Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 10 wagi cruiser
13-02-2012, 05:55 PM
Post: #1
Top 10 wagi cruiser
Coraz ciekawiej robi sie w wadze cruiser, szczegolnie jesli chodzi o polskich zawodnikow (Włodarczyk, Kołodziej, Masternak). Jak widzicie obecnie czolowa dziesiatke tej dywizji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 06:44 PM
Post: #2
RE: Top 10 wagi cruiser
Dywizja jest raczej słaba, ale za to dość wyrównana, z szeroką czołówką, która jednak w p4p kompletnie się nie liczy.

1.Hernandez (zwycięstwo z wcześniejszym #1, kilka wygranych z zapleczem czołówki, np. Herelius)
2.Cunningham (kontrowersyjna porażka i nieznaczna przegrana na punkty z #1)
3.Huck (pewnie tu niedługo wróci; przegrał z #2, walka koło remisu z #4, więcej ciekawych zwycięstw niż #4)
4.Lebiediew (kontrowersyjna porażka z #3, wygrana nad Aleksiejewem, ostatnio jednak obija emerytów)
5.Afolabi (nieznaczna porażka z #3)
6.Tarver (mało walk w tej kategorii, ważne zwycięstwo z Greenem)
7.Włodarczyk (2 porażki z #2; większość zwycięstw to bumy; męczarnie z Palaciosem; wygrana przez KO z Greenem ratuje pierwszą dziessiątkę)
8.G. Jones (rzadko walczy, ale wyniki i styl niezłe, choć ostatni rywal to bum)
9.Kayode (obił sporą część amer. czołówki, ale ostatnio przestój)
10.Ross (byłby wyżej, ale aktywność podobna jak u Jonesa)

Masternak, Aleksiejew i Flores blisko czołówki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 07:17 PM
Post: #3
RE: Top 10 wagi cruiser
1.Masternak
2.Czakijew
3.Hernandez
4.Kayode
5.Afolabi
6.Pitt
7.Lebiediew
8.Dorticos
9.Palacios
10.Tarver

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 08:22 PM
Post: #4
RE: Top 10 wagi cruiser
1.Hernandez
2.Afolabi
3.Tarver
4.Cunningham
5.Huck
6.Włodarczyk
7.Lebiediev
8.Palacios
9.Ross
10.G.Jones

PS. ''7.Włodarczyk (2 porażki z #2; większość zwycięstw to bumy; męczarnie z Palaciosem; wygrana przez KO z Greenem ratuje pierwszą dziessiątkę)'' - Włodarczyk przegrał raz z Cunnighamem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 09:03 PM
Post: #5
RE: Top 10 wagi cruiser
Widziałeś te walki? Jeśli nie, to obejrzyj. Przegrał 2 razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 01:46 PM
Post: #6
RE: Top 10 wagi cruiser
Moje TOP10:
1. Yoan Pablo Hernandez - dwukrotne zwycięstwo nad Cunnighamem, zdobycie pasa "The Ring", bardzo dobra forma: to wszystko sprawia, że Hernandez ląduje na pierwszym miejscu.
2. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - może i nieco za wysoko, ale tu zwycięża patriotyzm. Po tragicznej walce z Palaciosem Krzysiek pokazał się z dużo lepszej strony w walce z Greenem (choć rewelacji nie było), no i pokazał nam, że trzeba się z nim liczyć do samego końca. Ciekawe, jak wypadnie w starciu z Tarverem: na punkty raczej nie wygra, potrzebny będzie nokaut. Cóż, trzeba czekać.
3. Steve "USS" Cunnigham - dwukrotna przegrana z Hernandezem (choć pierwsza kontrowersyjna, ale to temat na całkiem inną dyskusję...), utrata mistrzostwa świata, ale mimo wszystko podium. Czemu? Bo choć Cunn jest już zawodnikiem wypalonym, to moim zdaniem nadal zalicza się do czołówki dywizji cruiser.
4. Denis Lebedev - kontrowersyjna porażka z Huckiem, wygrana z Aleksiejewem, gładkie wypunktowanie Toneya: to wszystko wystarczy, aby trafić u mnie na czwartą lokatę.
5. Mateusz Masternak - może nieco za wysoko, ale nawet jeśli, to minimalnie. Ma zadatki na championa, wielki potencjał, a Sauerland może pomóc mu się rozwinąć. Czekam na mocniejszych rywali.
6. Rahim Czakijew - jeden z bardziej obiecujących prospektów, moim zdaniem przyszły mistrz tej kategorii. Już teraz pokazuje się z bardzo dobrej strony.
7. Guillermo Jones - zawodnik dość nieprzewidywalny, ostatnio obija bumów, ale ma całkiem niezły styl. Byłby wyżej, gdyby nie to, że walczy tak rzadko.
8. Troy Ross - IMO niezły zawodnik, być może przyszły champion. Byłby wyżej, ale jest mało aktywny.
9. Antonio Tarver - ma na koncie mało walk w junior ciężkiej, ale ważne zwycięstwo nad Greenem pozwala mu załapać się do pierwszej dziesiątki mojego zestawienia.
10. Ola Afolabi - dla wielu może zbyt nisko, ale dla mnie jest to odpowiednia lokata. Po prostu solidny pięściarz.

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 02:32 PM
Post: #7
RE: Top 10 wagi cruiser
Cunningham nie zasługuje na podium, ostatnie walki w jego wykonaniu były fatalne, Ross oprócz walki z wypalonym Cunem nic nie osiągnął, Tarver - pokonanie bardzo przereklamowanego Greena to za mało, poza tym ma już swój wiek i jedzie tylko na nazwisku. Włodarczyk - Bardzo lubię Krzysia, ale na podium niestety nie zasługuje :/
1.Hernandez
2.Lebiediev
3.Czakijev
4.Masternak
5.Afolabi
6.Włodarczyk
7.Jones
8.Kayode
9.Alexiejev
10.Cunningham
Mam nadzieję, że nie pominąłem nikogo wartościowego Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 11:13 PM
Post: #8
RE: Top 10 wagi cruiser
Ja to widzę tak:

1. Hernandez
2. Lebiediew
3. Tarver
4. Cunningham
5. Huck (jego rzeczywiste mozliwosci sie wedlug mnie mocno ograniczone)
6. Włodarczyk (kolejny napompowany balon)
7.Afolabi
8. Ross
9.Alexiejew
10. G. Jones

Staralem sie tworzyc ranking bardziej wedlug osiagniec. Tacy zawodnicy jak Wlodarczyk czy Huck bez odpowiedniego prowadzenia nie
zajmowaliby miejsca nawet w pierwszej dziesiatce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 11:47 PM
Post: #9
RE: Top 10 wagi cruiser
@SGS

Z rankingami jest zawsze ten sam problem. Może być robiony według osiągnięć (tak jest najczęściej), ale wtedy na czele zawsze będą "kombatanci", którzy kiedyś może byli najlepsi, ale aktualnie już nie są. Może być też robiony według subiektywnej oceny aktualnych możliwości. Ja w ten sposób ułożyłem swój i Masternak wyszedł mi na 1 miejscu. Jednak w takim wypadku nie można przedstawić żadnych racjonalnych argumentów (poza własnym przekonaniem) na obronę takiego rankingu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 11:51 PM
Post: #10
RE: Top 10 wagi cruiser
Tarver
Hernandez
Lebiediev
Diablo
Master
Kayode
G.Jones
Afolabi
Alekseev
Chakhkiev

To według mnie najlepsi dziś Cruiserzy,Cunn już chyba schodzi ze sceny,a pozycji celowo nie uwzględniłem,bo tylko walki między tymi zawodnikami dałyby szerszy zarys ich faktycznej wartości.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości