Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
26-03-2015, 11:54 PM
Post: #1
Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Cześć, zastanawiam się czemu podczas nauki boksu uczone jest skręcanie nogi przy oddawaniu ciosów ,skoro po treningach technicznych ,nikt tego nie używa,każdy trzyma nogi ,,na sztywno'' ,nie widzę w tym sensu nauki,proszę wytłumaczcie o co w tym chodzi .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2015, 08:01 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 08:05 AM przez Krzych.)
Post: #2
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
W pewnych sytuacjach są potrzebne. Na pewno nie jest tak, że trzeba to robić przy każdym ciosie, ale zdarzają się takie pozycje i sytuacje, w których jest to przydatne żeby zwiększyć siłę ciosu. Jednak trzeba z tym uważać, bo można łatwo stracić równowagę jeżeli zrobi się to zbyt mocno w nieodpowiednim momencie, dlatego używa się tego głównie w statycznych sytuacjach.

Zobacz sobie choćby tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=dp3twHjcZps 1:30 co Floyd robi z prawą nogą przy prawym sierpowym i prawym podbródkowym.

To na pewno ważny element techniki. Te skrętki to jest ogólnie takich ruch, który ma się zgrywać ze skrętem tułowia. Jak tam gdzie trenujesz tego uczą to nie wiem, ale trzeba na pewno zwracać na to uwagę. Szczególnie w statycznym boksie mają zastosowanie, a już szczególnie do ciosów podbródkowych i haków z prawej ręki w zwarciu, tam to się świetnie sprawdza. W mobilnym boksie już jest trochę inaczej, tam się liczy praca nóg i odpowiednie dostawianie, a na żadne wielkie skręty nie ma czasu.

Na pewno jest sens się tego uczyć. Robienie praktycznie czegokolwiek "na sztywno" w boksie to nie jest dobry pomysł, a już na pewno nie w przypadku pracy nóg. To szybko wchodzi w nawyk. Nawet bez jakiejś wielkiej nauki samemu się po jakimś czasie odkrywa ten ruch w naturalny sposób.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2015, 03:25 PM
Post: #3
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
I przede wszystkim nie ma miejsce na te "sztywne nogi" w ogóle,cały czas miękko na nogach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2015, 05:10 PM
Post: #4
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Właśnie przy skręcie i w połączeniu z Kick Boxingiem ,grozi to nokautem prawda ,ponieważ poleci low kick i po zawodach,z racji tego,ze niestabilnie stoję na jednej nodze,muszę przywyknąć ,bo bardzo dziko mi się skręca stopy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2015, 06:08 PM
Post: #5
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
No ja nie wiedziałem że ty Kickboxing trenujesz,bardziej znam się na treningu bokserskim,dlatego nim się zasugerowałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2015, 06:42 PM
Post: #6
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Przepraszam ,że nie powiedziałem ,ale w sumie sam boks,a skoro tego uczą to nie wiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2015, 05:57 PM
Post: #7
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
W kickboxingu praca nóg jest bardzo ważna. Wydaje mi się żę nie jest błędem jeśli skręcasz nogi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2015, 12:17 AM
Post: #8
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
W boksie nie ma czegoś takiego jak skrecanie stóp w czasie ciosów. Jesli ktoś tak uczy tzn , że nie uczy prawdziwego boksu, bo skrety stóp są nieprawdłowe, z róznych wzgędów. Owszem skręty stóp wystepuja w innych sztukach walki, kick boxink, mma i ma to swoje uzasadnienie, natomiast nigdy w boksie ! Jezeli chodzi o boks to tylko "krawedziujemy" stopami, jest to jakby podniesienie lekko stopy na palcach tak ze czujesz jak łydki se napinajaSmile, no ciezko to wytłumaczyc, ale chyba zozumiesz o co chodziSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2015, 08:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2015 09:09 AM przez BMH.)
Post: #9
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
(19-09-2015 12:17 AM)hubertus339 napisał(a):  W boksie nie ma czegoś takiego jak skrecanie stóp w czasie ciosów. W boksie nie ma czegoś takiego jak skrecanie stóp w czasie ciosów. Jesli ktoś tak uczy tzn , że nie uczy prawdziwego boksu, bo skrety stóp są nieprawdłowe, z róznych wzgędów. Owszem skręty stóp wystepuja w innych sztukach walki, kick boxink, mma i ma to swoje uzasadnienie, natomiast nigdy w boksie ! Jezeli chodzi o boks to tylko "krawedziujemy" stopami, jest to jakby podniesienie lekko stopy na palcach tak ze czujesz jak łydki se napinajaSmile, no ciezko to wytłumaczyc, ale chyba zozumiesz o co chodzi


Rollins? Dawno ktos tu takiego kwiatka nie posadzil.Rolleyes


Stan w klasycznej pozycji/gardzie i zadaj mozliwie najmocnieszy prawy prosty/sierpowy. By sila byla optymalna, skret stopy i analogicznie calego ciala wzwyz to cos naturalnego. Praktycznie kazde zdanie Twoim poscie jest nieprawda.

Samo pytanie jest po prostu dziwne. To jakby zapytac, czy przy ciose trzeba robic skret w tlulowi. Oczywista oczywistosc, ze tak trzeba, inaczej wygladalbys jak paralityk. Nikt przeciez nie wciska, ze tak jak czesto bil ze skretem Tyson(o Mike zawsze pisano, ze jego ciosy ida z nog, z calytm skretem, stad ta sila-z zajebostej techniki!!), czy nawet Floyd(slynne preawe gdzie idelanie widac prace prawej stopy-mam rozumiec, ze Floyd robi to zle?), to koniczna koniecznosc. Ale chyba nikt nie ma chyba watliwosci, ze gdyby przykleic stopy do ziemei i uderzac ciosy, to nijak nie idzie tego robic, mocno, dynamicznie bez pracy jaka zawsze wykonuja nog.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2015, 11:29 PM
Post: #10
RE: Skrętka na nogach przy prostych i sierpowych
Powiem ci tak trenowałem kiedyś mieszane sztuki walki i faktycznie tam uczony byłem że "od skretu stopy cios sie zaczyna" i ten skret musi yc wyrazny. Pozniej trenowałem boks u oswiadczonego trenera z tzw "starej szkoły" i on mnie nauczył "krawedziowania" i że nadmierny skręt stopy jest błedem i w praktyce zobaczyłem ze to racja..Piszesz "By sila byla optymalna, skret stopy i analogicznie calego ciala wzwyz to cos naturalnego". Ja tego nie nieneguje, by siłą była optymalna robimy włąsnie "krawedziowanie". Także byc może piszemy o tym samym tylko innymi słowamiSmile. Ja po prostu twierdze, że nadmierny skret stopy jest błedem technicznym. Wiadoma rzecz ze ciosy z przyklejonymi stopami nie będa dynamiczne, szybkie, silne bo nie napedzimy wtedy ciała. W ogóle zacznijmy od tego ze prawa stopa (tzn zakroczna, bo u mankut to lewa Smile) jest ciągle podniesiona, w sensie pieta, żeby była jasnoscSmile. Zreszta wąłsnie pytanie jest troche dziwne i ciezko to się słowami tłumaczy. Zapewne na sali okazałoby się ze mowimy o tym samymSmile. PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości