Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki z polskiego podwórka
08-02-2015, 03:39 PM
Post: #11
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Wilku
Wszędzie są jakieś "farbowane lisy" Wink W przerwie sobotniej gali Mora - Han przełączałem na Fightbox, gdzie w WSB pokazywali mecz Wielka Brytania - Meksyk, to w ekipie z Wysp boksował Estończyk Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 04:24 PM
Post: #12
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
W wsb nie ma czasem jakiegoś zapisu który mówi o tym że w kazdej ekipie powinni być obcokrajowcy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 06:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015 06:41 PM przez RSC-2.)
Post: #13
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Jaki jest sens i cel uczestnictwa Rafako Hussars Poland w WSB?
Ciekawi mnie jak tak naprawdę wygląda finansowanie tej grupy i czy są tam w jakimś stopniu „zaangażowane” pieniądze publiczne.
Co prawda nie interesuje mnie na co p. Wiśniewski wydaje pieniądze jako większościowy akcjonariusz PBG które jest w ponad 60% właścicielem Rafako ,ale interesują mnie akcjonariusze mniejszościowi i odpisy podatkowe, oraz pozostali sponsorzy oprócz firmy Rafako ,bo tam już mogą być „pieniądze publiczne”
Poziom tej polskiej grupy bokserskiej jest żenująco niski.
Do tego w składzie tej grupy walczy coraz więcej obcokrajowców co blokuje naszym bokserom choćby pokazanie się szerszej widowni.
Gdyby jeszcze ci obcokrajowcy coś reprezentowali.
Ja nie wiem kto „zatrudnił” np. Valavicziusa.
To co ten Litwin „wyprawiał” w ringu było na sali kwitowane salwami śmiechu.
Przecież my mamy nawet juniorów lepszych od niego więc dlaczego on walczy w naszej grupie?
Jeżeli Hussars jest „zabawką” płaconą tylko z prywatnych pieniędzy to nic mi do tego.
Ale jeżeli polski podatnik daje choćby jedną złotówkę na to badziewie to ja się na to nie godzę.
Jeżeli w Rio będzie taki sam blamaż jak w Londynie należy się poważnie zastanowić komu służy ten twór pod nazwą Rafako.
Bo jeżeli nie jest on pomocny dla polskiego boksu to po co ma mieć on w nazwie słowo ‘Poland” ?
I po co mówi się że tam wyrastają polscy olimpijczycy skoro walczą tam w dużej ilości obcokrajowcy?
Ta niby Reprezentacja Polski w Boksie będzie niedługo wyglądała jak reprezentacja Kataru w piłce ręcznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 03:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2015 03:55 PM przez RSC-2.)
Post: #14
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Znowu „Husaria” przegrała .
Ale tym razem z największą potęgą bokserską czyli USA.
Wstydu by nie było, gdyby nie ostatnia walka Hryniuka zwłaszcza w kontekście jego wypowiedzi sprzed walki.
Znowu walczyło 2 obcokrajowców , którzy wbrew zachwytom polskich komentatorów niczego nadzwyczajnego nie pokazali i dalej nie wiem jaki jest cel występu obcokrajowców w reprezentacji Polski i dlaczego nasi komentatorzy tak się ‘podniecają” na ich widok w ringu.



[Ale mało kogo to obchodzi ,bo wszyscy zachłystnęli się pojedynkiem mejłeter- pakjało.
A ci dwaj panowie spotkali się wcześniej i wszystko ustalili tworząc pozory, aby gawiedź miała igrzyska, skoro od dawna tego chce.
Brak zapisu o rewanżu będzie świadczył ,że do rewanżu dojdzie tylko wtedy, gdy kasa będzie się zgadzać , a nie poprzez przymus w kontraktowym zapisie.
A ,że do rewanżu dojdzie to jest niemal pewne, bo skoro w pierwszej walce jest kasa na odpowiednim poziomie to na pewno w rewanżu będzie jeszcze większa , bo reżyserowany teatr jest na rękę obydwom.
U buka można wygrać bez problemu , ale grać się nie opłaca , bo już można przypuszczać jakie będą wyniki tego dwumeczu.


Chyba że do walki w wyznaczonym terminie wcale nie dojdzie co jest również realne ]





Ale wracając do WSB to podoba mi się system punktowania walk.
Punktuje 5 sędziów, a komputer losowo wybiera tylko trzech.
Taki system punktowania powinien być zastosowany w walkach zawodowych.
Wtedy niektórzy organizatorzy musieliby wyłożyć więcej kasy na opłacenie pięciu „sprawiedliwych” i wtedy taki „przekrętland” mógłby zbankrutować .
A w Las Vegas?
Ich byłoby zapewne stać.
Pomimo, że WSB i nasza Hussaria to bubel to jednak jest to bardziej uczciwe.
Tak samo jak ostatnio wolę iść na naszą 3 czy 4 ligę pomimo ,że poziom żenująco niski ,niż naiwnie płacić za naszą ekstraklasę w piłce nożnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 05:07 PM
Post: #15
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
(09-02-2015 06:39 PM)RSC-2 napisał(a):  Jaki jest sens i cel uczestnictwa Rafako Hussars Poland w WSB?

Nie było mnie trochę na forum i przeoczyłem ten wpis.

Myślę, że sens jest taki, aby najbardziej perspektywiczni bokserzy amatorscy w PL mieli możliwość skonfrontowania się z solidnymi rywalami zza granicy. Trochę dziwi mnie negowanie samego sensu pod tym względem. Bo co pozostaje poza WSB? Duszenie się w polsko - polskim sosie, gdzie poziom eufemistycznie pisząc - nie jest najwyższy. Utalentowany zawodnik, który nie jest konfrontowany z wymagającymi rywalami z czasem zaczyna osiadać na laurach. WSB gwarantuje, że tych kilku bokserów z potencjałem będzie mieć styczność z "boksem na poważnie" i przejdzie dodatkowe weryfikacje.

Co do zagranicznych bokserów, to się zgadzam. Odnośnie finansowania to niestety nic nowego od siebie nie dodam.

A co do poziomu sportowego "Husarzy" to jest "tak sobie" - jednak jeżeli odrzucimy WSB... To jaka jest inna alternatywa dla tych kilku chłopaków z jakimkolwiek potencjałem, aby regularnie toczyć boje z solidnymi przeciwnikami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 07:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2015 07:53 PM przez kubala1122331.)
Post: #16
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Nie będę rozwodził się zbytnio nad sensem tworzenia Husarii, bo to każdy ma już swoje zdanie. Z jednej strony trochę głupota, ale z drugiej tacy chłopcy jak Jakubowski czy Jabłoński mają okazję otworzyć sobie drzwi do wielkiego boksu. OCzywiście jest też masa średniaków, ale to już jakby efekt uboczny tego projektu. Zawodnicy zagraniczni to trochę bezsens, ale przykładowo taki Donnelly prezentuje naprawdę wysoki poziom w ringu.

Czekając na autobus, obejrzałem sobie w piątek w nocy mecz naszych chłopaków z Amerykanami. I moim zdaniem powinniśmy wywieźć stamtąd minimum jeden punkt. O ile porażka Hamzy Touby jest tylko kontrowersją (jednak moim zdaniem dość jednoznacznie wygrał ją Hamza), to o tyle przegrana Mateusza Tryca to jest zwyczajny wałek, tylko po to, żeby USA zgarnęło komplet. Trochę to przykre, że już na tym poziomie dzieją się takie rzeczy, ale cóż...

Nie wiem RSC czy podzielasz moje zdanie (jeśli w ogóle oglądałeś pojedynek), ale z mojej perspektywy właśnie tak wyglądała potyczka z USA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 03:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 03:25 PM przez RSC-2.)
Post: #17
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
@reed
Są lepsze sposoby i formy na promocję polskiego boksu niż WSB.
Sam fakt, że walki nie odbywają się jednocześnie we wszystkich kategoriach jest dla mnie niezrozumiały.
Część chłopaków siedzi, albo na trybunach, albo w domu w czasie meczu ,a walczy na zmianę tylko pięciu.
Ponadto na pięciu zawodników walczy 2 obcokrajowców co sprawia ,że jest to tylko 40% promocja polskich bokserów a i tak w Husarii nie walczą najlepsi Polacy ,bo interesy głównego sponsora , i menagera są inne niż PZB.

Ja uważam ,że powinna to być liga w której występuje reprezentacja Polski we wszystkich kategoriach wagowych coś na wzór jak kiedyś „za komuny” odbywały się mecze międzypaństwowe w boksie a w kraju funkcjonowała liga bokserska.
Wtedy byliśmy silni na ME czy IO. Na MŚ już mniej.





@kubala1122331
Uważam ,że cała czwórka oprócz najcięższego Hryniuka zaprezentowała się bardzo przyzwoicie na tle silnych amerykanów.
Nie podzielam Twojego zdania ,że Touba wygrał ten pojedynek.
Komputer wylosował punktację sędziów z Argentyny, Brazylii i Litwy .
A odrzucił punktację sędziego z Kanady i Anglii
Wszyscy trzej punktowali 48-47 czyli co prawda zwycięstwo Venegasa tylko jednym punktem .
Jeżeli chodzi o Tryca to komputer wylosował punktację sędziego z Anglii ,Litwy i Brazylii a odrzucił punktację sędziego z Kolumbii i Kanady . i tu już punktacja była wyższa.
Anglik 50-45 dla Nelsona
Litwin 49-46 dla Nelsona
Brazylijczyk 49-46 dla Nelsona


Obydwie punktacje uważam za słuszne choć obaj przegrani zaprezentowali się przyzwoicie.


Komentarz Jagiełły bardzo nieobiektywny.


Gdyby „wyrzucić” z Hussarii” wszystkich obcokrajowców to taka rywalizacja stałaby się ciekawsza dla polskiego kibica niż pojedynek mejłeter- pakjało.

Raczej nie interesuje mnie walka w barwach polskiej drużyny niemieckiego araba , Litwina czy Irlandczyka, który uparcie powtarza ,że ma serce biało-czerwone choć każdy wie ,że to nieprawda bo bardziej interesuje go jaki jest przelicznik polskiego złotego na euro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 03:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 03:56 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #18
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Kompletnie nie znam gościa ale niejaki Kamil Mroczkowski pokonał Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego z Chin Petera Kadiru. Zresztą co tam pokonał. Znokautował po prostu! Myślę, że na tego Kamila trzeb zwrócić szczególną uwagę. Chłopak ma dopiero 18 lat! Smile

EDIT: Jest nawet link z walką: https://www.youtube.com/watch?v=ZyRvpUA_...e=youtu.be
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 05:23 PM
Post: #19
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
RSC
Hryniuk zaprezentował się bardzo źle, ale pewnym usprawiedliwieniem może być to, że całkiem niedawno zastąpił Pawła Wierzbickiego, więc nie wiadomo, czy był na 100% przygotowany, a druga sprawa jest taka, że ponoć wychodził do walki przeziębiony. Także ja bym poczekał z jednoczesnym uszeregowaniem Rogera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2015, 12:24 PM
Post: #20
RE: Ciekawostki z polskiego podwórka
Jutro bardzo ciekawy mecz w WSB pomiędzy Astana [Kazachstan] a Rafako Hussars Poland i dwa bardzo ciekawe pojedynki:
1. NURSULTANOW- JABŁOŃSKI
W rankingu WSB Jabłoński jest pierwszy a Nursultanow trzeci
2. LEWIT- JAKUBOWSKI
Jakubowski jest pierwszy a Lewit drugi.


Czyli pojedynki czołowych bokserów rankingu.
Te pojedynki pokażą kto powinien jechać do Rio.

Pocieszające jest to że w tym meczu w reprezentacji Polski wystąpią sami Polacy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości