Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosja - Nowa Potęga?
29-12-2014, 08:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 08:34 PM przez BMH.)
Post: #31
RE: Rosja - Nowa Potęga?
(29-12-2014 07:54 PM)Metzger napisał(a):  Nie ma problemu, każdy ma prawo być niedouczonym matołkiem Wink

Rsc sie uspokoli, to ten rozwina skrzydla. Czy to naprawde niektorzy musza czytac te wszystkie portale pol wieku, zeby dorosnac i nie osmieszac sie tym nieustannym trollingiem i wywyzaniem sie?

Ciekawy temat, ale przeciez zawsze sie znajdzie ktos, komu zalezy na rozjebaniu dyskusji i szukaniu dziury w calym.
Rosja dzis to faktycznie potega, a mam wrazenie, ze za kilka lat moze wygladac to jeszcze lepiej. Mam nadzieje, ze kiedys w PL przyjdzie taki czas, ze nasze chlopaki tek beda "zamiatac" jak Rosjanie.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 09:56 AM
Post: #32
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Bardzo ciekawy temat i ciekawe zestawienie najlepszych rosyjskich bokserów zawodowych. Osobiście dorzuciłbym do niego jeszcze Wischana Murzabekowa w półśredniej. Widziałem go jeden raz w akcji, ale zrobił na mnie duże wrażenie. Ma przydomek "Mały Tyson" i rzeczywiście walczy w sposób przypominający Tysona. Te same niskie uniki, ciosy wyprowadzane z pozycji kucznej itp, no i oczywiście petarda w łapie też jest. Murzabekow ma tylko 166 cm wzrostu, więc w półśredniej musi walczyć z dużo większymi, ale chyba dużo się naoglądał akcji Mike'a i stara się go naśladować z niezłym skutkiem.

Co do sporu o pisownie, to apeluję o tolerancję. Niech każdy pisze, jak mu pasuje. Mnie kiedyś denerwowało pisanie rosyjskich nazwisk w angielskiej transkrypcji, ale teraz rozumiem ludzi, którzy to robią. Jak ktoś w szkole nie uczył się rosyjskiego, to rzeczywiście może mieć problem. Powinno się pisać fonetycznie, tak jak się słyszy, ale najpierw trzeba dobrze usłyszeć, żeby dobrze napisać. Tymczasem nasi komentatorzy przekręcają rosyjskie nazwiska w tragiczny sposób, a zachodni jeszcze bardziej. Literowanie z cyrylicy też nie zawsze jest skuteczne, bo są różne niuanse.Np. jeżeli po spółgłosce "ł" następuję miękka samogłoska ja, je, ju lub jo, to z "ł" robi się "l", a samogłoska traci miękkość, czyli staje się zwyczajnym a, e, u lub o. Dlatego czytamy Kowalow, a nie Kowaliow, Lachowicz, a nie Ljachowicz. Na tej samej zasadzie Lenin, a nie Lienin ani Ljenin.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2015, 03:47 PM
Post: #33
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman z podziwem wypowiada się o pięściarzach z Rosji, z pogromcą Krzysztofa Włodarczyka Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO) na czele. - Rosjanie dominują dzisiaj w bokserskim świecie - mówi.

Czyżby WBC miało w tym jakiś interes?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2015, 03:08 PM
Post: #34
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Nie ma bata. Rosjanie muszą mieć jakąś super fabrykę, która po prostu montuje takich bokserów. Wink Big Grin

Trzeba dorzucić jeszcze następnych:

Dimitrij Biwol (3-0, 3 KO)
Siergiej Kuzmin (3-0, 1 KO)
Jegor Mechoncew (9-0, 7 KO)


Więcej o nich napisano tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 05:39 PM
Post: #35
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Biwol, dwa tygodnie do walki w Stanach a on jeszcze nie zna swojego przeciwnika. Myślałem, że po efektownym zwycięstwie nad Jacksonem Juniorem dadzą mu kogoś jeszcze ciut lepszego aby był progres ale raczej nie zanosi się na to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 11:32 AM
Post: #36
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Przeciwnikiem Biwoła będzie brazylijski journeyman Cleiton Conceicao i nie wyobrażam sobie innej opcji, niż Biwoł przed czasem. Natomiast rywalem Kuzmina będzie Rodney Hernandez. Żaden wybitny bokser, ale typ twardziela, który nigdy nie przegrał przed czasem. Jeżeli zostanie znokautowany przez Kuzmina, będzie to świadczyło o sporych możliwościach Rosjanina.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2016, 04:35 PM
Post: #37
RE: Rosja - Nowa Potęga?
rosjanie zawsze byli świetni i prawdopodobnie zawsze będą, wielki kraj z dużym zasobem zapalonych bokserów
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2016, 10:37 AM
Post: #38
RE: Rosja - Nowa Potęga?
Biwoł wygrał z Conceicao przez ko w 4 rundzie po wcześniejszych 4 nokdaunach. Kuzmin pokonał jednogłośnie Hernandeza. Widziałem go kiedyś w amatorskiej walce i to jest raczej bokser w typie Głazkowa, szybki, techniczny, ale o przeciętnych warunkach fizycznych i niezbyt silnym ciosie. "Skorieje tiechniar, cziem rubaka" - jak by powiedzieli Rosjanie. To chyba za mało, żeby dojść na szczyt dzisiejszej HW.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2016, 01:56 PM
Post: #39
RE: Rosja - Nowa Potęga?
W Niedzielę rosyjski prospekt wagi półciężkiej Sergiej Ekimow zawalczy w Rydze z Artursem Kulikauskisem. Mając w pamięci walkę Łotysza z Kalengą warto zainteresować się tym pojedynkiem, bo może to być wał roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2016, 09:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016 09:49 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #40
RE: Rosja - Nowa Potęga?
(19-02-2016 10:37 AM)Hugo napisał(a):  Biwoł wygrał z Conceicao przez ko w 4 rundzie po wcześniejszych 4 nokdaunach.
Jest może dostępna ta walka gdzieś w necie?

(19-02-2016 01:56 PM)saliman1 napisał(a):  W Niedzielę rosyjski prospekt wagi półciężkiej Sergiej Ekimow zawalczy w Rydze z Artursem Kulikauskisem. Mając w pamięci walkę Łotysza z Kalengą warto zainteresować się tym pojedynkiem, bo może to być wał roku.
Całkiem możliwe, że Ekimow zakończy to przed czasem i punktowi nie będą musieli się wykazywać przebiegłością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości