Ankieta: Kto wygra walkę Floyd vs Manny
Floyd na pkt
Floyd przed czasem
Remis
Manny na pkt
Manny przed czasem
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
02-02-2012, 10:54 AM
Post: #1
Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Witam

Po wybraniu Cotto na przeciwnika Floyda zaczęły chodzić głosy, że to dobitka po Pacquiao. Byli nawet inteligenci, którzy twierdzą, że dzieki temu Floyd zapisał się w histori jako No 2 zaraz za Mannym. Niestety, idąc tym tokiem myślenia, wasz Pacquiao nie powinien się wogóle w tej histori zapisać. Twierdzicie, że Floyd dobija po Pacquiao?! Więc o to ostatnie kilka walk Pacquiao:

Juan Manuel Marquez- PRZEGRANA NA PKT

David Diaz-nic takiego...

Oscar De La Hoya-odwodniony, ważnie w dniu walki, dobitka po Floydzie, choć w tej walce wypadł świetnie

Hatton- Dobitka po Floydzie, nic dodać nic ująć

Cotto- Obity wcześniej przez Margarito i raczej po słabej walce z Clotteyem

Joshua Clottey- no to już jest jakieś nieporozumienie

Antonio Margarito- zdeklasowany 2 walki wcześniej przez Mosleya

Shane Mosley- po przegranej z Floydem, i katastrofalnej, tragicznej, aż trudno znaleźć słowa, walce z Morą

Juan Manuel Marquez- kolejna przegrana na pkt, jednak tym razem ośmieszenie i kompromitacja 117-111, też swego rodzaju dobitka po Floydzie

Więc połowa ostatnich walk Pacquiao była z dobitkami po Floydzie, pomijając już fakt, że przegrał dwie walki.

Co do ostatnich przeciwników Floyda:

Oscar De La Hoya-wszyscy widzieli jak świetnie się spisał i jaka dobrą walkę dał Floydowi, aż na tyle dobrą, że fani Mannyego mogli sami siebie oszukiwać, że Floyd tą walkę przegrałBig Grin

Ricky Hatton-niepokonany mistrz dwóch kategorii wagowych, nic nie trzeba dodawać

Juan Manuel Marquez-król wagi lekkiej, dwukrotny pogromca Pacquiao(teraz już trzykrotny)

Shane Mosley-aktualny mistrz świata w wadze półśredniej po pokonaniu, albo raczej zdeklasowaniu Margarito, z resztą wszyscy widzieli drugą rundę walki z Floydem. Na walke z Floydem zasłużył walką z Margarito, na walke z Mannym przegraną z Floydem i tragiczną walką z Morą

Victor Ortiz-młody aktualny mistrz świata kategorii półśredniej, autor walki roku, w swoim prime, nie odwodniony cień

Więc jak ktoś chce jeszcze chce stawiać Mannyego w czym kolwiek wyżej od Floyda, to niech się zastanowi... Może, że był mistrzem w ośmiu kategoriach wagowych? Po pierwsze w sześciu. W wadze muszej? Mistrzostwo to jest, ale to nie jest poważna waga. Poza tym nie został tam mistrzem bo jest lepszy od Floyda, tylko dlatego, że urodził się mnijeszy i lżejszy. Pomijając fakt, że został tam dwa razy znokautowany.. W wadze super piórkowej? Nigdy nie był mistrzem w tej wadze, bo przegrał z Marquezem.

Rekord Floyda Mayweathera Jra brzmi 42-0 26 KO
Rekord Mannyego Pacquiao brzmi 52-6-1 38 KO

Nie ujmuje niczego Mannyemu, bo mimo wszystko zaszedł daleko, szacunek dla niego, ale nazywanie go królem P4P albo najlepszym pięściarzem wszechczasów to jest no... kpina. W ostatnich 2 latach, był tylko napompowaną maszynką do obijania odwodnionych emerytów, cieniów i rozbitków. Ten wielki Manny Pacquiao to tylko zwykła iluzja.. Tak jak mówił Sergio Martinez: "Top Rank stworzyło kogoś kto nie istnieje" Niestety, ale taka jest prawda...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 11:45 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2013 09:03 AM przez Metzger.)
Post: #2
Bug RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Nastawienie autora postu jest wyraźnie anty-pacmanowskie, ale to jest zrozumiałe skoro jest fanem Marqueza. Ale w sumie trudno się z nim nie zgodzić. Fakt, wszystko wskazuje na przewagę Floyda, ale każdy widzi kto unika walki.

Druga sprawa - argument o "niepoważności" wagi muszej jest wyjątkowo naciągany.

I na koniec: trzeba skończyć z nazywaniem posiadaczy pasa mistrzami! To jest mylące. Mistrz to ktoś najlepszy, to numer 1 w jakiejś dziedzinie. A skoro takich "mistrzów" jest kilku, to co z nich za mistrzowie? Jak ktoś nieznający się na boksie słyszy gdzieś, ze Powietkin jest "mistrzem federacji WBA", to myśli, że jest to najlepszy bokser na świecie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 11:50 AM
Post: #3
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Czy takiego wpisu nie widziałem czasami na boxingnews.pl?

A co do podsumowania, to jak najbardziej słuszne, w moim odczuciu Manny jest bokserem jednowymiarowym, w tym swoim jednym wymiarze, ataku, stanowczo powyżej przeciętnej, a nawet - nie boję się tego stwierdzenia - genialnym, natomiast przy Floydzie wypada blado. Mój brak sympatii do pozasportowych zachowań Floyda nie ma tu nic do rzeczy i nie przysłania mi faktów.

Ale w sumie Muhammada A. uwielbiam, a za pozasportowe gadki również mógłbym go tępić. Tak jak i Tysona... Floyd jest wielkim tego sportu, Pac jest wielkim tego sportu, ale wg mnie nawet (nierealna) przegrana Money'a z Mannym, nie postawi tego drugiego wyżej w mojej osobistej hierarchii.

Niemniej, w historii obaj się zapiszą i to wielkimi literami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 11:53 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2013 09:12 PM przez BESTIA.)
Post: #4
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Dodajmy że Many był cięzszy od Oskara,Floyd też nie powinien mieć 0 w rekordzie przegrał pierwszą walkę z Castilio.
Floyd Joy Mayweather ma większy zasięg ramion,jest tak samo szybki,ma lepszą obronę,technika,spryt to wszystko przemawia za Floydem.Floyd na pkt
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 12:20 PM
Post: #5
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Pac Man nie przejdzie przez obronę Floyda
A co do walki Money'a z Ortizem nie było to do końca normalne zwycięstwo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 12:33 PM
Post: #6
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Ani jeden ani drugi z ciotami nie walczyli. Obaj pokonali wartościowych rywali, choć rzeczywiście Floyd tych naprawdę cennych zwycięstw w dobrym stylu ma więcej. Wszystko to przestałoby mieć znacznie, gdyby tylko wyszli do ringu. Gdyby... Żeby...

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 01:44 PM
Post: #7
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Nie ma nawet sensu porównywać, od lat królem p4p jest jeden bokser, nielubiany przez wielu, uznawany za "złego", ale uwielbiany przez ekspertów - żywa legenda Floyd Mayweather.

Uważam, że Manny jest co najwyżej na poziomie Marqueza, a widzieliśmy, co zrobił Floyd z tym ostatnim (cóż, może JMM był źle przygotowany, w złym limicie, ale został wręcz zneutralizowany).

Jednak i tak walki Pac-FMJ po prostu nie będzie, więc takie dywagacje to tylko zabawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 03:42 PM
Post: #8
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Ja do rywali Pacquiao dodałbym jeszcze Moralesa i Barrere. Szkoda, że Floyd nie walczył z tymi meksykańskimi wojownikami, bo na pewno mielibyśmy dobre walki. Co do ich wspólnej walki, to jak ktoś kiedyś napisał "najlepszy moment na to starcie już minął". Niestety to prawda, jeszcze 2 lata temu powiedziałbym, że Filipińczyk wygra, a teraz jestem pewien, że zostałby wypunktowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 06:14 PM
Post: #9
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Napiszmy też, że ten mały filigranowy Pacmanik był w swoich najważniejszych walkach cięższy od przeciwnika(Morales, Barrera, Marquez, De la Hoya). W przeciwieństwie do Floyda, który zazwyczaj był tym lżejszym w dniu walki od przeciwnika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 12:10 AM
Post: #10
RE: Przeciwnicy Pacquiao a przeciwncy Floyda
Każdy widział jak walczył Pacman z Juanmą. Poprostu mu nie idzie z zawodnikiem kontrującym z dobrą defensywą. JMM jest w tym bardzo dobry, ale jak dla mnie to Floyd jest ideałem takiego zawodnika. To się nazywa dopiero amerykańska szkoła boksu, walczy jak Toney w swoim prime. Zauważyłem i stwierdziłem, że Pacmanowi będzie ciężko, ale to bardzo ciężko przedrzeć się do Moneya, a gdy już się przedrze to sądzę, że Piękniś wykona akcję zakrok-kontra z prawej i pomoże mu w tym również zasięg. Floyd na pkt.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości