Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jack Culcay
24-12-2014, 09:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2014 10:29 PM przez CCConeser2.)
Post: #1
Jack Culcay
[Obrazek: culcay.jpg]
Jack Culcay - aktualny mistrz Europy w kategorii lekkośredniej. Fajny bokser, kiedy trzeba efektowny, ale czy warunki i umiejętności pozwolą mu kiedyś sięgnąć mistrzostwa świata? Culcay ma już za sobą trudne walki z mało znanymi bokserami (Guido Nicolas Pitto, Isaac Real). Z kim go widzicie?

JPaassasaaasas
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2014, 12:11 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2014 12:15 AM przez CCConeser2.)
Post: #2
RE: Jack Culcay
Cedric Vitu oficjalnym pretendentem dla Culcaya.
Francuz ma na koncie SD z Rabczenką (Chciałem obejrzeć, ale YT mi strasznie tnie, jakby ktoś miał link do pobrania, bardzo chętnie). Grono świetnych europejczyków w rankingu, Culcay chyba straci pas. Zobaczmy jak to wygląda:

Challenger:Cedric Vitu
1.Orlando FIORDIGIGLIO (Baaaaardzo młody zawodnik (licząc włoskich bokserów). Fiordgiglio (łatwiej sie czyta niż pisze), to bokser o dobrej technice, ciosie i umiejętnościach. Jego główną bronią jest lewy sierpowy, ale jak narazie jego najlepszym rywalem był Ruben Varón, którego skończył lewym w siódmej rundzie. Posiadacz pasa EBU-EU. (Atrakcyjność pojedynku:4-/5
2.Brian Rose (Jeśli przyszłoby mi układać ranking europejski w tej kategorii, dałbym Rose'owi pozycję 3-5. Rose to dobry bokser o bardzo dobrej technice, ale nic więcej. Demetrius Andrade pokazał, że Rose nie jest gotowy i prawdopodobnie nigdy nie będzie, żeby walczyć na poziomie światowym. Według mnie jest to jeden z najlepszych rywali dla Culcaya). Atrakcyjność pojedynku:4++/5
3.Isaac Real (Ciekawy bokser, dobry cios, reszta raczej na przeciętnym poziomie. Real to były mistrz Europy, który tytuł stracił, przegrywając właśnie z Culcayem, po dość "problematycznym" werdykcie. Rewanż? Chętnie zobacze, ale nie byłbym jakiś mega zadowolony) Atrakcyjność pojedynku:4/5
4.Liam Smith (Nie wiem nic zbytnio o nim. Rekord jest, rywale na poziomie krajowym są, dobra kariera amatorska, idealny wiek na atak tytułu europejskiego, ale nie mam zdania. Atrakcyjność pojedynku:?/5
5.Guido Nicolas Puitto (Puitto przegrał rewanż uczciwie, więc po co walczyć z tym samym rywalem trzeci raz? To jakieś PVP? Puitto ma również hiszpańskie obywatelstwo, dlatego jest w rankingu europejskim) Atrakcyjność pojedynku:3+/5
6.Sergey Rabchenko (Rabchenko to bokser stawiający siłę nad techniką. Byle lepszy bokser, nawet journeyman i Białorusin ma kłopoty. Moim zdaniem przegrał z Bradleyem Prycem, w 2011 r., ale umie wywierać presję, pojedynek na pewno byłby emocjonujący). Atrakcyjność pojedynku:4+/5
7.Roberto Santos (To jest mój faworyt do starcia z Culcayem. Dlaczego? Santos to twardziel, on się nie cofa. Hiszpan ma na rozkładzie dwukrotnie (bo tyle razy powinien wygrać) Dominika Britscha, niemiecką nadzieję na tytuł. Styl Santosa opiera się na nieustannym ataku sierpami i podbródkami). Atrakcyjność pojedynku:5!/5
8.Sebastien Madani ("ósemka" rankingu w ogóle do mnie nie przemawia. Może gdyby nie te dwie walki z Andersonem Claytonem (porażka i remis, były rywal Jonaka) traktował bym go jako zagadkę, ale teraz wiem, że urwałby z 3. rundy, przegrywając jak Salim Larbi) Atrakcyjność pojedynku:2++/5
9.Ruben Varón (Strasznie wypalony i wiekowy bokser. Poległ wyraźnie w pojedynku z numerem 1. tego notowania. Reszta Hiszpanów w tym rankingu zjada go bez problemu) Atrakcyjność pojedynku:2--/5
10.Lenny Bottai (Wiekowy bijak. Umiejętności co najwyżej przeciętne, próbuje się ruszać, balansować, ale wygląda to strasznie powolno, tragicznie wręcz. Charlo łatwo go załatwił i myslę, że z tym stylem Culcay też by to zrobił) Atrakcyjność pojedynku:2+/5
11.Dmitri Nuklin (Mimo, iż rywale Ukraińca nie prezentują się dobrze, to on sam całkiem nieźle. Leworęczny bokser o świetnej defensywie, poprawnej technice, mógłby być ciekawym rywalem, a wiadomo Niemcy lubią "niespodzianki". Atrakcyjność pojedynku:3++
12.Emmanuele Della Rosa (Przegrał z Realem, ale był bokserem lepszym, prowadził nawet na punkty po 3. nokdaunach. Brak silnego ciosu i ofensywny styl, szczególnie w półdystansie Culcayowi by strasznie pasował) Atrakcyjność pojedynku:3/5
13.Steffano Castelucci (Gościu "półśredni", wszystkie ważne walki przegrał (w tym ostatnią, dwa miesiące temu z Fiordgiglio (nr.1). Nie chciałbym tego widzieć, szybka robota) Atrakcyjność pojedynku:1-/5
14.Jacier Roche (Przegrał przez poddanie z Santosem. Wygrana nad numer 20. tego rankingu nie daje mu zbytnio chwały) Atrakcyjność pojedynku:1++/5
15.Ivan Sanchez (0 poważnych zwycięstw, a gdy doszło do jego pojedynku z numerem 3. rankingu, to zaliczył porażkę. Nie chce tego widzieć, jedna z najgorszych opcji. 1--/5
16.Karim Merroudj (Postawił twardy opór, ale nie zrobił wystarczająco, żeby wygrać. Szczerze? Nie chce znowu tego samego zestawienia. Atrakcyjnosć pojedynku 2+/5
17.Frank Horta (To już raczej journeyman, ale za to wciąż potrafiący sprawiać niespodzianki? Czy sprawiłby niespodziankę z Culcayem? Nie sądzę. Atrakcyjność pojedynku:2+/5
18.Jean Hamilcaro (Nie znam, nie sądze, żeby wybrał kogoś takiego)
19.Liam Williams (Ciekawy rywal. Ma na rozkładzie zapowiadanego na przyszłą "gwiazdę" Ronniego Heffrona. Fajny styl, dobra szybkość i niezła technika. Myślę, że mógłby zdetronizować Culcaya z tronu, ale stawialbym na Niemca w takiej konfrontacji. Atrakcyjność pojedynku:4/5
20.Adriano Nicchi (Nie sądze, żeby wybrał tego rywala ze względu na pozycję i porażki ze słabymi zawodnikami).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 01:13 PM
Post: #3
RE: Jack Culcay
Jakiś włoski dzienniczek podaje, że Culcay musi się zmierzyć z nr.1 Cedrikiem Vitu w obowiązkowej obronie EBU. W tekście było też, że czy walka z Francuzem będzie w interesie Sauerland Event, czyli że Culcay może zwkaować mistrzostwo Europy. Jak włoski dzienniczek, to i włoski pretendent - Orlando Fiordigiglio - on ma zaboksować o tytuł w razie wakatu Culcaya. Wszystkie sprawy rozstrzygną się w marcu, kto z kim i gdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 02:13 PM
Post: #4
RE: Jack Culcay
Wydaje mi się, że EBU to jest właśnie poziom Culcaya. Do czołówki tej kategorii brakuje mu bardzo dużo, do tego nie jest jakoś specjalnie młody / perspektywiczny. Dla mnie walki z Pitto obnażyły jego słabości i ukazały prawdziwą skalę talentu.

Jestem ciekaw jak poprowadzi jego karierę Sauerland? Wydaje mi się, że w końcu pośle go na jedną walkę o tytuł zza ocean. Byle wcześniej Culcay nie wtopił z pięściarzem klasy kontynentalnej, co specjalnie by mnie nie zdziwiło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 11:19 AM
Post: #5
RE: Jack Culcay
Culcay jest przecietny, ale EBU jednak cos znaczy. Ja mysle, ze wysla go predzej czy pozniej na Andrade, ktory zrobi z nim to samo, co zrobil z Brianem Rose
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 09:27 AM
Post: #6
RE: Jack Culcay
Culcay zawakowal pas EBU nie podajac przyczyny. Federacja juz wyznaczyla do walki o wakat Vitu i Fiordigiglio.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 09:38 AM
Post: #7
RE: Jack Culcay
Widział ktoś Vitu w walce z Rabchenko?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości