów portalu.

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-02-2012, 11:05 AM
Post: #4
RE: Kilka uwag
1. Liczbą użytkowników się nie sugerujcie. 98% zarejestrowanych "użytkowników" to tak naprawdę boty, które się zarejestrowały, ale zapora skutecznie powstrzymuje je od wklejania spamu. Od ich usuwania są administratorzy.

2. O promocji forum pisać nie będę, bo sam już w to nie wierzę. Wszytsko w tej chwili zależy od Was tak naprawdę (wliczam w to siebie, jako użytkownika).

3. Starajcie się sami pisać dobre i ciekawe posty. Ja próbuję, chociaż pewnie nie zawsze wychodzi.

4. Kwestia dla administracji.

5. Cóż, ciekawe dyskusje prowokują do pisania własnych postów, więc dyskutujcie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-02-2012, 01:38 PM
Post: #5
RE: Kilka uwag
Żeby forum bylo aktywne wizualnie musi byc jakieś. Temat byl omawiany, proponowalem elementy, juz w grudniu, nic sie nie zmienilo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-02-2012, 06:23 PM
Post: #6
RE: Kilka uwag
Jakieś 1,5 miesiąca temu pisałem, że forum bardzo powoli się rozkręca, aktywnych użytkowników też nie ma za wiele.
Bokser.org ma potencjał, aby to forum stało się najlepszym forum o tematyce bokserskiej w Polsce, jednak bez wsparcia administracji i poleganiu tylko na siłach userów, to trochę za mało, aby sprawnie ten potencjał wykorzystać.
Ciekawe tematy nakręcają dyskusję - ale jeżeli ktoś wysila się na dokładną analizę, biografię itp, a odzew jest prawie zerowy, to działa to zniechęcająco. Tak jak Rutherford wspomniał temat o Khanie, gdzie na głównym portalu toczą się czasami zażarte dyskusje, a tutaj cisza.... Albo np. temat o Roberto Duranie - przez kilka tygodni stał bez żadnego wpisu.
Cieszy mnie poziom merytoryczny forum, jest na pewno wyższy niż na stronie głównej, trolli jeszcze nie zauważyłem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości