Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Książki (o boksie i nie tylko)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Co tam obecnie wałkujecie z książek? Może coś polecicie?

Ja obecnie czytam "Powrót z gwiazd" Stanisława Lema. Polecam jeśli lubicie SF.

Znacie może jakąś ciekawą powieść związaną z boksem? (Raczej nie chodzi mi o książki biograficzne)
Jest taka świetna amerykańska pisarka Joyce Carol Oates. Wielokrotnie obiła mi się o uszy jej fascynacja boksem, choćby tytuł "On boxing" - nie wiem czy już przełożony na polski.
Przeczytałbym "Making Haye". W Polsce jeszcze nie widziałem. Nie ma ktoś może dostępu?
Książką, która zrobiła na mnie największe wrażenie i którą bardzo sobie cenię jest... "Harry Potter". Serio, nie zamierzam się tego wstydzić. Gdy przeczytałem pierwszą część tej serii byłem jeszcze w podstawówce (i to na początku). Potem dorastałem w sumie razem z Harrym. Ta książka ma w sobie coś magicznego, naprawdę przenosi do innego świata. Myślę, że teraz już nie zrobiłaby na mnie takiego wrażenia, ale gdy miałem niemal tyle samo lat co główny bohater - wsiąkałem w to uniwersum. Do tego z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że seria ta przekazuje bardzo pozytywne wartości, pokazuje siłę przyjaźni, miłości, poświęcenia.

A teraz? Cóż, czytam całkiem sporo, bardzo różne gatunki.
"Polowanie na Czerwony Październik", "Kolekcjoner", "Operacja Barracuda", "Zielona Mila", "Cmętarz zwieżąt" - błędy celowe, tak jest w oryginale, "Wiedźmin", "Trylogia Husycka", kilka książek o historii II Wojny Światowej - to w ostatnim czasie.

Obecnie czytam "Metro 2033" i zaczyna się bardzo obiecująco. Świetny klimat.
Rok 2033, Rosja, świat skażony po wojnie atomowej. Ludzie schronili się w moskiewskim metrze, podzielili na mikro-państewka o różnych ideologiach i starają się przetrwać. Tyle póki co wiem. Ciekawe realia, nie da się ukryć.
Na podstawie książki stworzono również grę wideo. Jej zwiastun całkiem nieźle wprowadza w klimat:


Ja od dłuższego czasu zajmuję się twórczością Iana Rankina twórcy popularnych kryminałów o inspektorze Rebusie. Historia pracoholika walczącego z kryminalnymi zagadkami Edynburga.. Wciąga. Obecnie 'Czarna księga' na rozkładzie.
(29-08-2013 01:44 AM)Splint3rPL napisał(a): [ -> ]"Polowanie na Czerwony Październik", "Kolekcjoner", "Cmętarz zwieżąt" - błędy celowe, tak jest w oryginale, "Wiedźmin", "Trylogia Husycka", kilka książek o historii II Wojny Światowej - to w ostatnim czasie.

Obecnie czytam "Metro 2033" i zaczyna się bardzo obiecująco.
Widzę, że mamy podobny gust Smile "Kolekcjoner to autorstwa Jeffery'ego Deavera? Metro jest świetne, ale jakby przyszedł Ci do głowy pomysł czytania któregoś z sequeli, to lepiej sobie odpuść.

Ja z kolei polecam rewelacyjną powieść low fantasy "Pieść lodu i ognia", na podstawie której nakręcono kiepski serial "Gra o tron". Jest to monumentalna powieść o władzy, zdradach, spiskach, wojnach itp. Jak się zacznie czytać, to nie sposób się oderwać.
Sporo dobrego słyszałem o "Metro 2033", podobno świetna książka, będę musiał ją kiedyś oblukać.

Ja preferuję raczej książkowie horrory. Bardzo cenię Stephena Kinga - "Cmętarz dla zwieżąt", "Wielki marsz", "Martwa strefa". "Lśnienie", "Regulatorzy", "Zielona mila", "Carrie" - to jest to co lubię.

Kiedyś podobnie jak Spint3rPL fascynowałem się Harrym Potterem. Naprawdę ponadczasowe dzieło, które uczy przyjaźni, miłości, a jednocześnie jest zakazane przez kościół. Pamiętam jeszcze taką serię o Tomku Wilimowskim "Tomek w krainie kangurów" itd. to było genialne, choć jak niedawno chciałem wrócić do tego, to takie dziecinne byłoTongue

Jako ciekawostkę dodam tylko, że prozę Kinga wziąłem sobie na maturę ustną z polskiego. I nie żaluję tego - 100%Smile
Aaa i jeszcze pół roku temu odświeżyłem sobie Kamienie na szaniec..
Coś pięknego.
Metro jest świetne, polecam całe uniwersum, chociaż możliwe, że 2033 jest najlepsze. Glukhovsky napisał jeszcze Metro 2034, już słabsze, ale też dobre, zwłaszcza jeśli wciągnie kogoś pierwsza część, a potem są jeszcze trzy części, różnych pisarzy - Piter, Do Światła, W Ciemność i ostatnio czytane przeze mnie - Korzenie Niebios. Polecam. Co do gier, to na podstawie pierwszej książki jest gra o nazwie Metro 2033, a Last Light to już nowsza gra, z nowym wątkiem - obie przeszedłem i też polecam Smile

Wspomniana też tutaj Gra o tron, czyli Pieśń lodu i ognia - przeczytałem też niedawno, świetne fantasy, jak będę mieć trochę czasu, to zamawiam kolejne części. Serialu nie oglądałem i na razie nie zamierzam, żeby nie psuć sobie przyjemności z czytania.
(29-08-2013 11:04 AM)Matys napisał(a): [ -> ]potem są jeszcze trzy części, różnych pisarzy
Cztery? Smile Jak dotąd wydano ponad 30 powieści ze świata Metro 2033.

A przy okazji. Korzysta ktoś z czytnika e-booków? Ja mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny książek, takie urządzenie po prostu się opłaca.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie