Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matthysse vs Postol - 26.09.2015
04-10-2015, 10:09 AM
Post: #21
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
Ależ skąd. ; )
Jestem nieobiektywny w tym zakresie że kibicowałem Lucasowi, a Postol jawił się jako jakiś ultra diament techniczny. Co innego jest pykanie z defensywy, walka na wstecznym a co innego nieustanne klincze spowodowane nikłymi umiejętnościami w walce w półdystansie.
To ja się TOBIE dziwię, że podoba Ci się Postol, a krytykujesz Hopkinsa za nadmiar klinczy, klincze ofensywne itd.

Będę bił brawo Bronerowi w jaki sposób uporał się z Moliną. Ale nie będę chwalił Postola za to, ze przez pół walki z Matthysse wpadał w klincze i nadstawiał potylicę na ciosy.
Rozróżniam dwie rzeczy
- potencjał Postola może i jest bardzo duży, zgadzam się że Danny Garcia miałby z nim ogromne problemy i na dobre mu wyszło, że z tej obrony się wycofał
- pokaz boksu Postola w walce z Matthysse. Masa klinczy i rozwinięcie skrzydeł w końcówce + super cios na koniec.

Dla mnie pierwsza połowa walki to trója z minusem. Później bym go ocenił na czwórkę. I serio, jego narodowość to sprawa drugorzędna, bo tak samo jak Amerykanina Floyda, ogląda mi się dobrze Kubańczyka Rigondeaux czy Argentyńczyka Cuencę.

Jest różnica między defensywą przeplataną kontrami, odchyleniami i ogólnym boksowaniem na wstecznym, a niemrawym jabowaniem i klinczowaniem z czego składało się 90% Postola w rundach 1-5.


Oczywiście, powtarzam jeszcze raz: zwycięstwo zasłużone, robiące wrażenie i oczywiście predysponujące Postola do największych wypłat.

Ale ciągle uważam że junior półśrednia po odejściu Garcii nie ma króla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 10:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 10:48 AM przez Hugo.)
Post: #22
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
@Gogolius
Jak ktoś jest bokserem dystansowym, to nie lubi walczyć w półdystansie i już. Nie możesz go do tego zmuszać, bo tak by pasowało jego rywalowi, któremu kibicujesz. Tak jest z Floydem, Rigondeux, Postołem, Kliczką. Liczy się to, czy są skuteczni. Hopkinsa krytykowałem za aktywne klincze, to jest za podbieganie do przodu w celu sklinczowania. Postoł w życiu czegoś takiego nie robił. On tylko stał w miejscu, a klincz następował samoistnie po niecelnym ciosie Lucasa. Owszem, trochę potem przytrzymywał ramieniem rękę przeciwnika, ale to zdarza się w prawie każdej walce. Dostał zresztą za to ostrzeżenie. Moim zdaniem przedwczesne, a poza tym Matthysse powinien dostać równoczesne za nagminne bicie w tył głowy. Z tym "nadstawianiem potylicy" to chyba żartujesz. Jak przeciwnik obróci się tyłem, to nie znaczy, że wolno go kopnąć w dupę. Przepisy obowiązują.

Gdyby Postoł był niemrawy w obronie, to dostałby petardę i byłoby po nim. On zrobił duże postępy od momentu, kiedy pisałem o nim, że gubi się w półdystansie. 3 lata temu to był nieoszlifowany diamencik, a teraz to jest brylant. Jeszcze raz powtórzę. Najlepszy technicznie białoskóry bokser na świecie. Czarnoskórych paru lepszych by się znalazło, bo oni mają lepsze wrodzone predyspozycje ruchowe i na ogół dłuższe ręce, co nie jest bez znaczenia.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 11:03 AM
Post: #23
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
Skoro nie umie boksować w półdystansie to jaki z niego najlepszy technik o.o ?

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 12:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 12:26 PM przez redd.)
Post: #24
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
Walka bardzo mi się podobała, bo Postoł pokazał kawał inteligentnego boksu. Na mojej karcie zdecydowanie prowadził, w sumie nie dałbym LMM więcej niż 4 rund.

Jeśli taki zabijaka jak Matthysse wypada tak nieporadnie, jest nieskuteczny i z każdą rundą coraz bardziej sfrustrowany, to nie jest to żaden przypadek. Bo jak czytam opinie @Gogoliusa, to wydaje mi się, że Lucas przegrał z jakimś journeymanem przez dziwny splot okoliczności Wink Owszem, Postoł pokazał w pierwszej połowie pojedynku brudny boks, który jednak (tak samo ja w walce LMM vs Garcia) okazał się bardzo skuteczny w paraliżowaniu akcji Argentyńczyka. Jasne, można na to psioczyć, ale samymi klinczami walki się nie wygrywa. Ukrainiec po prostu wyboksowywał "Maszynę" i nie pozwalał mu rozwinąć skrzydeł. Rundy 6 i 7 to najlepsze odsłony Matthysse, w których ostro przycisnął Postoła, ale tym zrywem nie zdołał odwrócić obrazu walki. W następnych starciach Postoł pokazał kapitalny boks - robił Argentyńczyka jak chciał. Co do nokautu, to wydaje mi się, że Matthysse po prostu miał już dość tej walki, był sfrustrowany swoją nieporadnością i rosnącą przewagą rywala - owszem Postoł trafił, nokdaun był nieprzypadkowy, ale chyba po prostu LMM został przełamany psychicznie. Postoł wykonał kawał świetnej roboty, od strony taktycznej i stricte bokserskiej.

@Krychu
Postoł potrafi boksować w półdystansie, tyle że nie jest to jego najmocniejsze pole (którym jest walka na dystans). Jeśli jednak rywal opadnie z sił (Aydin, Matthysse), to Wiktor potrafi przejść do akcji w bliskim dystansie i być w nim całkiem efektywny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 01:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 02:00 PM przez Wietnam.)
Post: #25
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
Brakowało mi w tej walce próby całkowitego pójścia na wojnę, zaryzykowania, daleko mu jeszcze do Pacquiao taka prawda,

Rusłan "w każdej walce po dwa rozćięcia"Prowodnikow ,zrobiłby z tego większą batalie, w prawdzie zasnąłem po 7 rundzie, nie widziałem wyliczenia, to o strach bym Matthysse nie posądźił , coś z tym okiem muśiało być, ,
Postoł jest dobry, technicznie walczy świetnie, ale z Crawfordem moim zdaniem miałby bardzo duży problem, takie moje zdanie



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości