Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej wyczekiwane pojedynki
20-01-2012, 03:29 PM
Post: #1
Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Moje propozycje walk bokserskich, które, przy obecnym układzie sił, byłyby absolutnymi hitami, zwłaszcza w kontekście sportowym. Jedne bardziej, inne mniej realistyczne. Wszystkie potencjalnie możliwe do zorganizowania w tym roku.

1. Floyd Mayweather - Manny Pacquiao

Na tę walkę świat bokserski czeka z utęsknieniem już od kilku lat. Obecnie mamy kolejny medialny cyrk w związku z rzekomymi negocjacjami pomiędzy obozami obu panów. Nie chcę wchodzić w szczegóły, natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić, co się będzie działo, jeżeli podpiszą kontrakty.

Walka o absolutną dominację w kategorii półśredniej i setki milionów dolarów zysku. Zdecydowanie, jestem na takCool

Mój typ? Floyd nieznacznie na punkty.

2. Andre Ward - Lucian Bute

Po sukcesie Warda w Super Six, został mu do pokonania w superśredniej jeden mocny przeciwnik - rumuński król Montrealu i okolic - Lucian Bute.

Murowany hit w USA i Kanadzie, walka marzeń dla stacji Showtime, która ma kontrakty z oboma bokserami.

Mój typ? Ward dośc wyraźnie na punkty.

3. Yuriorkis Gamboa - Nonito Donaire

To starcie może być trudne do zorganizowania, gdyż dzielą ich w chwili obecnej przynajmniej 2 kategorie wagowe. Jednak Nonito jest na tyle wysoki, że może pójśc w górę po 2 zwycięstwach w super koguciej i zdobyciu jakichś w miarę znaczących pasów (p tym poniżej).

Kolejny pewny hit, również jeśli chodzi o sprzedaż walki w systemie ppv.

Mój typ? Gamboa, po kontrowersyjnej decyzji sędziów, walka bardzo blisko remisu.

4. Nonito Donaire - Toshiaki Nishioka

Cały Daleki Wschód patrzyłby z zapartym tchem na bitwę ulubieńców Filipin i Japonii. walka w miarę prawdopodobna, jako że panowie obecnie walczą w tej samej dywizji. Po zwycięstwie Donaire nad Vazquezem i zdobyciu przez niego tytułu WBO, możliwa jest unifikacja ok. maja, lub czerwca.

Mój typ? Donaire wygrywa bardzo wyraźnie, może nawet przed czasem, zostaje liderem tej dywizji i.. idzie w górę, ścigać GamboęCool

5. Brian Viloria - Hernan Marquez

...czyli pojedynek dwóch, moim zdaniem, najciekawszych zawodników kategorii muszej. Viloria chce unifikować, Marquez jest unikany i nie ma ofert, więc dlaczego by nie zorganizować walki między nimi?

Zapowiadałaby się arcyciekawa potyczka dwóch inteligentnych, ale i niepozbawionych siły uderzenia i serca do walki bokserów.

Mój typ? Marquez wygrywa w końcowych rundach, kiedy zmęczony Viloria wycofuje się, bądź poddaje go sędzia/lekarz.

6. Anselmo Moreno - Abner Mares

... czyli walka o pas The Ring w kategorii koguciej. Obaj zasługują na tę szansę, obaj są trochę niedoceniani. Moreno jest chyba najznakomitszym technikiem we współczesnym boksie (no dobra, obok Floyda), Mares z każdą walką prezentuje coraz wyższe umiejętności. Obaj są młodzi, mogą osiągnąć jeszcze bardzo wiele, także w wyższych kategoriach.

Mój typ? Zwycięstwo Moreno na punkty, po walce, która nie byłaby wcale tak nudna, jak wielu by sobie ją wyobrażało.

7. Miguel Angel Cotto - Saul Alvarez

...czyli pojedynek o pas The Ring w kategorii junior średniej. Odwieczna rywalizacja Meksyku i Puerto Rico w kolejnej osłonie - doświadczony "Junito" kontra niesamowicie utalentowany "Canelo". Miliony zapłaciłyby za to, żeby obejrzeć, jak wkładają całe swoje serca wojowników w ten pojedynek.

Mój typ? Cotto wygrywa na punkty o dość wyrównanej walce.

8. Juan Manuel Marquez - Brandon Rios

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć mojego ulubionego Dinamity i szalonego Bam Bama. Emocje gwarantowane. Kontry Marqueza i nieustanny napór Riosa mogłyby dać walkę roku. Marquez uwielbia walczyć z tego rodzaju przeciwnikami (Diaz, Katsidis), ale Bam Bam to zwierzę w ringu, jest zdolny to niesamowitych rzeczy, potrafi odwrócić losy walki (jak z Acostą) i ma w sobie coś z wariata, niczym Tyson. Walka powinna się odbyć w limicie junior półśredniej.

Mój typ? Kolejne nieprawdopodobne zwycięstwo meksykańskiej legendy, która przełamie Riosa pod koniec walki i dobije w samej końcówce.

9. Sergio Martinez - Gienadij Gołowkin

Nie mogłem pominąć kategorii średniej i dwóch jej najlepszych, moim zdaniem, przedstawicieli. Mało znany Gołowkin ma na to niewielkie szanse, ale przyjmijmy, że wygra w niesamowitym stylu jeszcze 2 walki i odezwie się do niego Golden Boy/Top Rank... Martinez po zwycięstwach z Macklinem i Gealem, zdesperowany brakiem innych ofert, podejmuje wyzwanie Gołowkina i dochodzi do starcia tytanów.

Mój typ? Gołowkin zdobywa pas The Ring i absolutnie dominuje przez kilka lat w średniej stając się wielką gwiazdą w Ameryce.

10. ... - ... a jak wy sądzicie?

Tutaj miejsce na wasze typy, uwzględniając dzisiejszą pozycję i umiejętności bokserów.

zapraszam do dyskusji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 03:36 PM
Post: #2
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
deontay wilder vs seth mitchell

https://www.youtube.com/watch?v=3rq8iKZnRyc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 04:24 PM przez Jerome.)
Post: #3
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Artur Szpilka v Manuel Charr

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2013 09:09 PM przez BESTIA.)
Post: #4
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
"Moreno jest chyba najznakomitszym technikiem we współczesnym boksie (no dobra, obok Floyda)"
Zgadzam się jego walka z Vicem poezja polecam świetna walka szkoda że tylko Moreno istniał w tym pojedynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:31 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 04:32 PM przez Jerome.)
Post: #5
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Bestia wszystko fajnie a Twój pojedynek? Trzymajmy sie jakiegos schematu bo bedzie syf niedlugo.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:39 PM
Post: #6
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Władimir Kliczko vs Witalij Kliczko. Scenariusz niestety niemożliwy do zrealizowania Smile

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:42 PM
Post: #7
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
@Adammobp

To jest jedyna walka powyżej superśredniej, którą bym naprawdę chętnie obejrzał, tylko, że nie umieściłem jej z wiadomych powodówWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 04:55 PM
Post: #8
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Moim zdaniem Mayweather vs Martinez
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 05:37 PM
Post: #9
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Morales - Peterson Smile

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 06:14 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 06:45 PM przez szansepromotions.)
Post: #10
RE: Najbardziej wyczekiwane pojedynki
Bute-Froch
mój typ :Froch na pkt
Pongsaklek-Segura
mój typ:Wongjongkam przez KO w 6 rundzie
Ortiz-Jones
mój typ :Mike przez KO w 9 rundzie , po niesamowitej bitwie
Proksa-Abraham
mój typ :Proksa ,na punkty , walka po to by zrobić z Grześka bardziej rozpoznawalną osobę
Haye-Adamek
mój typ:Adamek na pkt
Wach-Hellenius
mój typ:fin przez KO
Maidana-Katsidis
mój typ: Marcos przez KO w 5 rundzie , po kapitalnej wojnie
Kessler-Johnson
mój typ: oczywiście Kessler , na pkt , również po świetnym pojedynku

I hitowe starcie
Pacman-50 cent
mój typ : Pacman na punkty po ciężkiej wojnie Big Grin

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości