Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mityczna walka na Boxrecu ?
07-10-2014, 11:17 AM
Post: #1
Mityczna walka na Boxrecu ?
Redagując swoją stronę http://www.bokserzy.cba.pl muszę na bieżąco uzupełniać charakterystyki ok. 500 - 600 bokserów stanowiących szeroką czołówkę wszystkich kategorii. Z tego powodu śledzę wszystkie walki tych bokserów nawet jeżeli są to pojedynki z kiepskimi rywalami, przy czym najczęściej korzystam z informacji Boxreca. W ubiegłą sobotę na gali w Los Mochis obok pojedynków Gonzalez - Arce i Estrella - Caballero miał wystąpić również Juan Carlos Sanchez Jr i zmierzyć się z niejakim Gregorio Torresem. Co ciekawe, ta walka była awizowana w wadze piórkowej, podczas gdy Sanchez do tej pory walczył w super muszej. Gala dawno się skończyła, a o walce Sanchez - Torres ani słychu, ani dychu. Nigdzie nie ma żadnej informacji, chociaż na Boxrecu pojedynek nadal figuruje jako taki, który miał się odbyć.

Odhaczyłem więc sobie na boku Sancheza i codziennie sprawdzam na Boxrecu, czy jest już wynik tej walki. Wchodzę wczoraj na Boxrec, wyniku nie ma, ale za to przykuł moja uwagę podawany bilans Sancheza. Zamiast 2 porażek, jak dotąd, nagle ma w bilansie 3 i wszystkie przed czasem. Ki diabeł? Przeglądam ten bilans i znajduję walkę, której wcześniej na pewno tam nie było Dobrze pamiętałem, że Sanchez przegrał jako 20-latek z Danielem Rosasem, a potem pod koniec ubiegłego roku z Zolanim Tete. Tymczasem w bilansie nagle pojawiła mu się porażka z Juanem Francisco Estradą z 17.12.2011 przez tko w 10 rundzie poniesiona w Tuxtla Gutierrez. Taka sama walka pojawiła się też w bilansie Estrady. Są nawet szczegóły. Estrada był liczony w 2 rundzie, a Sanchez w 10 przy czym sędzia ogłosił tko pomimo tego, że Sanchez podniósł się na 9.

Mam bardzo dobrą pamięć wzrokową i jestem pewien, że ta walka jeszcze 2 dni temu w bilansach obydwu pięściarzy nie figurowała. Sprawdziłem Wikipedię polsko-, angielsko-, i hiszpańskojęzyczną dotyczącą obydwu bokserów i tej walki tam nie ma. Wrzucałem w Google nazwiska, datę, miejscowość i nic. Żadnej wzmianki o takiej walce. Co jest grane? Wątpliwości potęguje fakt, że niedługo przed datą owego pojedynku obydwaj rywale stoczyli inne pojedynki. Sanchez 15 dni wcześniej, a Estrada 9 dni wcześniej.

Do tej pory na Boxrecu nieścisłości dotyczyły wzrostu i zasięgu bokserów. Czyżby teraz zaczęli wymyślać walki, które nigdy nie miały miejsca? Przyznam, że w grudniu 2011 moje zainteresowania nie sięgały najniższych kategorii. Liczę jednak na pomoc miłośników much i kogutów spośród forumowiczów w wyjaśnieniu tej tajemniczej sprawy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2014, 12:34 PM
Post: #2
RE: Mityczna walka na Boxrecu ?
Walka zdecydowanie się odbyła:
https://www.youtube.com/watch?v=8USkvtdXkbU
Boxrec ma sporo dziur, to pewne. Zdarza mi się raz na jakiś czas trafić na YT na walki z Tajlandii, Japonii, Meksyku, których nie ma na tej stronie. Na przykład turniej Campeon Azteca jest przez nich w większości ignorowany. Na rekordach bokserzy mają zapisaną na przykład 1 walkę z 4 które stoczyli w jego ramach. Pewnie ciężko o rzetelne informacje o galach, które się odbywają w tych częściach świata.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2014, 02:15 PM
Post: #3
RE: Mityczna walka na Boxrecu ?
@Mastrangelo
Dzięki. Rozwiałeś wszelkie wątpliwości. Wikipedyści prawdopodobnie posiłkują się Boxrekiem i uzupełnią lukę po tym, jak zrobił to Boxrec. Dzięki tej walce zmienia się też moje postrzeganie Sancheza. O ile dwie porażki przed czasem z Rosasem i Tete można było jeszcze zakwalifikować jako "wypadki przy pracy", to trzy wskazują już dość ewidentnie na szklankę lub poważne braki kondycyjne (być może efekt nadmiernego zbijania wagi) albo nawet jedno i drugie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2014, 04:24 PM
Post: #4
RE: Mityczna walka na Boxrecu ?
Walki widmo to popularny sposób na poprawienie rekordu w Niemczech.
Jednego oficjalnie przyłapano, ale konsekwencji nie wyciągnięto. Chodzi o Bakera Barakata.
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer
Zawodnik ten od 11.07.2010 zaczął organizować gale boksu zawodowego. Wszystkie odbyły się w Północnej-Westfalii. Jego grupa w ciągu półtora roku zorganizowała 30 gal boksu zawodowego! Przed rozpoczęciem działalności bakarat legitymizował się rekordem 8-9-4. Podczas walki z Gevorem (która akurat odbyła się na prawdę) mógł się już poszczycić bilansem 35-11-4. To w ogóle jest bardzo ciekawa sytuacja, bo wśród sędziów częstym bywalcem gal Barakata był niejaki Pajo Peci, który nigdy nie sędziował walk na żadnych innych galach niż tych organizowanych przez Barakata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2014, 06:12 PM
Post: #5
RE: Mityczna walka na Boxrecu ?
Pamiętam, jak kiedyś na boxingscene pisał jakiś Australijczyk, który stoczył kilkanaście walk w Tajlandii, a w oficjalnym rekordzie miał tylko 2. Także podobno wielu "debiutantów", z którymi walczył np. Pongsaklek Wonjongkam, to byli lokalni zawodnicy z nieraz całkiem niezłym doświadczeniem (nie tylko bokserskim, bo w Tajlandii popularniejszy jest boks tajski). I właśnie walk z tego kraju głównie brakuje na boxrecu. Ale jak widać, nie tylko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 01:48 PM
Post: #6
RE: Mityczna walka na Boxrecu ?
W boxrecu sędziowie są często pomyleni. Np. jednym z punktowych walki Dimitrenko-Chambers wg. tej strony był Fernardo Laguna, a w rzeczywistości sędziował inny Hiszpan Manuel Olivier Palomo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości