Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki (o boksie i nie tylko)
15-06-2014, 06:17 PM
Post: #21
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Właśnie skończyłem czytać autobiografię Tomasza Adamka. Zawiodłem się. Odnoszę wrażenie, że ta książka to tylko element nieudanej kampanii wyborczej. Z lektury nie dowiedziałem się w sumie nic, czego już bym nie wiedział. Początek jest jeszcze okej. Poznajemy historię rodziny Tomka, jego dzieciństwo, początek kariery... a potem nagle tempo wzrasta i cała przygoda z zawodowym boksem zmieściła się na kilkunastu stronach. Jeżeli ktoś liczy na jakieś anegdotki, sprawy "zakulisowe", ciekawostki dotyczące największych pojedynków, informacje o konflikcie z panami Gmitrukiem, Gołotą i Bagsikiem - tutaj tego nie znajdzie. Wszystko jest tylko wspominane w dwóch zdaniach (no, czasami w trzech). Natomiast końcówka książki to już manifest polityczny. Odniosłem wrażenie, że całą ta publikacja miała przekazać czytelnikom następującą informację:
"Miałem trudne dzieciństwo, jestem twardy, pracowity, wierzący i dobry dla ludzi. Taki sam będę w polityce, więc zagłosujcie na mnie. PS. Rydzyk jest kozakiem."
Generalnie, nie polecam. Jeżeli śledzicie karierę Tomka od jakiegoś czasu, oglądacie wywiady i czytacie traktujące o nim artykuły - zakup tej książki będzie wyrzuceniem kasy w błoto. Naprawdę nie ma tu nic odkrywczego.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 05:06 PM
Post: #22
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Polecam książkę "rok 1984"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2014, 06:45 PM
Post: #23
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
"Jak nie być profesjonalnym piłkarzem" - myślę, że bardzo ciekawa pozycja dla ludzi interesujących się sportem (głównie piłką). Merson ujawnia wiele ze swojego życia piłkarskiego i poza piłkarskiego. Mi o tyle fajnie się ją czytało, gdyż Paula Mersona doskonale pamiętam z gry w Arsenalu. O jego problemach z hazardem, alkoholem czy narkotykami mówiło się już w trakcie trwania jego kariery, a mimo to był kawał piłkarza.

[Obrazek: 13128.gif]

Polecam osobom, które interesują się taką tematyką.

Teraz zabieram się za autobiografię Harry Redknappa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2014, 07:45 AM
Post: #24
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Nie wiem czy ktoś wspomniał o tej książce, ale nie tylko warto ale powinno się ją przeczytać w związku z wsparciem udzielanym naszym kochanym ukraińskim braciom: "Łuny w Bieszczadach" Gerharda. Używki są na allegro, czy w pdf jest do ściągnięcia nie wiem, czytałem ale dawno temu, mam zamiar sobie odświeżyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 07:02 PM
Post: #25
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
(29-08-2013 10:33 AM)kubala1122331 napisał(a):  Jako ciekawostkę dodam tylko, że prozę Kinga wziąłem sobie na maturę ustną z polskiego. I nie żaluję tego - 100%Smile

W Dallas 63 jest sporo o boksie. Nawet główny bohater wybiera się na walkę bokserską gdzie pojedynek toczą ze sobą Dick Tiger i Tom Case. Ten drugi to postać fikcyjna ale ten pierwszy to jak najbardziej istniał i był "prawdziwym" bokserem. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 02:01 PM
Post: #26
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Panowie jaka biografia będzie lepsza/ciekawsza-Alego czy Tysona?@Matys czytałeś obie? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 04:15 PM
Post: #27
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Czytaj obie, ale obstawiam, że ciekawsza dla takiego trash-talkera jak Ty będzie biografia Tysona Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 04:42 PM
Post: #28
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Dzięki Matys w takim razie zdecyduje się na Tysona.Co do jakichś trasztolków to ja nigdy za tym nie byłem i nie będe,forum musi trzymać poziom Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 08:52 AM
Post: #29
RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Rafał Ziemkiewicz - Polactwo

Naprawdę warto przeczytać mimo że książka z roku 2004, polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2015, 09:42 PM
Post: #30
Bug RE: Książki (o boksie i nie tylko)
Przeczytałem "Mike Tyson. Moja prawda". W naszym kręgu pozycja obowiązkowa.

Zaciekawił mnie wątek kopania. W książce nieraz wspomina się o tym, że Mike wielokrotnie kopał Dona Kinga po głowie. Zastanawiam się czy faktycznie kopał go w ten siwy łeb, czy to jakieś zamieszanie przy tłumaczeniu i w rzeczywistości chodziło o uderzanie rękami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości