Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terminologia bokserska
24-11-2014, 06:54 PM
Post: #41
RE: Terminologia bokserska
Wach-Wiking
Sosnowski-Dragon
Helenius-Nordic Nightmare
Rekowski-Rex
Judah-Super
Hatton-Hitman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 07:22 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 07:23 PM przez saliman1.)
Post: #42
RE: Terminologia bokserska
Trochę do pośmiania. Te pseudonimy to na serio. Wystarczy sprawdzić boxrec Wink
Humberto "The Crafty Little Fox " Soto
Adam "The Swamp Donkey" Richards - koleś który walczył kiedyś z Huckiem. Smile
Tony "Punching Postman" Thorton
Juan "Hispanic Causing Panic" Lazcano - mój ulubieniec.

Ale najlepszego zostawiłem na koniec. Bokser może niezbyt wybitny, ale po prostu rozbawił mnie na cały dzień Big Grin

Martin "The Immaculate" Concepcion
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 05:40 PM
Post: #43
RE: Terminologia bokserska
(16-11-2014 01:38 AM)Gogolius napisał(a):  Deski Big Grin
Nokdaun (kd) - trafiony zawodnik pada na deski, ale wstaje zanim sędzia wyliczy do 10-ciu (w praktyce jak bokser nie jest wyprostowany na "9"to sędzia przerywa walkę),

Nokaut (KO)- bokser leży na deskach, często bez przytomności, wyliczony do 10-ciu (często sędziowie widząc, że nie ma to sensu, nie liczą)

Techniczny nokaut (TKO)- przerwanie walki przez sędziego, kiedy przegrywający bokser nie został pozbawiony przytomności. Techniczny nokaut można ogłosić, gdy jeden bokser obija drugiego, a ten drugi nie odpowiada, albo gdy bokser padł na dechy, próbował wstać, ale nie zdążył na "10" lub upadł ponownie.
Ogółem definicja i różnica między klasycznym nokautem a technicznym nokautem jest bardzo płynna.


Werdykty punktowe:

UD - Unanimous decision, jednogłośna decyzja: wszyscy trzej sędziowie punktowi ocenili, że bokser A wygrał z bokserem B
MD - Majority decision, decyzja większości: dwaj sędziowie punktują wygraną boksera A, natomiast trzeci punktuje remis.
SD - split decision: niejednogłośna decyzja: dwaj sędziowie punktują wygraną boksera A, natomiast trzeci punktuje zwycięstwo boksera B.

Analogicznie możemy mieć unanimous draw (wszyscy trzej sędziowie punktują remis), majority draw (jeden sędzia punktuje wygraną boksera A, drugi boksera B a trzeci remis), oraz split draw (dwaj sędziowie punktują remis, a trzeci wygraną boksera A lub B).

Chciałbym wrócić do werdyktów i zakończeń walk. Chodzi mi o dziwny werdykt w pojedynku Scotta Quigg'a z Rendallem Munroe w ich pierwszej walce z czerwca 2012 roku. Walka została zakończona jako TD i przyznano remis mimo iż w tabelce obok jest napisane, że walka zakończyła się już w trzeciej rundzie z dwunastu rund. O co chodzi? Ktoś się walnął przy wpisywaniu danych w wikipedii czy też może doszło do jakiegoś podwójnego nokautu, faulu bądź kontuzji?
http://en.wikipedia.org/wiki/Scott_Quigg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 05:45 PM
Post: #44
RE: Terminologia bokserska
TD to decyzja techniczna. Np. gdy bokserzy przypadkowo zderzą się głowami i jeden z nich ma tak rozwaloną twarz, że nie może walczyć dalej, to wówczas podliczane są punkty za rundy, które odbyły się do feralnej sytuacji z kontuzją i walka jest wówczas zakończona.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 05:46 PM
Post: #45
RE: Terminologia bokserska
TD= Technical Decision
Kiedy któryś z bokserów nie jest zdolny do kontynuowania walki w wyniku np przypadkowego zderzenia głowami, może nastąpić podliczenie punktów np po 4 rundach i wtedy mamy do czynienia z techniczną decyzją.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 06:20 PM
Post: #46
RE: Terminologia bokserska
Aha, dzięki za wyjaśnienie. Obejrzałem sobie właśnie tą sytuację. Quigg właśnie zaczął zdobywać przewagę w 3 rundzie, gdy nieszczęśliwie uderzył głową w twarz Munroe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 03:27 PM
Post: #47
RE: Terminologia bokserska
Dlaczego po nokdaunie sędziowie podchodzą do zawodnika i szarpią go za ręce? Jakby sprawdzali rękawice.

Oraz czy jest możliwość w dzisiejszych czasach rozegrania pojedynku bokserskiego dłuższego niż 12 rund np. 15, czy też są jakieś przepisy, które to uniemożliwiają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 03:47 PM
Post: #48
RE: Terminologia bokserska
Wydaje mi się że wycierają rękawice boksera ale nie jestem pewny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 04:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 04:04 PM przez Joker.)
Post: #49
RE: Terminologia bokserska
Moim zdaniem jest to sprawdzenie przez ringowego jak zachowują się ręce zdeskowanego boksera i czy reaguje(nie ma takiego słowa jak zdeskowany a przynajmniej nie znalazłem w słowniku ktory jebi* policje)

*edit języka polskiego oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2014, 04:33 PM
Post: #50
RE: Terminologia bokserska
(14-12-2014 03:47 PM)TomaszX napisał(a):  Wydaje mi się że wycierają rękawice boksera ale nie jestem pewny.

Tak jak pisze Tomasz... sedzia najnormalniej wyciera rekawice, po tym zetkna sie z mata ringu.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości