Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prospekci na emeryturze
22-01-2015, 04:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2015 04:55 PM przez saliman1.)
Post: #1
Prospekci na emeryturze
Stworzyłem temat w którym można podawać przykłady bokserów, którzy kończyli kariery nie rozwijając do końca swojego bokserskiego potencjału.

Chyba jeden z dziwniejszych przypadków...
[Obrazek: 180px-SamsonGym.jpg]
Pan na zdjęciu to Saengmuangnoi Lukchapormasak. Jak mają w zwyczaju zawodnicy z Tajlandii w ringu przyjmował różne pseudonimy. Występował głównie jako Samson Dutch Boy Gym, choć zdarzało mu się walczyć też jako...Samson Toyota-Thailand Huh Ale przejdźmy do rzeczy. Samson zadebiutował w 1992 r., a w swojej czwartej walce zdobył tytuł WBF wagi super muszej. Taj obronił pas...38 razy. Pretendentami do tytułu byli często bokserzy bardzo dobrzy (Hugo Rafael Soto, Diosdado Gabi, Rolando Pascua). W 2002 r. Samson zakończył karierę z rekordem 43(36)-0-0 Exclamation Miał wtedy niespełna 30 lat. Mimo wyśmienitego rekordu nigdy nie walczył o żaden ważny pas. Niesamowita sprawa. Bokser w sile wieku (choć mając na uwadze liczbę walk oraz karierę w Muay Thai mógł być mocno "wyeksploatowany") z genialnym rekordem i talentem odchodzi walcząc na uboczu bokserskiego świata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2015, 05:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2015 05:22 PM przez CCConeser2.)
Post: #2
RE: Prospekci na emeryturze
Nie raz widziałem ten profil na boxrec. Czy ja wiem, czy to taki "prospekt". Bumobijski pas to i rywali nie byli lepsi. 3 dość znane nazwiska w rekordzie, nic więcej.

Równie dobrze można napisać np. "Nordin Ben Salah", który na 39 walk miał 2 porażki, wygrywając rewanżach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2015, 05:34 PM
Post: #3
RE: Prospekci na emeryturze
Wilder też niby bumobijca, a okazał się świetnym bokserem. Facet mógł zarówno wtopić w poważnej walce jak i okazać się nową gwiazdą. Nie przekonamy się już o tym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 05:09 PM
Post: #4
RE: Prospekci na emeryturze
Nenad Borovcanin
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer

Facet napompował rekord, zdobył pasek interim WBO European i słuch po nim zaginął.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2015, 10:07 PM
Post: #5
RE: Prospekci na emeryturze
Pier-Olivier Côté swego czasu był mocno promowany. Nieaktywny już 2,5 roku, ciekawe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości