Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekowski vs Teper?
15-10-2014, 03:35 PM
Post: #1
Rekowski vs Teper?
Według niemieckich mediów w grudniu prawdopodobnie dojdzie do walki o pas EBU-EU pomiędzy niepokonanym Erkanem Teperem, a Marcinem Rekowskim.

Ciekawe zestawienie ze względu na to, że obydwaj to pięściarze najlepiej czujący się w ataku. Stylowo to sluggerzy, starający się boksować w destrukcyjny sposób.

Jak rozkładają się szanse? Wydaje mi się, że Rekowski będzie miał przewagę techniki i szybkości (choć nie jakąś przygniatającą). Za to Teper dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, większą siłą fizyczną i mocniejszym ciosem. Stare porzekadło mówi, że "duży dobry bokser wygra z małym dobrym bokserem". Wydaje mi się, że i tak będzie tym razem. Rex to nie jest pięściarz, który byłby w stanie utrzymywać Tepera na dystans i punktować. Walka na dystans to nie bajka Marcina. Prędzej, czy później będzie musiał się zmierzyć z siłą Turka, która moim zdaniem zrobi decydującą różnicę.

Fajnie, że Rekowski jest stawiany przed wyzwaniem, ale wolałbym rywala trochę innej charakterystyki dla Marcina. Cóż, pozostaje trzymać kciuki z Polaka. Jednak na dzień dzisiejszym widzę to 70:30 dla Tepera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 04:45 PM
Post: #2
RE: Rekowski vs Teper?
Ja z kolei stawiam 50:50 ze wskazaniem na Rekowskiego Wink. Być może Teper ma mocniejszy cios, ale jeśli nawet to nieznacznie. Nieprawdopodobnie ciężkie zadanie przed Marcinem, ale nie stoi na straconej pozycji. Myślę, że Teper jest w jego zasięgu, ale musi to być Rekowski w najwyższej możliwej formie.
Pytanie jeszcze gdzie miałaby odbyć się ta walka, w Niemczech czy Polsce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 05:32 PM
Post: #3
RE: Rekowski vs Teper?
Obym się mylił ale wydaje mi się że Teper wygra bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 05:53 PM
Post: #4
RE: Rekowski vs Teper?
@Martin
Rekowski mówi, że nie dostał żadnej ciekawej propozycji walki w PL, więc prowadzone są negocjacje z obozem Tepera. Jak się dogadają to walka będzie w Niemczech.
Też chciałbym niespodzianki, bo z polskich HW najbardziej lubię właśnie Rekowskiego i trochę żałuję, że wcześniej nie przeszedł na profi. Jednak Teper na dzień dzisiejszy to chyba zawodnik 15-20 na świecie jeśli chodzi o potencjał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 06:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2014 07:00 PM przez Krzych.)
Post: #5
RE: Rekowski vs Teper?
Dobrze, że są takie pomysły. Kogo jak kogo, ale 36-letniego boksera kisić na wojakach nie ma co. To już nawet nie chodzi o powody sportowe, bo Rekowski powyżej Polskiej sceny i tak nie podskoczy, ale może dobrze się pokazać i przez kilka lat pozwiedzać Europę jako dobry tester.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 07:07 PM
Post: #6
RE: Rekowski vs Teper?
Teper jest gorzej wyszkolony od Reksa, ale na pewno bije mocniej. Siłowo to zawodnik ze ścisłego topu tej kategorii. Francuz Ouatah dosyć dzielnie się z nim trzymał, ale po paru rundach walki z nim miał już dosyć i w końcu się wycofał. Teper jest na pewno do ogrania, bo pewnych swoich mankamentów się już nie pozbędzie, ale czy akurat stać na to Rekowskiego? Chyba nie ma aż tak wyraźnej przewagi szybkości, techniki i dynamiki, a siłą Teper może go stłamsić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 11:18 AM
Post: #7
RE: Rekowski vs Teper?
W mojej ocenie Teper to najlepszy z bokserów wagi ciężkiej reprezentujących Niemcy (czyli lepszy od Hammera, Charra i Gerbera). Na dziś dzień druga dziesiątka światowej HW ze sporymi perspektywami rozwoju i awansu. Dla Rekowskiego chyba za wysoka półka, ale z drugiej strony doskonały sprawdzian umiejętności i szansa na określenie swojej pozycji i perspektyw kariery w wadze ciężkiej. Zwycięstwo naszego boksera jest mało prawdopodobne, ale przegrana na punkty i urwanie 2-3 rund jak najbardziej w jego zasięgu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 05:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2014 05:31 PM przez saliman1.)
Post: #8
RE: Rekowski vs Teper?
Z reprezentujących Niemcy w HW jest bez wątpienia najlepszy. Hammer nic wielkiego nie osiągnął. Wybił się na ciężkim KO na dryblasie z Norwegii, ale w innych walkach prezentował bardzo przeciętny boks. Charr jest strasznie przereklamowany, bo on klarownie nikogo wartościowego nie pokonał, tylko jakieś wraki typu Beck. O Gerberze nie ma co wspominać, bo jak się do zera przegrywa ze Sprottem to chyba znak, ze pewnego poziomu się nie przeskoczy. Zapomniałeś jeszcze o innym "Niemcu", czyli Pianecie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2015, 08:14 PM
Post: #9
RE: Rekowski vs Teper?
Dopiero teraz oglądam walkę Reksa z Aguilerą i co ja słyszę? Że nie tylko do Tepera był przymierzany ale i do walki z Wilderem zamiast Moliny. Myślałem, że komentatorowi coś się pomyliło ale widzę, że nie.

Po walce Tepera z Prince i Reksa z Aguilerą dalej uważacie, że Marcin miałby jakieś szanse z Teperem? I jakim znowu cudem mógł się przewijać w kuluarach temat jego walki z Wilderem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 09:06 AM
Post: #10
RE: Rekowski vs Teper?
Teper praktycznie z walki na walki wygląda coraz lepiej czego nie można powiedzieć o Polaku. Na chwilę obecną szanse Rekowskiego na zwycięstwo z Teperem są iluzoryczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości