Ankieta: Piątkowska vs Brodnicka
Brodnicka wygrywa przez KO
Brodnicka na punkty
Piątkowska wygrywa przez KO
Piątkowska na punkty
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 1.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brodnicka i Piątkowska
15-03-2015, 08:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2015 12:35 PM przez Gogolius.)
Post: #1
Brodnicka i Piątkowska
Oto sparing Brodnickiej z Piątkowską sprzed dwóch lat:




Ciekawe czy dojdzie w końcu do pojedynku naszych dwóch Pań i kiedy? Na tym sparingu widać, że Piątkowska jest szybsza ale za to słabsza od swojej imienniczki.

Która Waszym zdaniem w ciągu tych dwóch lat zrobiła większy postęp i byłaby faworytką takiego pojedynku?

Ja stawiam na Piątkowską. Wydaje mi się, że walczy trochę inteligentniej od Brodnickiej. Z niej za to jest naprawdę niezły taran a sama walka byłaby zapewne bardzo dobrym widowiskiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2015, 09:20 PM
Post: #2
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
(15-03-2015 08:36 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  Która Waszym zdaniem w ciągu tych dwóch lat zrobiła większy postęp i byłaby faworytką takiego pojedynku?

Ciężko stwierdzić, która zrobiła większy postęp. Wydaje mi się, że obecnie prezentują mniej więcej podobny poziom, faworytki tutaj nie widzę.
Nie sądzę by miały spotkać się w najbliższej przyszłości ze sobą w ringu, być może za jakiś czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 09:16 AM
Post: #3
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Niech zdobędą pasy i wtedy walczą, teraz to nie ma najmniejszego sensu.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 12:37 PM
Post: #4
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Jeszcze rok temu w ciemno postawiłbym na Piątkowską, ale dziś wydaje mi się, że większe postępy robi Brodnicka. Dawno nie widziałem w akcji "Tygrysicy", więc jak coś zawalczy, to będzie łatwiej je porównywać.
Zgadzam się również, że na dzień dzisiejszy walka nie ma sensu. Boks kobiet jest średnio obsadzony i niech najpierw coś zdobędą. Potem niech ze sobą zawalczą. Może już w jakiejś unifikacji? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 02:36 PM
Post: #5
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Przypuszczam, że w tym roku przynajmniej jedna z nich zmierzy się w walce o tytuł. A unifikacja pasów przez którąś z Polek była by dodatkowym smaczkiem. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 02:57 PM
Post: #6
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Dokładnie, w boksie damskim nie potrzeba wiele żeby się dobić do walki o pas. Spokojnie mogą iść swoimi drogami i bezpośrednia walka nie jest im do niczego potrzeba, a może tylko przyblokować jedną z nich. Po zdobyciu pasów prze obie, albo chociaż przez jedną z nich, będzie można myśleć, teraz ma to niewielki sens. I sportowo i medialnie lepiej to wyjdzie jeżeli najpierw zostaną mistrzyniami.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2015, 05:43 PM
Post: #7
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Cytat:W każdym wywiadzie Ewa Brodnicka jest pytana o walkę z tobą. Nie męczy was sytuacja, w której walczycie ze sobą tylko na słowa?
Ewa Piątkowska: Trochę już mnie męczą dywagacje na temat mojej walki z Brodnicką. Chciałabym, żebyśmy wyszły do ringu i raz na zawsze zakończyły ten temat.

Czyli będziesz dążyła do takiej walki?
Na walkę z nią jestem chętna od dwóch lat. Początkowo Ewa się nie zgadzała, ale jak pojawiła się możliwość naszego spotkania na Polsat Boxing Night, zmieniła zdanie. Ostatecznie walka kobiet na tej imprezie nie doszła do skutku, lecz w tym roku ma być inaczej. Uważam, że moja walka z Ewą byłaby najlepszym zestawieniem. Jesteśmy na podobnych etapach kariery i wiele osób chętnie zobaczyłoby nasz pojedynek. Niemal w tym samym czasie zaczęłyśmy uprawiać boks amatorski, trenowałyśmy nawet w tych samych klubach. Ewa ma trochę większe doświadczenie w walkach w kaskach, bo ja przed przejściem na zawodowstwo na trzy lata porzuciłam boks na rzecz rugby.

Na ringach zawodowych zaczynałyście na tych samych galach.
W boksie zawodowym stoczyłyśmy dwie pierwsze walki na tych samych galach, następnie podpisałyśmy kontrakty z innymi promotorami i nasze drogi się rozeszły.

Obie nie miałyście łatwych początków w świecie zawodowego boksu.
Początki były bardzo trudne, bo żadna duża grupa promotorska nie chciała inwestować w kobiety. Polskie pięściarki były jedynie wysyłane za granicę, by nabijać rekordy lokalnym faworytkom. Dzięki naszej determinacji w tej chwili bokserki przychodzą na gotowe – nie muszą już przekonywać promotorów do inwestowania w kobiety, a efektem jest pierwsza w historii walka żeńska na Polsat Boxing Night.

Na Polsat Boxing Night chciałaby wystąpić również Sasha Sidorenko.
Wiem, że boksowała praktycznie całe swoje życie, ale w boksie zawodowym jest na razie zawodniczką z jedną walką na koncie, w której nie zachwyciła.

Brodnickiej od kilku miesięcy jest bardzo dużo w mediach. Czy szum jaki robi wokół siebie nie przerasta jej sportowych możliwości?
Nigdy nie ceniłam sportowych umiejętności Ewy. Przyjmuje dużo ciosów, a ja mam czym uderzyć. To nie byłaby nawet najtrudniejsza z moich dotychczasowych walk. Ewa nie potrafi dominować w ringu. Dostaje zawodniczki, które z innymi przegrywają przed czasem i męczy się z nimi do końcowego gongu. Nigdy nie powaliła nikogo na deski, a żadna z jej rywalek nie traktuje boksu poważnie. Kiedy Brodnicka zmierzy się z prawdziwą profesjonalistką, która tak jak ona poświęca się w stu procentach boksowi, źle się to dla niej skończy.

Masz zdecydowaną opinię na jej temat.
Nie tylko moim zdaniem przegrała już ostatnią walkę. Włoszka, która ją zdominowała, w swojej kolejnej walce czołgała się po ringu już w drugiej rundzie i nie była w stanie kontynuować pojedynku, a spotkała się z zawodniczką wagi lekkiej. To pokazuje klasę sportową Ewy. Brodnicka cieszy się, że wystąpi na Polsat Boxing Night, ale może jej to nie wyjść na dobre. Uważam, że na dzień dzisiejszy przegrywa ze mną przed czasem, a z Sidorenko na punkty. Chyba że sędziowie znowu podarują jej zwycięstwo.

Ciągle jesteście z Brodnicką na ścieżce wojennej?
W mediach często pojawiają się informacje o naszej rzekomej niechęci do siebie, ale wszystko to jest mocno przesadzone. Nie zapraszamy się na kawę, ale gdy spotkamy się gdzieś przypadkowo, zamieniamy parę zdań. Oczywiście konkurujemy ze sobą, ale prawda jest taka, że pomagamy sobie nawzajem. Każdy sukces sportowy lub medialny polskiej pięściarki pomaga pozostałym zawodniczkom. W przypadku walki z Brodnicką, będę myślała tylko o aspektach sportowych. źródło
Piątkowska ostro pojechała po Brodnickiej. Big Grin Cóż najwyraźniej walka coraz bliżej. Ja kibicuję Piątkowskiej - życzę powodzenia i mam nadzieję, że obydwie panie zobaczymy na jesieni w ringu. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2015, 09:21 AM
Post: #8
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Jestem za Piątkowską , , Brodnicka fajna kobieta, ale nie jest taka utalentowana jak ją malują w mediach, Męczyła się niemiłosiernie z surową Włoszką,prawie przegrała tą walkę, spora liczba ekspertów tak uważa, po walce z Brodnicką ta sama Włoszka została rozbita przez inną słabą zawodniczkę, , więcej potencjału widzę w Ewce Piątkowskiej, ma zadźiorność w sobie ta kobieta
Dobrze porusza się po ringu, noc cóż niech walczą ze sobą obie panie, najlepiej na PBN, obu życzę powodzenia w karierze,
Cecylia jednak mimo słabego ciosu, techniką bije je na głowę na ten czas,,,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2015, 09:27 AM
Post: #9
RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
Wydaje mi się, że wbrew temu co mówi jedna i druga to byłoby bardzo wyrównane starcie i tak naprawdę wszystko w rękach sędziów punktujących poszczególne rundy. Brodnicka jest fajną laską, ale boksersko to mam wątpliwości czy góruje zdecydowanie w jakimś elemencie nad Piątkowską.
Taka walka na pewno dobrze się sprzeda, ale czy jeszcze nie jest za wcześnie na taki pojedynek? Może niech najpierw nasze dziewczyny osiągną coś więcej na arenie międzynarodowej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2015, 10:14 AM
Post: #10
Bug RE: Brodnicka - Piątkowska (sparing)
(25-06-2015 09:27 AM)Martin napisał(a):  Może niech najpierw nasze dziewczyny osiągną coś więcej na arenie międzynarodowej...
A jakie są szanse, że osiągną coś na arenie międzynarodowej? Szkoda czasu. Mają po 30-31 lat i teraz ze sportowego punktu widzenia jest najlepszy moment na ich walkę. Przynajmniej trochę zarobią na PBN, bo ani porażka za wiele nie ujmie, ani zwycięstwo za wiele nie da, za to kibice dostaną ciekawe show.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości