Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
18-04-2015, 05:16 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2015 10:58 AM przez Gogolius.)
Post: #1
Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Do bardzo ciekawego starcia w kategorii cruiser dojdzie 16 maja w Durbanie w Republice Południowej Afryki. W finałowym eliminatorze do pasa WBC zmierzą się dwaj czołowi zawodnicy tej kategorii i można powiedzieć dwie afrykańskie sensacje, czyli Thabiso Mchunu i Illunga Makabu. Gala będzie organizowana wspólnie przez Main Events i Lundonga Promotions.

Mchunu zasłynął bardzo wyraźnym zwycięstwem nad Eddie Chambersem i od tamtego czasu jest notowany w czołówce rankingów. Charakteryzuje się świetnym poruszaniem, szybkością oraz doskonałą obroną i niestandardowym ustawieniem.

Makabu, który zasłynął zwycięstwem nad Dmytro Kucherem, zaliczył następnie serię przekonujących zwycięstw i również jest notowany w czołowej dziesiątce rankingów wagi cruiser. Znany jest przede wszystkim z bardzo dużej siły ciosu, ale przy tym nie jest osiłkiem i również posiada bardzo duże umiejętności.

Tak więc czeka nas walka pomiędzy dwoma czołowymi zawodnikami wagi cruiser, konfrontacja technika i defensora ze świetnym pucherem posiadającym spore umiejętności techniczne. Smaczku dodaje fakt, że jest to walka dwóch najlepszych zawodników wagi cruiser z Afryki, a walka odbędzie się w Republice Południowej Afryki, więc będzie to tam na pewno wielkie bokserskie święto.

Zapraszam do dyskusji.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2015, 09:14 AM
Post: #2
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Jak tylko przeczytalem, ze walka jest mozliwa to szanse rozkladaly sie niemal po rowno. Moze bardzo nieznacznym faworytem bylby dla mnie Makabu. Odkad jednak dowiedzialem sie kto organizuje walke, to nalezy chyba faworyta upatrywac w Mchunu.
Kozacka walka, szkoda, ze tych dwoch walczy eliminator miedzy soba, bo obydwu ich bardzo lubie i wolalbym, zeby sie spotkali w walce o pas. Niech wygra lepszy i oby obylo sie bez machlojek.



(18-04-2015 05:16 AM)Krzych napisał(a):   Rosjaninem Dmytro Kucherem,

Majac na uwadze sytuacje miedzy Rosja a Ukraina, Kucher moglby sie obrazic.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2015, 10:39 AM
Post: #3
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
O kurczeSmile Niech ktoś to zmieni, bo już nie mogę edytować.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2015, 07:18 PM
Post: #4
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Oby ta walka się odbyła bo już od dawna się o niej słyszy. Mnie minimalnie bardziej boksersko przekonuje Mchunu, ale to takie typowe 50/50.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2015, 04:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2015 04:00 PM przez saliman1.)
Post: #5
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Gala odbędzie się zgodnie z planem 16 maja. Transmisję w RPA przeprowadzi kanał Super Sport 9 w godzinach 19:00-22:00. Walki wieczoru można więc spodziewać się ok. 21:00. Trzeba będzie liczyć na jakiś stream. Na udercardzie gali zawalczy min. młodszy brat Thabiso Mchunu, czyli Thabo Mchunu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 01:04 PM
Post: #6
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Wszystko wskazuje na to, że obejrzenie tego pojedynku będzie dla nas niemożliwe. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktokolwiek zgrał wideo z tej południowoafrykańskiej stacji SuperSport. Np. ciekawy pojedynek Oosthuizen-Liebenberg - niedostępny w internecie. Większość walk Oosthuizena czy Chilemby z RPA też jest całkowicie niedostępna. Nie spotkałem się na razie z żadną informacją o jakimkolwiek streamie. Taka ciekawa walka, a prawdopodobnie nawet jej nie zobaczymy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 01:09 PM
Post: #7
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
...

Co za dno.

To ja dodam tylko info, że to lotny Mchunu jest aż o 3 kilogramy cięższy od osiłka Makabu. Dla mnie faworytem Mchunu, myślę że będzie za śliski dla rywala. Niemniej kto by nie wygrał to będzie dobrze -> zwycięzca dopcha się (wreszcie!) walki o pas, a przegrany nie straci dużo i ciągle będzie się liczył w stawce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 01:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2015 01:21 PM przez Krzych.)
Post: #8
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Prawie nigdzie nawet nie ma info o ważeniu. Ta walka prawie nie istnieje w mediach bokserskich. Za to o jakiejś podwórkowej polskiej gali na poziomie nawet nie przeciętnym jest nasrane 5 stron w dwa dniBig Grin

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 01:28 PM
Post: #9
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
No,widziałem tylko trzy newsy o ważeniu w necie,z czego jeden to był .org a drugi RP a jedyne znane mi zagraniczne to fightnews.com na którym pisze notabene inny Polak czyli Garczarczyk czy jak to się tam pisze, czy tylko Polaków interesuje taka walka ? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 02:02 PM
Post: #10
RE: Thabiso Mchunu - Illunga Makabu 16.05.2015
Oosthuizena z Liebenbergiem oglądałem na żywo z RPA, chociaż nie pamiętam, skąd miałem streama. Chyba ze sportlemon lub z livetv ru. Niech każdy sprawdzi swoje ulubione strony ze streamami i wrzuci na forum, jak coś znajdzie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości